שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תחבורה חכמה בישראל - אושר תקציב של רבע מיליארד

  הממשלה אישרה את התוכנית הלאומית לקידום תחבורה חכמה שיזם משרד התחבורה, בתקציב של רבע מיליארד שקלים על-פני חמש השנים הקרובות

  תקציב של 50 מיליון שקלים לשנה במשך חמש השנים הקרובות. זה הסכום שאישרה הממשלה לתכנית לקידום תחבורה חכמה שיזם משרד התחבורה, כך מדווחים היום משרדי ראש הממשלה והתחבורה. לפי ההודעה המשותפת, "התכנית הלאומית לתחבורה חכמה" שתתנהל מהשנה ועד 2021, תבוצע על-ידי משרדי הממשלה השונים. בין היתר יוקם עוד השנה מרכז ניסויים לרכב אוטונומי ותומך תחבורה חכמה.

   

  הדמיית מרכז הניסוי המתוכנן ליד נתניה

   

  "ישראל תהיה מרכז עולמי לרכב אוטונומי"

  הצצה ראשונה: מרכז נהיגה אוטונומית שיפתח בנתניה

   

  יש להזכיר כי לפני כשנה הקים משרד התחבורה צוות בין משרדי, עם 30 נציגי משרדי ממשלה שונים, שאמורים היו לדון בפיתוח תשתיות והקצאת כספים כהכנה לכניסתה של המכונית האוטונומית לישראל. במשרד התחבורה אמרו כי צוות זה יתבקש "לעצב תוכנית אסטרטגית וליצור סינרגיה נכונה בין המשרדים לצורך היערכות נכונה לכניסת הרכב האוטונומי".

   

  לתוכנית שאושרה היום תהיה ועדת היגוי ויישום, בראשותה יעמדו מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, ומנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר. צפויים להשתתף בה, כך בהודעה המשותפת למשרדים, גם נציגי מנהלת תחליפי דלק, נציג אגף תקציבים במשרד האוצר, נציג המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה ונציג רשות החדשנות במשרד הכלכלה והתעשייה.

   

  בין תפקידי הוועדה יהיו המלצות על שיטות מימון, הקמה והפעלה של מרכז הניסויים, אך גם "איתור, יצירה והנגשת תשתיות מידע הנדרשות למחקר ופיתוח ולצמיחת תעשיית התחבורה החכמה בישראל, לרבות מיפוי כבישי הארץ או חלק מהם ברזולוציה גבוהה. הוועדה תפעל גם לקדם שיתוף פעולה אקדמי-מקצועי בתחום התחבורה החכמה, לרבות שת"פ אקדמאי ובין מגזרי. עוד אמורה הוועדה לקדם "שיווק עולמי של פעילות התעשייה הישראלית בתחום התחבורה החכמה וחיזוק מעמדה של ישראל כמוקד משיכה לחברות בינלאומיות בתחום".

   

  לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "יש לישראל יתרון יחסי ביכולת לייצר מוצרים קונספטואליים. הדבר הזה נובע מהסביבה העסקית שייצרנו כאן, ולכן על הממשלה לאפשר לדבר הזה לצמוח ולמנוע עודף רגולציה בתחום. עשינו את זה בסייבר, ונעשה את זה גם כאן. אנחנו נסיר חסמים לתעשייה הזאת שמתפתחת במהירות עצומה, והיא תסייע ליישם תחבורה חכמה בכבישי הארץ".

   

  שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי "לטכנולוגית תחבורה ובכלל זה לטכנולוגיות אוטונומיות, השפעה אדירה על איכות חיינו וחיי ילדינו ובתחום זה ישראל נמצאת בחוד החנית במערכות הטכנולוגיה של הרכבים האוטונומיים. טכנולוגיות תחבורה תורמות לבטיחות בדרכים, להקלה על גודש התנועה ואיכות האוויר אותו אנו נושמים. ממשלת ישראל ומשרד התחבורה ימשיכו להשקיע במחקר ופיתוח טכנולוגיה לטובת כל אזרחי המדינה״, אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מישיגן זה כאן - מרכז ניסויים גם בישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים