שתף קטע נבחר

הותר לפרסום שם רוצח אשתו, ילדיו ובן השכנים

בית המשפט התיר לפרסם כי נדב סלע בן 28 הוא החשוד ברצח אשתו דור, שני ילדיהם הקטנים, בנימין ויוסף, ונחמן עתיה, ילדם של השכנים במושבה מגדל. על יתר פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום

 

 

 

נדב סלע בן 28 הוא החשוד ברצח אשתו דור, ילדיהם הקטנים בנימין ויוסף ובן השכנים נחמן עתיה במושבה מגדל. כך התיר לפרסום בצהריים (יום ד') בית משפט השלום בנצרת.

 

סלע, יליד המושבה, נעצר זמן קצר לאחר הרצח. במקביל לפרסום שמו הוארך צו איסור הפרסום על כל פרטי החקירה ובעיקר על הממצאים מזירת הרצח.

 

נדב סלע. ביקש סליחה מאלוהים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
נדב סלע. ביקש סליחה מאלוהים(צילום: אביהו שפירא)

במגדל, מושבה קטנה שבה מתגוררים כ-1,200 תושבים בלבד, התחוללה סערת רגשות לאחר הרצח המזעזע. רבים מתושבי היישוב הם דתיים, והדיווח על הרצח במהלך השבת עבר מפה לאוזן. רבים נהרו למקום כשהם אחוזי הלם, וסמוך לבית התגודדו בני משפחה בוכיים ואחרים אחוזי זעם שקיללו את הרוצח. בנות המשפחה זעקו והתייפחו: "זה לא באמת קורה, איך מגיעים למצב כזה?"

 

"זה טבח", אמרו השכנים. "אין מילה אחרת לתאר את זה. ואם היה לו משהו נגדה, למה לפגוע בילדים". פניהם של קציני המשטרה שיצאו מהזירה אמרו הכל. "איך אפשר לתאר זירה כזו של רצח ילדים? ארבע גופות? זה בלתי ניתן לתיאור".

 

נתן עתיה, אחיו של נחמן שנרצח, נדקר אף הוא על ידי סלע אבל סיפר שהעמיד פני מת וכך ניצל. משה עוקבי, תושב מגדל, הבחין בנתן בן ה-10 כשהוא עם דם על ידיו ועל פניו לאחר שהצליח לצאת מהדירה.  "60 שנה אני חי במושבה ולא ראיתי אסון כזה", אמר עוקבי הבוקר לאולפן ynet.

 

"ניגשתי אליו ושאלתי אותו מה קרה והוא סיפר לי שהם התארחו במגדל ומישהו תקף אותם והרג את כל המשפחה והוא הצליח לברוח", שחזר עוקבי.  "הזמנתי משטרה ומד"א. לא חשבתי שהיה כזה אסון עד שהוא התברר. הילד הלך כפוף וחיפש עזרה. התקשרתי למד"א והם ביקשו ממני לחסום לו את הדם. זרימת הדם הפסיקה ואז הם הגיעו ופינו אותו".

 

 

האישה דור והילדים בנימין ויוסף שאותם רצח סלע ()
האישה דור והילדים בנימין ויוסף שאותם רצח סלע

הלווייתו של נחמן עתיה, בן השכנים שנרצח ()
הלווייתו של נחמן עתיה, בן השכנים שנרצח

עוקבי מספר כי הוא מכיר את הסבים והסבתות של משפחות סלע ועתיה והוא עדיין מתקשה להבין מה הניע את האב לבצע מסע הרג שכזה: "אין לי שמץ של מושג מה המניעים שלו. יש אווירה מאוד קודרת ביישוב. עצב גדול במושבה, שבה רוב התושבים שלנו הם מלח הארץ. לא תשמע על דברים כאלה כאן". 

 

ביום ראשון השבוע הוארך מעצרו של סלע ב-11 ימים. "אני מבקש סליחה מאלוהים",  אמר סלע לפני ההחלטה להאריך את מעצרו. בית המשפט שלח את האב לעבור הסתכלות פסיכיאטרית. פרקליטו, עו"ד ארז מושקוביץ מהסניגוריה הציבורית, אמר רק כי מדובר ב"טרגדיה גדולה".  היום הוא הוסיף כי נפגש עם סלע אתמול אך הוא "אינו מתקשר".

 

בני משפחתו של סלע אמרו אחרי הרצח: "אנחנו המומים וכואבים מגודל הטרגדיה". בהודעה שפרסמה המשפחה נכתב: "איננו מצליחים ולעולם לא נצליח לעכל ולהתעורר מחלום הבלהות שאופף אותנו. אין לנו את היכולת לכפר על המעשה המתועב וכולנו שותפים לרחשי הלב מכל צד. אנו מבקשים סליחה ומחילה, ואתם נכדינו וכלתנו ובן שכנינו היקרים, נוחו על משכבכם בשלום.

היינו מאוד רוצים ללוות אתכם בדרככם האחרונה, אך מתוך רצון לכבד את רצון המשפחה של הנפטרים, ויתרנו".

 

תושבים ממגדל שהכירו את סלע סיפרו שמדובר בצעיר שהיה "שובב" בנעוריו, אך איש לא זיהה סימן מקדים ממשיים לאסון. "הוא למד בבית הספר נופי גולן בקצרין, כמו רוב בני הנוער ממגדל באותה תקופה", סיפר תושב מגדל, שהוסיף שסלע לא שירת בצבא: "הוא היה בחור שובב, אבל לא בצורה חריגה. הוא התחיל בתהליך החזרה התשובה אחרי שכבר הכיר את דור, ומשך אותה אחריו. הם חזרו בתשובה ביחד".

 

אחר סיפר: "בשבת הוא התפלל לידינו בבית הכנסת. בנאדם רגיל. אי אפשר להאמין שיקרה דבר כזה. אני מכיר אותו מאז שהיה ילד. רגיל, כמו כולם. גם את ההורים שלו אני מכיר. אנשים מסכנים. גם הם איבדו הכל. אלה גם הנכדים שלהם. פשוט מכה שנפלה על המושבה שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
נדב סלע
צילום: אביהו שפירא
מומלצים