שתף קטע נבחר

שר הביטחון האריך את כהונתו של הרמטכ"ל

שר הביטחון החליט בהתייעצות עם ראש הממשלה להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל לארבע שנים: "מוביל את הצבא בהצלחה ובמקצועיות רבה"

 

 

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן החליט הערב (יום ד') להאריך בשנה את כהונתו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט.

 

איזנקוט בסיור באוגדה 91 (צילום: דו"צ) (צילום: דו
איזנקוט בסיור באוגדה 91(צילום: דו"צ)
 

בהתייעצות עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוחלט להאריך את כהונתו של הרמטכ"ל כך שכהונתו תעמוד על ארבע שנים. ההחלטה תובא לאישור הממשלה ביום ראשון בעוד שבוע וחצי. השר ליברמן אמר כי "רב-אלוף איזנקוט הוא רמטכ"ל מוערך המוביל את הצבא בהצלחה ובמקצועיות רבה" וכי "שיתוף הפעולה הפורה בעבודה עמו ייאפשר להמשיך לקדם תוכניות, להכין את צה"ל לאתגרים העומדים בפניו ולחזק את ביטחון ישראל".

 

איזנקוט קיבל את הבשורה ערב אשפוזו מחר אחר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה לצורך ביצוע הליך רפואי. סמכויות הרמטכ"ל יועברו לסגנו, אלוף יאיר גולן, עד לשבוע הבא, ואז הוא יחזור לשגרה. איזנקוט מנהל וינהל עד לאשפוזו סדר יום רגיל שיכלול סקירות ביטחוניות וישיבות הערכת מצב. הוא סייר היום בעוצבת הגליל. במסגרת הביקור קיים הערכת מצב וסיור בכמה נקודות בגזרה בהשתתפות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף אמיר ברעם, ומפקדי החטיבות המרחביות. השרים אישרו טלפונית את מינוי ממלא מקום הרמטכ"ל עד 5 בפברואר או עד לשובו של איזנקוט לתפקידו - לפי המוקדם מביניהם.  

 

הודעת ליברמן הגיעה מוקדם - חודש לפני שאיזנקוט יסיים את שנתו השנייה בתפקיד. הסיבות לכך נעוצות ברצון של ליברמן לפזר שמועות סביב המשך כהונת הרמטכ"ל, בין היתר לנוכח עמדותיו הברורות בפרשת החייל היורה אלאור אזריה, לבטא באופן מעשי את הההערכה הרבה כלפי המטכ"ל והעומד בראשו, להעניק שקט תעשייתי לצמרת הצבא ולאפשר לאיזנקוט להשלים את התוכנית הרב-שנתית גדעון שנכנסת לשנתה השנייה.

 

איזנקוט, הרמטכ"ל ה-21 של צה"ל, נשוי ואב לחמישה. הוא התגייס לצה"ל ב-1978. במלחמת לבנון הראשונה שירת כקצין בגדוד 51 של חטיבת גולני ובהמשך מונה למפקד החטיבה. הוא שירת כמח"ט אפרים, ובתקופת נסיגת צה"ל מלבנון בשנת 2000 שימש כמזכיר הצבאי לראש הממשלה דאז אהוד ברק. ב-2003 מונה איזנקוט למפקד אוגדת יהודה ושומרון במהלך האינתיפאדה השנייה. במלחמת לבנון השנייה כיהן כראש אגף המבצעים במטכ"ל. משם המשיך לתפקיד מפקד פיקוד צפון, ואז לסגן הרמטכ"ל. איזנקוט מחזיק גם בתואר למדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה והוא בוגר המכללה של צבא ארצות הברית.  

 

ליברמן התייחס הערב בנאום במכללה האקדמית נתניה להארכת כהונת הרמטכ"ל: "בעצה אחת עם ראש הממשלה הוחלט להאריך את כהונת הרמטכ"ל בשנה נוספת. אני מרגיש שיש יחסים מצוינים של עבודה והערכה, הדברים זורמים לגמרי". הוא התייחס לפיגוע הדריסה באום אל-חיראן שבנגב: "ראיתי את הצילומים של הדריסה וברור שמדובר בדריסה מכוונת מראש. הח"כים הערבים באו כדי להסית ולהמריד את האנשים".

 

בהתייחסו לחקירות ראש הממשלה אמר: "אין לי שום ידע מעבר למה שראיתי בתקשורת אבל ביהדות אומרים 'אין חכם כבעל ניסיון' ולי יש 17 שנה של ניסיון. ממה שנראה היו דיבורים ומדובר בשני שועלים ותיקים ואף אחד לא יודע באמת מה היו הכוונות שלהם, אבל במבחן התוצאה לא היה שום שינוי. בבחירות האחרונות 'ידיעות אחרונות' הלך על הראש של ביבי וביבי תקף חדשות לבקרים את נוני. הדיבורים להגיש כתב אישום בכלל מופרכים. אנחנו נמצאים בעידן חדש - על דיבורים והתבדחויות אי אפשר להגיש כתב אישום ומי שחוגג, חוגג מוקדם מדי".

 

בהכנת הכתבה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דו"צ
הרמטכ"ל סייר היום
צילום: דו"צ
מומלצים