שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: "רואים בחומרה הפעלת לחץ שנועד להרתיע את גורמי אכיפת החוק"
  משטרת ישראל פרסמה אמש תגובה חריפה בערוץ 10. במשטרה קושרים בין התגובה לבין ההתקדמות בחקירת ראש הממשלה. במקביל נבדקות שתי פרשות נוספות. בתיק 1000 - בא כוחו של איש העסקים שעל פי החשד סיפק טובות הנאה לנתניהו דורש מח"כ אמסלם לחזור בו תוך 48 שעות

  מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך (צילום: דניאל אליאור)
  מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך(צילום: דניאל אליאור)

  במשטרה החליטו להסיר את הכפפות ויוצאים נגד השמצות שיצאו בימים האחרונים נגד קצינים בכירים באגף החקירות. בימים האחרונים נפוצו שמועות ופרסומים שונים בנוגע לכמה קצינים בכירים באגף החקירות במשטרה. 

   

  בערוץ 10 דווח אמש (ב') כי בכירים במשטרה קשרו זאת להתקדמות בחקירת ראש הממשלה. דוברת המשטרה שיגרה תגובה רשמית חריפה בה נכתב: "בימים האחרונים,

  על פי פניות כתבים לבדיקת טענות שונות ומשונות, אנו מזהים מה שנראה לכאורה כמסע מתוזמר שעניינו העלאת טענות כזב כנגד קצינים בכירים באגף החקירות. אנו רואים בחומרה הפעלת לחץ (בוודאי שקרי) שנועד להרתיע את גורמי אכיפת החוק למלא תפקידם נאמנה, באמצעות פגיעה משוללת יסוד בחוקרים ובאמינותם. משטרת ישראל תעניק גיבוי מלא לחוקריה. המשטרה תמשיך לעשות את מלאכתה נאמנה ללא משוא פנים וללא מורא".

   

  במקביל דווח בערוץ 10 כי המשטרה עורכת שתי בדיקות נוספות בנוגע לראש הממשלה: פרשה 3000 ופרשה 4000. ככל הנראה פרשה 3000 קשורה לכלי השיט של חיל הים. לפי שעה, לא ידוע במדויק במה עוסקת פרשה 4000.

   

  בתוך כך, חבר הכנסת דודי אמסלם מהליכוד שתקף שלשום את המיליארדר ארנון מילצ'ן, מי שעל פי החשד סיפק טובות הנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו במאות אלפי שקלים, קיבל אמש מכתב מבא כוחו של מילצ'ן.

  נתניהו ומילצ'ן (צילום: gettyimages)
  נתניהו ומילצ'ן(צילום: gettyimages)

   

  מקורבי מילצ'ן הגיבו כבר שלשום, אבל אמש בא כוחו, עו"ד בעז בן צור הציב בפני ח"כ אמסלם אולטימטום לחזור בו מדבריו תוך יומיים. במכתב ששיגר עו"ד בן צור לאמסלם נאמר: "הנך נדרש לחזור בך תוך 48 שעות מהתבטאויותיך נגד מר מילצ'ן, להתנצל עליהן בפומבי, ולחדול לאלתר מלהשמיע דברי בלע שקריים נוספים בעינינו של מר מילצ'ן. ככל שלא תיענה לדרישה זו, ינקוט מר מילצ'ן אמצעיים משפטיים, בכלל זה יפנה לערכאות המוסמכות ויתבע ממך את מלוא נזקיו. את פירות הזכייה יתרום מר מילצ'ן - כנוהגו - למטרה ראויה".

   

  עו"ד בן צור כתב כי בראיונות שקיים אמסלם לכמה כלי תקשורת, "טענת כי מר מילצ'ן פנה מיוזמתו למשטרת ישראל ביחס לפרשה המכונה תיק 1000 במטרה להביא לסיום כהונתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לא פחות. בנוסף לכך, טענת כי מטרתו של מר מילצ'ן היא להשפיל את ראש הממשלה. חמור מכך: במהלך מסע הראיונות שערכת, הוספת כי אם דבריו של מר מילצ'ן הם אמת, הוא איש 'בזוי'. כך דבריך".

   

  "אמירות אלה ונוספות - הן השמצות פרועות, שלוחות רסן ומשוללות יסוד. מדובר בהתבטאויות כוזבות העולות לכדי לשון הרע", כתב עורך הדין בן צור במכתבו לחבר הכנסת.

   

  המכתב המלא מטעם מילצ'ן:


   

  בתדרוך לכתבים התייחס שלשום מפכ"ל המשטרה לחקירות ראש הממשלה ואמר: "אנחנו עושים עבודה מאוד מקצועית ואחראית כדי להגיע לחקר האמת. ברוב המקרים שבדקנו הגענו לחקר האמת. מי שקובע אם יוגש כתב אישום זו הפרקליטות לפי המדיניות".


  פורסם לראשונה 23/01/2017 20:02

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המשטרה: "רואים בחומרה הפעלת לחץ שנועד להרתיע את גורמי אכיפת החוק""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים