שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חוקרים גילו למה נשים מתחרטות על סטוצים

  כשזה מגיע לסקס חד-פעמי, יש עדיין הבדלים מובהקים בין שני המגדרים ויותר נשים מתחרטות על סטוץ שהיה להן מאשר גברים. כעת חוקרים נורבגים מסבירים את הסיבות לחרטה

  מתי לאחרונה התנסיתם בסטוץ והאם אתם מתחרטים עליו? מחקר עבר שנערך באוניברסיטת טקסס גילה שיותר נשים מתחרטות על סטוצים מאשר גברים, בזמן שיותר גברים מתבאסים על כך שהם פספסו הזדמנות לסטוץ.

   

  לאחרונה החליטה חוקרת מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת נורבגיה למדע וטכנולוגיה, לחקור את הנושא קצת יותר לעומק, ולבדוק אם הנתונים האמריקאים זהים לאלו שבארצה. אותה חוקרת גם ביקשה להבין למה נשים מתחרטות יותר מגברים כאשר מדובר בסקס חד-פעמי. חשוב להזכיר שנורבגיה הינה אחת המדינות השוויוניות ביותר מבחינה מגדרית בעולם, וזוהי אחת הסיבות שהחוקרת והקולגות שלה האמינו שתוצאות המחקר שיקבלו יהיו שונות מאלה שמצאו בארצות הברית.

   

  263 גברים ונשים בין הגילאים 19-37 שהתנסו לפחות בסטוץ אחד בחייהם השתתפו במחקר החדש, אשר זיהה וגילה שאותם קווי חרטה שנשים באמריקה הצביעו עליהם קיימים גם אצל הנורבגים, לאחר ש-35% מהנשים במחקר הנורבגי ענו שהן התחרטו על סטוץ שהיה להן, לעומת רק 20% מהגברים. ולא רק שנשים יותר התחרטו על המעשה, הן גם הרגישו פחות מרוצות מהחוויה, כאשר רק-30% מהנשים העידו שהן שמחו על כך שחוו סטוץ, למרות 50% מהגברים.

  אני מקווה שלא אתחרט על הלילה הזה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אני מקווה שלא אתחרט על הלילה הזה(צילום: Shutterstock)
   

  עוד חושף המחקר שלא פחות מ-80% מהנשים שמחו כשבחרו לסרב ללילה חד-פעמי, לעומת רק 43% מהגברים. בעוד החוקרים ניסו להסביר את ההבדלים האלה עם הטענה שנשים, בהכללה, פחות נוטות לקחת בפעילויות מסוכנות, זה עדיין לא מסביר את ההבדלים בתחושות שהיו להן אחרי שהן כבר כן התנסו בסטוץ.

   

  למה, אם כן, יותר נשים הרגישו רע אחרי החוויה מאשר גברים? הסבר אחד לכך הוא שגברים פשוט יותר נהנים מסקס מאשר נשים, ותוצאות המחקר אכן מאשרות זאת, כאשר באמת יותר גברים ענו שהם הגיעו לאורגזמה בסטוץ מאשר נשים. בנוסף, החוקרים גם הסבירו שנשים יותר חוששות בזמן הסקס מדברים כמו הריון לא רצוי, מחלות מין ולחצים חברתיים המוטלים עליהן וקשורים בשמן הטוב למשל, ולכן הן פחות נהנות מהאקט, למרות שאם חושבים על זה, שני המגדרים אמורים להיות מוטרדים ממחלות והריון לא רצוי, וחבל שגם הפעם האחריות לתוצאות והשלכות האקט מוטלת על הנשים בלבד.

   

   

  הפסיכולוגים האבולוציוניים, לעומת זאת, מטילים את האשמה על האבולוציה, מאחר שבעבר הרחוק התנאי להצלחה של גברים להתרבות היה גישה מינית לנשים פוריות. זה כנראה יצר באופן אבולוציוני את הערנות המתמדת שיש לגברים עבור נשים ותשומת הלב להזדמנויות המיניות שצצות בסביבתם. זה יכול גם להסביר למשל למה גברים תמיד מסתכלים על נשים אחרות, גם כשהם יושבים בדיוק עם בת הזוג שלהם – כי מבחינה אבולוציונית המוח שלהם כל הזמן מחפש הזדמנויות להתרבות.

   

   

  אצל נשים, מסבירים הפסיכולוגים האבולוציוניים, המצב שונה. אישה תעדיף איכות על פני כמות. היא תבחר גבר יותר איכותי שידאג לה בזמן ההיריון והלידה, גבר בריא שיוכל להעניק לצאצאים את הגנים הטובים ביותר.

   

  "הרבה מהחוקרים החברתיים ציפו דווקא לתוצאות שונות בנורבגיה, מאחר והיא מדינה מאוד שיוויוונית בכל הנוגע למגדר. הם ציפו שההבדלים הללו ייעלמו במדינה כזו, אבל הם לא", מסביר ד״ר דייויד באס, אחד החוקרים שהשתתפו במחקר. "זה הופך את הממצאים שלנו למעניינים עוד יותר בכל הנוגע להבדלים בין המגדרים ולחרטה מינית בעידן המודרני".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  35% מהנשים הביעו חרטה על סטוץ שהיה להן
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים