שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוצאים מהפקק
  הם גוזלים שעות מחיינו, מורטים את עצבינו, תורמים לזיהום האוויר ופוגעים בכלכלה. כולם שונאים את פקקי התנועה, אבל מקבלים אותם לרוב כגזירה משמיים. בפרויקט חדש בשיתוף "ידיעות אחרונות", ynet וחברת שפיר הנדסה ותעשייה ננסה לגלות מדוע יש בכלל פקקים, איך נלחמים בהם במקומות אחרים, והאם יש סיכוי שגם אנחנו נהנה בעתיד מתנועה זורמת

  בשיתוף שפיר הנדסה

    

  שבע וחצי בבוקר, בדרך לעבודה.

  אתם תקועים בפקק. זה חוזר על עצמו כל בוקר. כבר התרגלתם לסיוט, לגב התפוס, לחולצה שנדבקת למושב, לעובדה שאתם מצליחים לשמוע שעה רדיו או אפילו יותר, למרות שאצל חלקכם לפחות מדובר בנסיעה של פחות משלושים קילומטר.

   

  ומספיק שאתם גרים ביישוב שגדל באופן פתאומי, שמספר התושבים בו עולה בהרבה על זה שתוכנן מראש, כדי שתיתקעו בצוואר בקבוק בדרך החוצה. אותו פקק יחכה לכם, כמובן, גם כשתרצו לחזור הביתה לאחר יום מפרך. ואם אתם נכנסים לעיר גדולה בשעות העומס? תוסיפו עוד שעה.

   

  אתם יכולים רק לקנא באנשים שגרים קרוב לתחנת רכבת, או בכאלה שהיה להם מספיק כסף לקנות דירה קרוב למקום העבודה, בתקופה שעוד אפשר היה לקנות כאן דירות.

   

  ואחת לכמה זמן אתם תוהים: זה חייב להיות ככה?

   

  "ידיעות אחרונות", ynet וחברת "שפיר הנדסה ותעשייה" משיקים פרויקט חדש שינסה לתת תשובות לשאלה הזאת. בסדרת כתבות שיפורסמו בשבועות הקרובים, נשתדל לגעת בכל הסיבות שגורמות להיווצרות פקקים – כמו תכנון לקוי של דרכי גישה ליישובים, פרויקטים שתקועים, השקעות לא מספיקות, תחבורה ציבורית לא מספקת ועוד. נבחן גם את הנזקים שאנחנו פחות מודעים אליהם שיוצרים הפקקים, ייקור מחירי הנדל"ן למשל, ונכיר גם את מי שמרוויח מה"סבל" שלנו - שנובע מאין סוף כלי רכב על מעט מאוד שטח כביש.

   

  אבל ננסה להציג גם פתרונות: פרויקטים שכן הצליחו לגרום לשינוי, יוזמות כמו תחבורה שיתופית ו"קארפולים" לסוגיהם, שבילי האופניים, השכרת אופניים וגם פתרונות מוצלחים מחו"ל כדוגמת המטה המשותף בברלין. נבין מהן הדרכים לממן פרויקט בניית כביש, מהן ההחלטות שצריך לקבל לפני שמתחילים, וכיצד זה בעצם עובד - על כל הוועדות, האישורים ושאר התהליכים הביורוקרטיים.

   

  ונשמע גם מה לכם יש לספר לנו על החוויה שלכם בפקקים, כמה הם גוזלים מכם, אילו שיטות מצאתם כדי לנצח אותם, ועוד. כאן תוכלו לענות על סקר, ואתם גם מוזמנים לשלוח לפייסבוק שלנו תמונות סלפי שלכם יושבים בפקק הקבוע, לכתוב איפה בדיוק הוא נמצא, כמה שעות הוא "עולה" לכם, איך אתם מתמודדים איתו והאם יש לכם הצעות מה אפשר לשפר.

   

  נסיעה טובה.

   

  בשיתוף שפיר הנדסה

   


  פרסום ראשון: 16.03.17, 15:15
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יוצאים מהפקק"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים