שתף קטע נבחר

"חץ 3" מבצעית: המערכת המתקדמת נמסרה לחיל האוויר

תוספת כוח משמעותית להגנה האווירית על מדינת ישראל. המיירטים הראשונים של "חץ 3" ישתלבו באופן מיידי במערך המבצעי. משרד הביטחון: "מיירט חץ 3 נחשב לאחד המיירטים הטובים בעולם, עם יכולת טכנולוגיות פורצות דרך בקנה מידה עולמי"

 

 

 

אבן דרך משמעותית בפרויקט "חץ 3": המיירטים הראשונים של מערכת ההגנה האווירית "חץ 3" נמסרו היום (ד') לידי חיל האוויר.

 

פיתוח המערכת בשנים האחרונות כללה שורת ניסויים של שיגור טילים ומיירטים לחלל וכעת - לאחר שמִנְהֶלֶת חומה במחלקה לפיתוח אמצעי לחימה במשרד הביטחון מסרה היום את המיירטים - יחל תהליך קבלת המערכת בחיל האוויר, הטמעתה ושילובה כך שתוכל להיות מבצעית באופן מיידי.

 

מערכת "חץ 3" בדרך לחיל האוויר (צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון) (צילום: מנהלת חומה במפא
מערכת "חץ 3" בדרך לחיל האוויר(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון)

 

"חץ 3" מצטרפת להגנה האווירית התלת-שכבתית על מדינת ישראל - השכבה הנמוכה כוללת את מערכת "כיפת ברזל" לרקטות קצרות טווח של עד כמה עשרות קילומטרים, מערכת "שרביט קסמים" שנמצאת בשלבי תהליך מבצעיות מתקדמים לרקטות כבדות לטווחים בינוניים ולמל"טי אויב. מערכת "חץ 2" מיועדת לירוט טילים בליסטיים ארוכי טווח. "חץ 3" פותח בתעשייה האווירית יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים בשכבה העליונה, עוד מחוץ לאטמוספירה.

 

ממשרד הביטחון נמסר כי "מיירט חץ 3 נחשב לאחד המיירטים הטובים בעולם, עם יכולת טכנולוגיות פורצות דרך בקנה מידה עולמי". מערכת הנשק של "חץ 3" תדע לתמוך גם ב"חץ 2", כגון מכמ"מי המערכת. כחלק מתהליך המצבעיות, מפתחי המערכת יחד עם השותף האמריקני צפויים לערוך ניסויים קרובים ב"חץ 3" בשנה הקרובה.

 

משה פתאל, ראש מנהלת חומה במפא"ת משרד הביטחון: "אנחנו נכנסים היום לעידן חדש, עידן חץ 3, היום מסרנו לחיל אוויר מערכת ראשונית של חץ 3 עם יכולת הגנה ויכולת הזדמנויות יירוט הרבה יותר גבוהה והרבה יותר רחוקה ממה שידענו עד היום. מערכת חץ 3 מצטרפת למערך ההגנה הרב-שכבתית ומאפשרת עם יכולת טכנולוגית הרבה יותר גבוהה, הזדמנויות יירוט יותר משמעותיות, ונותנת מעטפת הרבה יותר טובה למדינת ישראל נגד טילים ארוכי טווח".

 

מפקד ההגנה האווירית, תת-אלוף צביקה יחימוביץ': "אני בטוח שהמערכת הזאת ביחד עם המערכות האחרות, שכבר קיימות, ואלה שיצטרפו בעתיד הקרוב כמו 'קלע דוד' יביאו אותנו ליכולת אפקטיבית יותר ומשמעותית יותר לתת מענה הגנתי למדינת ישראל".

 

בועז לוי מהתעשייה אווירית סיכם: "אנחנו מוסרים לחיל האוויר מערכת נשק שכוללת כמה מיירטים, מכ"ם, מערכת שליטה ובקרה שיודעת ליירט את מרחב האיומים, בגבהים שונים בתוך האטמוספירה ומחוצה לה. הטיל הזה ישב על שולחן השרטוט שלי ולראות אותו היום, כאן, נמסר לחיל האוויר, זו התרגשות גדולה מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון
מערכת "חץ 3"
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משרד הביטחון
מומלצים