שתף קטע נבחר

להתנדב בקלות

אפליקציה חדשה הופכת את ההתנדבות למשימה פשוטה במיוחד: רק בחרו את המקום, הזמן והקטגוריה המועדפת. עכשיו מנסים יוזמיה להפוך את האפליקציה למערך התנדבות ארצי

התנדבות היא עבודה לא פשוטה. בן אדם קם בבוקר, מחליט שהוא רוצה לתת מעצמו עבור הקהילה או עבור אדם אחר, ומתחיל לחפש. לפעמים, מרוב עצים הוא אינו רואה את היער, ועד שהוא מוצא מי זקוק לו ובאיזה יום בשבוע, הוא שוכח או מתייאש. לעתים זו הביורוקרטיה שמוציאה את הרוח מהמפרשים.

 

כדי לקצר את התהליכים האלה ולהפוך את ההתנדבות לאקט נוח ונגיש הרבה יותר, הושקה בתחילת השבוע אפליקציית "HelpApp הדרך הקלה להתנדבות", במקביל לקמפיין מימון המונים בהדסטארט. הרעיון מאחורי האפליקציה הוא לחבר בין המתנדב ישירות ל־165 עמותות וארגונים, בשלוש לחיצות בסמראטפון, תוך סינון על פי קטגוריה (קשישים, ילדים, חיות, בעלי מוגבלויות ועוד), מיקום המתנדב, התנדבות חד פעמית או קבועה ואפשרויות נוספות.

צופית גרנט (משמאל) מסייעת בקמפיין ()
צופית גרנט (משמאל) מסייעת בקמפיין
 

לאחר הסינון הראשוני, מופיעות בפיד כל האופציות הרלוונטיות, על פי מיקום בארץ או בעולם, מספר המתנדבים הדרושים וימי או שעות הפעילות המבוקשות. בהמשך, משמשת האפליקציה כמעין רשת חברתית למתנדבים. אפשר לפתוח שיחה קבוצתית לתיאומים בין המתנדבים באותו מקום, או שיחה פרטית מול האחראי, ועוד שלל אופציות.

 

את HelpApp ייסדו איתי מתיתיהו ונדב שמש. מתיתיהו, רואה חשבון בהשכלתו, כיהן במשך שלוש שנים כסגן יו"ר ומנכ"ל אגודת הסטודנטים במסלול האקדמי במכללה למינהל. לאחר מכן הקים את "מתעוררים", תנועה חברתית שמטרתה להכשיר צעירים ונוער לפעול במרחב הקהילתי דרך עיסוק בחינוך ומנהיגות, ובשילוב צעירים כחלק פעיל במרחב העירוני. בשנתיים האחרונות עבד כמנהל דוברות וממשל במרכז טאוב לחקר מדיניות חברתית בישראל. שמש הוא יזם צעיר ומפתח אשר התחיל כגרפיקאי ומתכנת fullstack, רכש הכשרה ונסיון בשיטת ה־lean startup בשנים האחרונות וכיום עובד כמוביל צוות פיתוח בחברת BeTalentGroup וכמרצה במכללת ג'ון ברייס.

 

"אנו מאמינים שבאמצעות HelpApp נעלה את המודעות כלפי נתינה והתנדבות בקרב דור העתיד, והוא זה שיוביל את השינוי במדינה בשנים הבאות", אמר מתתיהו."בשנתיים האחרונות חרשנו את הארץ מקרית שמונה ועד אילת וגייסנו כ־170 עמותות וארגונים שצריכים מתנדבים. בשיח ציבורי שמתדרדר משנה לשנה התנדבות ועשייה חברתית הן התרופה. אחרי שנתיים של עבודה מסביב לשעון היום אנו יוצאים בקמפיין הדסטארט שימשך כשבועיים על מנת שנוכל ולהמשיך לפעול בצורה מקצועית".

 

להורדת האפליקציה חפשו helpapp בחנות האפליקציות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צופית גרנט בקמפיין לאפליקציה
מומלצים