שתף קטע נבחר

מכוונים גבוה? הצטרפו לתכנית המצטיינים של בר-אילן

אם ציון הפסיכומטרי שלכם מעל 735 וממוצע הבגרות מעל 110 – מקומכם בתכנית "אילנות" באוניברסיטת בר-אילן: תכנית יוקרתית למצטיינים ללימודי תואר ראשון בחסות סגן הרקטור, המקנה פטור מלא משכר הלימוד ומלגת מחיה חודשית.

ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה במכללות ובאוניברסיטאות נפתחה זה עתה. מועמדים רבים ללימודי התואר הראשון התחילו כבר לחפש את החוג והמסלול המתאימים להם. בין החוגים הרבים המוצעים במוסדות השונים להשכלה גבוהה מוצעות גם תכניות מיוחדות עבור מועמדים מצטיינים המגיעים מלכתחילה עם נתוני פתיחה גבוהים. תכנית אטרקטיבית במיוחד היא תכנית "אילנות" של אוניברסיטת בר-אילן.

 

 

בשנת הלימודים הנוכחית (תשע"ז) גדל מחזור הלומדים בתכנית בקרוב ל-70 אחוז. בשנת הלימודים תשע"ח ייפתח המחזור העשירי והאוניברסיטה מקווה שגם המחזור הזה יגדל בהשוואה למחזור הקודם.

 

מטרתה העיקרית של התכנית היא לאפשר לסטודנטים מצטיינים להקדיש את מירב זמנם ללימודים. דרישות הסף גבוהות: ציון פסיכומטרי 735 ומעלה וממוצע בגרויות מעל 110. 

התכנית הייחודית מציעה: פטור מלא משכר לימוד לתואר הראשון, מלגת קיום חודשית בסך 1,000 שקל לחודש במשך כל תקופת הלימודים התקנית ללימודי התואר הראשון, פטור מתשלומים שונים במהלך התואר (כמו שינויים במסלול הלימודים, רישום לתעודת הוראה או רישום לקורסים עודפים ועוד), גמישות אקדמית בבחירת מסלולי לימוד, וחנייה חינם בקמפוס (לבעלי רכב הרשום על שמם).

 

הסטודנטים בתכנית מקבלים ליווי אקדמי אישי במהלך לימודיהם.

ומהן חובות הסטודנט לתכנית? על הסטודנטים לשמור על ממוצע ציונים 90 ומעלה בכל תחומי הלימוד בכל סמסטר ולהשתתף בסמינר שנתי רב תחומי בהיקף של 2 ש"ש במהלך שנת הלימודים הראשונה.

 

"המלגה של התכנית הייתה הסיבה העיקרית שבחרתי ללמוד בבר אילן", מספר אחד מבוגרי התכנית. "כמובן, הלחץ של הממוצע ליווה את כל התואר, אך הוא בהחלט דחף אותי להשקיע יותר ולהגיע להישגים טובים יותר. אני שמח מאוד להימנות על בוגרי התכנית, על הרמה האקדמית והאנושית שבה".

 

 

 

 לפרטים נוספים כנסו לאתר

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אילנות" אוניברסיטת בר-אילן
מומלצים