שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  על כוחה של אמונה בצדקת הדרך

  אנו רגילים לעסוק באתגר העצום שהוא המאבק על תדמיתה של מדינת ישראל בעולם, בייחוד על רקע המצב הגיאו-פוליטי המסובך באיזור ומגוון הכוחות הפועלים להזיק למדינת ישראל מסיבות שונות ומגוונות. אחת הזירות הידועות לשמצה בקרב זה היא זו שמתפתחת באוניברסיטאות. בקמפוסים מתרחש הקרב על ליבו של דור העתיד ושם הוא יוכרע, כמאמרו הידוע של יו”ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי.

   

  אחד הכוחות המשמעותיים הפועלים כנגד ישראל וכחלק מקמפיין החרם כנגדה באוניברסיטאות השונות הוא ה- SJP: “סטודנטים למען צדק בפלסטין” (STUDENTS FOR JUSTICE IN PALESTINE). שמו של הארגון אולי עדיין לא מוכר לרבים, אבל הוא נחשב היום לאחד הארגונים הפעילים והמסיתים יותר בזירת הקמפוסים.

   

  SJP מתיימר להציג עצמו כארגון שוחר שלום הפועל למען צדק וזכויות אדם: אכן, רבים אלו בקרב תנועת החרם אשר מתכסים תחת אצטלה של מילים גבוהות וחסודות, במטרה למשוך מאמינים פתיים, כאשר מאחוריהן מסתתרת אג’נדה רעילה והיא מטרת העל של חיסול המדינה היהודית, אשר לדידם “אינה ברת זכות קיום”. SJP גדל מיצוג בקמפוסים בודדים בראשית המילניום למעל 100 תאים הפעילים כיום בכל רחבי ארה”ב.

   

  על מנת להבין בדיוק במה המדובר, די כי נספר על כמה מפרויקטי הדגל של SJP: קיום אירועי “שבוע אפרטהייד” כנגד ישראל בכל שנה באוניברסיטאות

  השונות, קידום הצעות החלטה בגופי ממשל הסטודנטים כנגד השקעות בישראל ולמען החרם, ובחלק מהמקרים אף טקטיקות של איומים והפחדה כנגד סטודנטים תומכי ישראל. יש לציין כי רבים מתאי ה-SJP דוגלים במלחמה ב”נורמליזציה” עם ישראל וכנגד כל דיאלוג אף אם מדובר בחבריהם, סטודנטים בקמפוס, אשר מחזיקים בדעה שונה, פרו ישראלית. לפעמים נדמה כי הם חיים את האידיאולוגיה המובסת של החרם הערבי מן העבר, בנסיון נואש להחיותו, ומכל מקום ברור כי לא מדובר באג’נדה של שלום, דיאלוג ופיוס.

   

   

  "חומת אפרטהייד" באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה ()
  "חומת אפרטהייד" באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה

   

  אנו פועלים כל העת בכדי להסיר את המסיכה מעל פניהם של SJP וארגונים דומים לו, כולם תחת המטריה הממארת של הקמפיין לחרם כנגד ישראל: ככל שיותר אנשים יחשפו לאמת שמאחורי מטרתם של ארגונים אלו, כך גדל הסיכוי לשלום ודיאלוג תוך עמידה מול הקיצונים. ברור לנו כי לא כל מי שמאמין בתנועת החרם מודע לאמת המכוערת שמאחוריה - לאמירות הקיצוניות של מנהיגיה, לתמיכה של חלקם בארגוני טרור כחמאס וכג’האד האסלאמי, לאנטישמיות הבוטה ולשלילה המוחלטת של זכות קיומו של העם היהודי והקשר ההיסטורי שלו לארץ ישראל. במקרים ההולכים ומתרבים, מוצאת אמת זו את דרכה אל האור, ואז - כשמכות קרני השמש, קורס השקר אל תוך עצמו.

   

  או אז, מאמצים אלו נושאים פרי. בשנה האחרונה באוניברסיטת FORDHAM שבניו יורק, פעלה קבוצת סטודנטים ללא ליאות להקמת תא כאמור באוניברסיטה. דיקן הסטודנטים, KEITH ELDREDGE, במכתבו לקבוצה מסוף דצמבר 2016, מודיע להם כי בקשתם להקים תא של SJP באוניברסיטה סורבה, ומציין כדלקמן:

  “לאחר התייעצות עם גורמים רבים … החלטתי לסרב לבקשתכם להקים תא של SJP באוניברסיטת פורדהם. חרף העובדה שאנו מעודדים סטודנטים לקדם דעות פוליטיות שונות ומגוונות ולעודד שיח ודיון בכל הנושאים, אינני יכול לתמוך בארגון שמטרתו היא קידום סדר יום פוליטי של קבוצה אחת ויחידה וכנגד מדינה אחת ויחידה, כאשר מטרות שכאלו סותרות בעליל את הייעוד, החזון והערכים של האוניברסיטה .. הקריאה לחרם מהווה מחסום בפני קיומו של דיאלוג פתוח וחופשי ולמידה והבנה הדדית”.

   

  כולי תקווה כי ההחלטה תחזיק מעמד כנגד לחצים שבוודאי יופעלו על האוניברסיטה בעקבות הסירוב כאמור. יחד עם זאת, לא משנה התוצאה במקרה הספציפי הזה, ברור כי האמת מחלחלת עמוק פנימה וככל שנשכיל לדבר - ברוך, בנועם - ובנחישות, ונעמוד על שלנו, נזכה לאוזן קשבת ולהבנה כי גם לצדק יש מקום בעולמנו. ובעשותנו כן, אנו לא רק מאפשרים מרווח נשימה למדינה היהודית, אלא גם מלמדים את ילדינו שיעור במנהיגות אזרחית - עמדו, יחד, באמונתכם בצדקת הדרך, ולבסוף תמצאו את שתחפשו.

   

  לנוסח מכתבו של הדיקן, לעיונכם, כפי שפורסם הקליקו כאן

   

   

  שחר עזאני הוא מנכ"ל ארגון החינוך הפרו ישראלי standwithus בניו יורק

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שחר עזאני. מנכ"ל ארגון החינוך הפרו ישראלי standwithus בניו יורק
  מומלצים