שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דור נקברה כשילדיה לצדה: "כדי שתשמור עליהם"

  מאות ליוו בדרכם האחרונה את דור כרסנטי וילדיה הקטנים בנימין ויוסף, שנרצחו על ידי אביהם. "היית לביאה - עד שהרשע הגיע. צדיקה שלי, תקומי", זעקה אמה של דור, סבתא של הנרצחים. קרובת משפחה: "העולם פסק מלכת ברגע שבו פסקו נשימותיכם". הרב בכה בפרקי תהילים

   

   

  דור ושני ילדיה מובאים למנוחות    (צילום : אביהו שפירא)

  דור ושני ילדיה מובאים למנוחות    (צילום : אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מאות רבות של בני אדם ליוו הערב (יום א') למנוחות בבית העלמין במושבה מגדל את דור כרסנטי, בת 23, ושני ילדיה – יוסף בן השנה ועשרה חודשים ובנימין בן השמונה חודשים – שנרצחו אתמול על ידי אביהם ששמו עדיין אסור לפרסום. לבקשת משפחתה, דור נטמנה בין שני ילדיה כדי "שתוכל לשמור עליהם". רווית, אמה של דור וסבתם של הילדים, ספדה לבתה ולנכדיה ואמרה כי היא הייתה "אימא למופת, לביאה אמיתית המגנה על ילידיה בחירוף נפש בחייה ובמותה. ברגע אחד של התגלמות הרוע והרשע נגדע האור ואנו נותרנו המומים כואבים ושואלים למה? אך אין מענה".

   

  האימא הוסיפה וכתבה בהספד: "נוחי בשלום ילדה צדיקה שלנו, שמרי על ילדיך מלאכיך. שלחי לנו כוחות. שמרי על הוריך ואחיותיך שקשר יחיד ומיוחד היה לכם וביניכם. קשר אוהב והדוק, קשר שנפרם ונגדע ברגע של סיוט ואימה". היא הוסיפה ואמרה: "תקומי ותיקחי אותם, הוא לא יכול לקחת לי אותך, צדיקה שלי, תקומי".

  דור כרסנטי עם ילדיה יוסף ובנימןי על רקע מסע הלוויה הערב ()
  דור כרסנטי עם ילדיה יוסף ובנימןי על רקע מסע הלוויה הערב
    

  האם הוסיפה וספדה לבתה: "היית מוקפת בחברים, הפצת סביבך אור, שמחת חיים ואנרגיה שאינה נגמרת. מנערה נמרצת הפכת לאישה בוגרת, נאמנה לדרך החדשה שלקחת על עצמך, אותה קיימת בענווה ובאמונה שלמה".

   

  רב המושבה מגדל פתח את הלוויה כשקרא פרק תהילים בבכי. אחת מקרובות המשפחה ספדה: "העולם פסק מלכת ברגע שבו פסקו נשימותיכם". היא הוסיפה ואמרה: "התודעה לא מעכלת. אני רואה אתכם ואני רואה מלאכים, נפשות תמימות שלא ידעו חטא ולא יכלו לפגוע באיש. היית ילדה בעלת מידות טובות. כולם אהבו אותך, וידעו איזו נפש טובה את. כנראה אלוהים יודע כמה את טובה ורצה אותך קרוב, אבל הוא רצה אותך קרוב מדי. נודה לך על הזמן שהיית איתנו ולימדת אותנו מהי אהבה וטוב לב. הילדים רק לחייך ידעו".

  במרכז, רווית, אמה של דור כרסנטי ז"ל ()
  במרכז, רווית, אמה של דור כרסנטי ז"ל
   

  כמה מבני המשפחה קראו בתחילת הלוויה קריאות נגד הרוצח ובני משפחתו. בין באי הלוויה היה ענאן איוב, מפקדה של דור בשירות הצבאי ביחידת ר"מ 2 בבית החולים פוריה. "היא הייתה בחורה מאוד אחראית, ואהבה מאוד את השירות", סיפר איוב. "אפשר היה לסמוך עליה. היינו המומים כששמענו על מה שקרה. אי אפשר להאמין ולהבין". הוא סיפר כי אחרי סיום השירות התרופפו הקשרים ביניהם, אבל בהמשך הם נפגשו מחדש: "הבן הגדול שלה, שנרצח, נולד באותו יום עם הבת שלי ונפגשנו בבית החולים. היא כבר הייתה אחרי שחזרה בתשובה, וזה היה מפגש מרגש".

   

  מוקדם יותר אחר הצהריים מאות ליוו למנוחות את נחמן עתיה, השכן בן ה-11, שנרצח גם כן על ידי האב שנעצר זמן קצר לאחר הרצח. מעצרו של בעלה של כרסנטי הוארך מוקדם יותר ב-11 ימים.

  נחמן עתיה ז"ל ()
  נחמן עתיה ז"ל
   

   

   

  הורי הנרצחת: בעלה שפוי, ידע מה הוא עושה    (צילום: עידו ארז)

  הורי הנרצחת: בעלה שפוי, ידע מה הוא עושה    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במשטרה עדיין מנסים להבין מה המניע שעמד מאחורי מעשיו של החשוד. בית המשפט שלח אותו לעבור הסתכלות פסיכיאטרית. פרקליטו, עו"ד ארז מושקוביץ מהסנגוריה הציבורית, אמר כי מדובר ב"טרגדיה גדולה".

   

  בהודעה שפרסמה משפחתו בצהריים נכתב: "איננו מצליחים ולעולם לא נצליח לעכל ולהתעורר מחלום הבלהות שאופף אותנו. אין לנו את היכולת לכפר על המעשה המתועב וכולנו שותפים לרחשי הלב מכל צד".

   

  עוד נמסר ממשפחתו של החשוד ברצח כי "אנו מבקשים סליחה ומחילה ואתם נכדינו וכלתנו ובן שכנינו היקרים, נוחו על משכבכם בשלום. היינו מאוד רוצים ללוות אתכם בדרככם האחרונה, אך מתוך רצון לכבד את רצון המשפחה של הנפטרים, ויתרנו".

   

  נתן עתיה (10), אחיו של נחמן שהצליח לשרוד את המתקפה הרצחנית, שוחרר לאחר שקיבל טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה ובא לחלוק כבוד אחרון לנחמן. "שכבתי והעמדתי פנים שאני מת עד שהוא עזב את הבית, ואז ברחתי מהחלון. ידעתי שהוא הרג את אחי", סיפר אמש הילד שגילה תושייה לשכנים שהבחינו בו והזעיקו את צוותי ההצלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים