שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סיפור לא ידוע של מארק טוויין יהפוך לספר ילדים

  אגדה שהקריא הסופר הנודע לבנותיו ב-1879 ושהתגלתה לפני מספר שנים במקרה, תצא לאור כספר ילדים מאויר. המעשיה, מספרת על ילד בעל היכולת לדבר עם בעלי החיים והיא ככל הנראה השריד היחיד לסדרה של סיפורי אגדה שכתב טוויין ושלא השתמרו

  אגדת ילדים לא מוכרת שחיבר הסופר מארק טוויין ושאותה סיפר לבנותיו בילדותן, תצא לאור לראשונה לקראת סוף השנה. היצירה, שהתגלתה ב-2011 על ידי חוקר ספרות בארכיון טוויין באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, נכתבה על 16 דפים-פתקים שנשתמרו. ככל הידוע, האגדה "The Purloining of Prince Oleomargarine" נכתבה עבור בנותיו הקטנות של הסופר הנודע והיא היחידה ששרדה מתוך מספר רב יותר של סיפורי אגדה שכתב ב-1879 בפריז.

   

   (צילום: gettyimages imagebank) (צילום: gettyimages imagebank)
  (צילום: gettyimages imagebank)

  במרכז הסיפור שכתב מחבר "הקלברי פין" ו"הרפתקאותיו של תום סוייר", ילד שאכילת פרח בעל כוחות קסומים מאפשרת לו את היכולת לדבר עם בעלי החיים. הילד-הגיבור מגייס קבוצה של חיות שונות יוצא איתן למסע שמטרתו שחרור של נסיך חטוף. את סיפור האגדה שהתגלתה עיבדו הזוג - הסופר פיליפ סטד והמאיירת ארין סטד לכדי ספר מורחב שיספר את ההרפתקאה על פני לא פחות מ-152 דפים. הוא ייצא לאור בספטמבר הקרוב בהוצאת "דאבלדיי" האמריקנית.

   

  הקלברי פין. קלאסיקה נסדקת ()
  הקלברי פין. קלאסיקה נסדקת

  בראיון לגארדיאן אמרה השבוע עורכת הספר, פרנסס גילברט, כי לערוך סיפור חדש של טוויין זו "חוויה ספרותית מדהימה. לא האמנתי מה אני מחזיקה בידיי". בשנים האחרונות הולך ומשתנה מעמדו הציבורי של טוויין. מי שנולד ב-1835 כסמואל לנגהורן קלמנס, אמנם כתב כמה ממיטב ספרי הילדים המוכרים ביותר שפורסמו ב-150 השנים האחרונות, אך תרבות הפוליטקלי קורקט מכרסמת במעמדן הקלאסי של יצירותיו.

   

  בדצמבר 2016 הורדו עותקים של "הקלברי פין" ו"תום סוייר" ממדפי הספריות של בתי ספר בווירג'יניה. אם לילד שחור התלוננה אז כי בספריו של טוויין, כמו גם בספרה של הרפר לי "אל תיגע בזמיר", קיים שימוש פוגעני במילים בעלות גוון מפלה מבחינה גזעית. העובדה כי ספריו של טוויין נכתבו בתקופת העבדות השחורה בארצות הברית ככל הנראה לא הניחה את דעתה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages imagebank
  טוויין. כפי שסיפר לבנותיו
  צילום: gettyimages imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים