שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  עשרות חקלאים מחכים לאישור גידול קנאביס
  על רקע הפתיחות הגוברת בעולם לשימוש בצמח הקנאביס ושינוי מדיניות האכיפה בישראל, יצאנו לבדוק מה מעמדה של ישראל בהתקדמות המחקר והאם ענף החקלאות המקומי עתיד להוביל את הגידולים. צפו
  האם ישראל הופכת למעצמת קנאביס עולמית? ברקע להתפתחות התעשייה בעולם ולרגל תערוכת החקלאות בערבה, ראיינו באולפן ynet את יו"ר ועדה חקלאית ערבה, חמי ברקן, וביררנו האם ישראל מובילה בתחום מחקר בקנאביס. צפו בדברים.
   
  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה
   
   

  צילום: אורי דוידוביץ ו רועי עידן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אני חושב שאם יש מקום מתאים בארץ לגידול קנאביס זה הערבה", אומר ברקן ומסביר כי "עובדתית, הצמח צריך הרבה אור ושמש, וזה לא חסר לנו. הערבה מוגדרת 'ארץ הקיץ הנצחית' וזה לא סתם. מעבר לכך, חקלאים בערבה מאד מתקדמים, למרות כל הקשיים של מים וקרקע, הם מצליחים לייצר ירקות לתפארת. אותו סיפור יהיה גם לגבי הקנאביס. אני מקווה שהרגולטורים שיחליטו איפה יגדלו מה, יסכימו שהערבה היא באמת מקום מועדף".

   

  איפה דברים עומדים נכון להיום?

  ברקן מסביר כי "כרגע מה שאפשר לעשות הוא להגיש בקשות למשרד הבריאות, והוא זה שמאשר את הבקשות לפי ראות עיניו, על סמך בדיקות שהוא עושה. אני יודע שבערבה הגישו עשרות חקלאים ועד כמה שידוע לי אין איזושהי תקרת גג לכמות החוות לגידול קאבס".

   

  -עדיף לגדל קנאביס על פני גידול אחרים, כמו למשל עגבניה?

  "אם היית שואל אותי לפני שנתיים, 70% מהגידולים בערבה היו גידול אחד שקוראים לו פלפל, עד לכדי כך שייצרנו בעודף. אם מגדלים יפה בהצלחה פלפל אני חושב שגם הקנאביס כחלק מהתמהיל של הגידולים בערבה יהיה פלפל, ויהיה עגבניות ויהיה קנאביס", אומר ברקן.

   

  -תוכל להסביר על התערוכה שיש אצלכם בימים אלה?

  "אתה יכול לראות את העוצמה ומבין עד כמה מעגלים נשענים על החקלאי הבודד. זה מדהים לראות, ואני מאוד שמח שזה קורה, ונשמח אם כל עם ישראל יגיע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עשרות חקלאים מחכים לאישור גידול קנאביס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים