שתף קטע נבחר

הרב יאשיהו פינטו שוחרר מהכלא

בתום שנת מאסר שריצה בגין מתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ז"ל, שוחרר הבוקר הרב פינטו מכלא ניצן

 

 

 

הרב יאשיהו פינטו יצא מכלא ניצן (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
הרב יאשיהו פינטו יצא מכלא ניצן(צילום: דנה קופל)

 

הרב יאשיהו פינטו שוחרר הבוקר (יום ד') ממאסרו לאחר שריצה שנת מאסר בגין מתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ז"ל. הוא ריצה את מאסרו במרכז הרפואי של השב"ס בכלא ניצן. בכל מאסרו התנהגותו נחשבה לטובה ולא נרשמו לו עבירות משמעת.

 

פינטו החל לרצות בחודש פברואר אשתקד את עונש מאסר של שנה אחת לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון. בסמוך למעשה דיווח ברכה לממונה עליו על הרצון לשחדו, וסיפק בהמשך ראיית זהב שהפלילה את פינטו.

 

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל בעבר את ערעור הפרקליטות והפך את החלטת ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר לנכות שליש מתקופת המאסר של פינטו. לאחר ריצוי שני שלישים ממאסרו הגיש בקשה לוועדת השחרורים לשחרור מוקדם והוועדה קיבלה את בקשתו וקבעה בהחלטתה כי השחרור יהיה מותנה בהשתלבות בטיפול ייעודי לעברייני מרמה ובמעצר בית לילי.

יוצא מכלא ניצן  (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
יוצא מכלא ניצן (צילום: דנה קופל)
 

בהחלטת ועדת השחרורים נכתב כי פינטו התחייב שימשיך בטיפול אף שלושה חודשים נוספים מעבר לתקופת המאסר המלאה."אני מרגיש את עצמי פושע", אמר פינטו בפני ועדת השחרורים. "כמה אנשים ירדו מהדת כי ראו רב נותן שוחד. אני חי בפחד מתמיד. פרשתי מהחיים הציבוריים ואני לא רב עד שארגיש את עצמי ראוי, וזה בטח לא יקרה בשנה-שנתיים הקרובות. לא סתם אמרתי שטעיתי".

 

בעקבות החלטת הוועדה ערערה כאמור הפרקליטות לבית משפט המחוזי בלוד נגד שחרורו המוקדם. בעתירה נטען כי ועדת השחרורים שגתה כשקבעה כי פינטו עמד בנטל ההוכחה הנדרש לשחרור מוקדם, חרף נסיבותיה החמורות של העבירה, יחסו של האסיר לעבירות והמידע החסוי שהונח בפניה. בפרקליטות גם צירפו את הערכת משטרת ישראל ביחס למסוכנותו העתידית. כמו כן נטען כי החלטת הוועדה לא נתנה משקל ראוי לנתונים שהובאו בפניה ולא איזנה ביניהם באופן ראוי, ועל כן היא לוקה בחוסר סבירות המצדיק את התערבות בית המשפט. את פינטו ייצגו עורך הדין אבי חימי ועורכת הדין רותם טובול.

 

משפחתו של תת-ניצב אפרים ברכה ז"ל מסרה בתגובה לשחרור: "אנו מכבדים את החלטת כבוד בית המשפט שגזר על יאשיהו פינטו שנת מאסר. משריצה את מלוא העונש שנגזר עליו, אין לנו כל עניין בקורותיו או מעשיו של מר פינטו, וכפי שעשינו עד כה נמשיך לפעול להנצחת פועלו ודרכו של יקירנו, תנ"צ אפרים ברכה ז"ל, למען הדורות הבאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
הרב פינטו שוחרר מכלא ניצן
צילום: דנה קופל
מומלצים