שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בן ה-90 שאיבד את זוגתו נלחם בבדידות

  אחרי שאיבד גם את אחותו וגם את זוגתו, החליט דרק טיילור לנסח רשימה ובה עשר עצות לאנשים בודדים שמבקשים לשנות את מצבם. בין היתר הוא מציע לבודדים להירשם לחוג ולהשתמש יותר בטלפון בצורה אקטיבית. "אל תחכה שאנשים יצרו איתך קשר בעצמם. נסה ליזום זאת בעצמך", כתב

  כשדרק טיילור בן ה-90 איבד את אחותו ואת זוגתו, הוא חש בודד מתמיד. טיילור המתגורר בבריטניה החליט להילחם בבדידות, וניסח רשימה של טיפים שאמורה לעזור לכל מי שנמצא במצבו להרגיש טוב יותר. את הרשימה הוא פתח במשפט: "מפעם לפעם כולנו עלולים להרגיש בודדים. על כן ברצוני לשתף אתכם בעשרה טיפים שעזרו לי להתמודד עם הבדידות". בין היתר, מייעץ טיילור להירשם לחוג הקשור בתחביב מסוים, לבקר את מועצת העירייה כדי לבדוק אם יש לה פתרונות קהילתיים עבור אנשים הנמצאים באותו מצב, להתיידד עם השכנים ולהשתמש בטלפון בתדירות גבוהה יותר.

  חשבתי לעצמי מה אוכל לעשות כדי להיות פחות בודד? דרק טיילור (צילום: צילום מסך Huffington post) (צילום: צילום מסך Huffington post)
  חשבתי לעצמי מה אוכל לעשות כדי להיות פחות בודד? דרק טיילור(צילום: צילום מסך Huffington post)
   

  הרשימה של טיילור (צילום: צילום מסך Huffington post) (צילום: צילום מסך Huffington post)
  הרשימה של טיילור

   

  "ככל שאתה מזדקן, כך פחות אנשים יוצרים איתך קשר", אמר בראיון ל-BBC, והוסיף: "אז חשבתי לעצמי, מה אוכל לעשות כדי להיות פחות בודד, ובהמשך ניסחתי את הרשימה הזאת". טיילור שלח את הרשימה שהכין לבית העירייה של מנצ'סטר, והעובדים הנרגשים שקראו אותה החליטו למסגר את המכתב ולהפיץ את תוכנו בקרב האוכלוסיות המבוגרות שמתגוררות בעיר.

   

  "בטיפים שגיבשתי אני מציע להשתמש יותר בטלפון, להכיר את השכנים ולנסות להיות חברתי ולהכיר כמה שיותר אנשים חדשים", מסביר טיילור, שלא רק עמל על כתיבת העצות החיוביות והמועילות הללו, אלא גם יישם אותן בעצמו. בין היתר, הוא הצטרף לתוכנית גינון לחובבים, והחל לפגוש אנשים חדשים בבית הקפה המקומי. "אלו הם הדברים שאני אישית עשיתי כד לגרום לעצמי להיות יותר פעיל ומעורב, ונראה לי שהם יכולים להיות מועילים לאוכלוסיה המבוגרת שנאלצת להתמודד לבדה עם החיים", כתב טיילור למועצת העיר מנצ'סטר. "כשאתה מוקף בחברים חדשים, אתה מרגיש שאתה מקבל את חייך בחזרה", סיכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צילום מסך Huffington post
  דרק טיילור
  צילום: צילום מסך Huffington post
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים