שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נביחה גזעית: מאות כלבים כיכבו בעפולה
  תערוכת הכלבים הבינלאומית של ההתאחדות הישראלית לכלבנות שהתקיימה בסוף השבוע, משכה אליה אלפי מבקרים שהגיעו לצפות במאות כלבים מעשרות גזעים שונים. "מטרת התערוכה היא לקרב את הקהל הרחב לכלבים ולהכיר את הגזעים השונים, כדי שכל אדם ומשפחה יוכלו לבחור את הכלב שמתאים להם", אומרים המארגנים. "אם כל אחד ייקח כלב שיהיה לו חבר אמיתי עם תכונות התואמות את אופיו, פחות כלבים יגיעו לעמותות"

  צילום ועריכה: ארז ארליכמן, מוסיקה: Nicolai Heidlas – Easy

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
   
  מזג האוויר הסוער בסוף השבוע לא מנע מאלפי אנשים מכל רחבי הארץ להגיע אל תערוכת הכלבים הבינלאומית שהתקיימה במתחם השוק המחודש בעפולה ע"י ההתאחדות הישראלית לכלבנות.
   
   (צילום: יהונתן כהן מגורי)
  (צילום: יהונתן כהן מגורי)
   
  בתערוכה השתתפו מאות כלבים מעשרות גזעים שונים ובתואר "כוכב התערוכה" זכה הכלב כוכב יריחו (Jericho-Star) מגזע אקיטה אמריקאי יחד עם בעליו, דודי ולינור דודיאן, טלי וזאב קרויטמן.
   
   (צילום: יהונתן כהן מגורי)
  (צילום: יהונתן כהן מגורי)
   
   
  בתואר סגן כוכב התערוכה, זכה הכלב קרבר בית דמבין מגזע קיירן טרייר עם בעליו לירי הירש ודורית דמבין.
   
   (צילום: יוסי גיא)
  (צילום: יוסי גיא)
   
  בתואר סגן שני כוכב התערוכה זכה הכלב גרינלנד די ג'וי מגזע כלב צאן אנגלי עתיק עם בעליו אלברט שרבטי וקרינה גריגוריון.
   
   (צילום: יוסי גיא)
  (צילום: יוסי גיא)
   

  "לקרב את הקהל הרחב לכלבים"

  יוגב הראל, דובר ההתאחדות הישראלית לכלבנות מציין כי מטרת התערוכה היא "לקרב את הקהל הרחב לכלבים, הבנתם, אהבתם, והכרת המאפיינים של הגזעים השונים. מתן כלים בידי המגדלים לבחירת הכלבים המוצלחים ביותר ובכלל זה גם הכלבים הבריאים והכשירים".
   
  בזירות השונות במקום בדקו השופטים את הכלבים, על פי מבנה הגוף, שרירי הכלב, היכולת שלו לנוע ועד לאיכות הפרווה ואופי הקשר עם הבעלים שלו, בזמן שהם צועדים עם הכלבים ברחבה. "על פי הנחיה מפורשת של ההתאחדות הכלבנית העולמית, השופטים שמים דגש על בריאות הכלב, בריאות העיניים ומערכת הנשימה. הדבר מהווה כלי מצוין לעקוב אחר הכלבים, בריאותם הנפשית והגופנית", הוא מסביר.

   

  בישראל רשומים כיום במאגר הכלבים הארצי של משרד החקלאות כ-400 אלף כלבים מעורבים, דמויי גזע וכלבים גזעיים מתועדים. על פי סקר של משרד החקלאות שנערך אשתקד, עולה כי בישראל אוהבים לגדל במיוחד כלבי פקינז, לברדור, רועה גרמני, פינצ'ר ושיצו.

   

   (צילום: יהונתן כהן מגורי)
  (צילום: יהונתן כהן מגורי)

   

  בעוד שכלבים רבים, מרביתם מעורבים וגם כלבים גזעיים לא מתועדים, מחכים לבית מאמץ. בעמותות למען בעלי חיים, בהסגרים ובכלביות ברחבי הארץ מתקשים להתמודד עם כמויות עצומות של עשרות אלפי כלבים חסרי בית ועם אלפים שננטשים מדי שנה.

   

  מדוע הישראלים ממשיכים לרכוש כלבים גזעיים באלפי שקלים? "יש המון כלבים נטושים בישראל שמחפשים בית חם ואפשר לאמץ אותם", אומר יוגב. "בחברה המודרנית מגוון הגזעים מאפשר לכל אדם ומשפחה לבחור את הכלב שמתאים לצרכיה ומזגה. כלבים קטנים או גדולים, אנרגטיים או רגועים, כלבים בעלי פרווה היפו-אלרגנית למי שרגישים, ופרווה ארוכה או מסולסלת למי שאוהבים טיפוח".

   

   (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)
  (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)

   

  "מועדוני הגזע שפעילים במסגרת ההתאחדות הישראלית לכלבנות לא רק מסייעים לטפח ולשמר תכונות נבדלות אלו, אלא גם לסייע בהתאמה בין יכולות, צרכי וציפיות האדם לכלב המתאים. אם כל אחד ייקח כלב שיהיה לו חבר אמיתי, שיגדל להיות עם תכונות התואמות את אופיו, תחביביו ותרבות שעות הפנאי שלו, אזי פחות כלבים יגיעו לעמותות".

   

  לדבריו, קיימים כלבים רבים דמויי גזע בעמותות. "הם ב-99.99 אחוז כלבים שנולדו בתעשיה האכזרית של חוות הגידול, סוחרי כלבים פיראטים ועברייני בעלי חיים. סוחרי הכלבים וכל "מטחנות הכלבים" פועלים מחוץ לכלבנות המתועדת שכן אינם יכולים לעמוד בכלליה".

   

   (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)
  (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)

   

  בעוד שבישראל תחום הכלבנות המתקדם בטיפוח, רבייה וגידול כלבים גזעיים נחשב עדיין לענף "בחיתולים" בהשוואה למדינות ברחבי העולם בהן מקיימים תערוכות למעלה מ-140 שנה. יוגב מוסיף כי התערוכות נועדו להציג את גזעי הכלבים השונים ולמצוא שידוכים מתאימים לכלבים מכל גזע. כיום למעלה מ-25 אלף כלבים גזעיים נרשמים בתערוכת הכלבים הגדולה בבריטניה, שזוכה למאות אלפי מבקרים ומיליוני צפיות בכל העולם. גם בארצות הברית מתקיימות תערוכות כלבים שזוכות לשידורים ישירים בטלוויזיה ומבקרים רבים.

   

   (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)
  (צילום: reizel tsahi photography - צחי רייזל)

   

  בהתאחדות הישראלית לכלבנות מציינים כי "כלב גזעי הינו אך ורק כלב שגודל בהתאם לתנאים המוכתבים ומפוקחים ע"י ההתאחדות ובכלל זה מגבלות רבות הקשורות לתנאי המחיה, איסור הרבעת קרובי משפחה, ובדיקות שונות לגילוי בעיות תורשתיות". 

   

  רוצים לאמץ כלב? עשרות כלבים מחכים לכם בעמותות ברחבי הארץ


  פורסם לראשונה 31/01/2017 23:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נביחה גזעית: מאות כלבים כיכבו בעפולה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים