שתף קטע נבחר

רן ברץ סיים את תפקידו בלשכת ראש הממשלה

ברץ, שלפני מינויו ליועץ בכיר לראש הממשלה נתניהו בענייני הסברה הסתבך באמירות נגד ריבלין ואובמה, הודיע כי ביקש מנתניהו לסיים את תפקידו. "השמועות על יחסים עכורים הן בדיות גמורות"

ד"ר רן ברץ, שהיה יועץ בכיר לראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני הסברה, מסיים את תפקידו שבעה חודשים לאחר שאושר מינויו לתפקיד. את דבר סיום מינויו פרסם לראשונה העיתונאי אמנון אברמוביץ' בערוץ 2 ביום שישי. 

 

בפוסט שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו כתב ברץ: "לפני כחודש וחצי שוחחתי עם ראש הממשלה וביקשתי ממנו שנמצא מועד לסיום תפקידי. הסיבה היא שאני רחוק מלמצות את עצמי בדוברות, ואני מאמין שיש לי יתרונות שונים שיבואו לידי ביטוי בעשייה אחרת".

הפוסט של ברץ נגד אובמה ()
הפוסט של ברץ נגד אובמה

ברץ כתב עוד כי "ראש הממשלה הבין ללבי, אך ביקש ממני להישאר בתפקיד עד שאסיים משימות שהתחלתי. מובן מאליו שנעניתי לבקשה בשמחה. כל השמועות על יחסים עכורים הן בדיות גמורות. אל תקנו את הסחורה המשומשת הזו".

 

נתניהו הודיע על מינויו של ברץ לראש מערך ההסברה בחודש נובמבר 2015, אך המינוי נתקע ונתניהו לא הצליח להכשיר אותו. מינויו החל ברגל שמאל לאחר שנחשפה סדרה של התבטאויות פוגעניות שלו נגד נשיא ארצות הברית ברק אובמה, הנשיא ראובן ריבלין, מזכיר המדינה ג'ון קרי וכן שורה של שרים בממשלה ויריבים פוליטיים של נתניהו.

 

בסביבתו של נתניהו הבהירו שהוא נחוש להביא את מינויו של ברץ ורק מחכה לעיתוי המתאים. בסוף חודש מרס 2016 החליט נתניהו לחדש את הליכי המינוי ופנה לנציבות. אך נציב שירות המדינה משה דיין סירב בתוקף לאשר זאת, בטענה שברץ לא עומד בתנאי הסף כפי שמופיעים בהחלטת הממשלה, לרבות ניסיון בהסברה עם אוריינטציה מדינית.

 

נתניהו טען שלברץ יש מומחיות וניסיון בהסברה כמי ששימש עורך אתר מידה, ואולם לדעת גורמים בנציבות אין כל קשר בין עריכת אתר אינטרנט לבין ניסיון מוכח בהסברה ובהופעה בפני קהל ותקשורת.

 

בשל הקשיים שהתעוררו בהליך אישור המינוי, נערכה פנייה גם לפרקליטות המדינה כדי לבחון את העניין, למקרה שבו בסופו של דבר מינויו של ברץ יאושר הוא יעורר קשיים משפטיים ואפילו עתירות לבג"ץ. אז החליט נתניהו להכניס את ברץ כיועץ בכיר, שפטר אותו מהצורך להביא את המינוי לאישור הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים