שתף קטע נבחר

מחוות החלה הגדולה

ילדים יהודים במנהטן מפגשים להכנת חלות לאנשי כל הדתות

בימים בהם נראה שאנשים בניו יורק מוחים ומפגינים על כל נושא חברתי שרק ניתן לדמיין, יש פינה של שלווה בין קהילת היהודים בעיר. קהילת הילדים היהודים בכל אופן.

 

ביום ראשון, 5 בפברואר, ילדי מנהטן והסביבה ישאירו את הפוליטיקה בבית ויפגשו במיד טאון להכין, בשם האחווה והאחדות, חלה.

במפגש שערכו בשנה שעברה נשבר שיא גינס! לא פחות מ-1128 ילדים יהודים מכל הזרמים, נהרו למלון הילטון שבמידטאון, התכנסו לשיעור האפייה הגדול ביותר שהיה אי פעם, וביחד אפו את המאכל היהודי האהוב, החלה.

 

אז, לא האמינו המארגנות לגלות שהגיעו למעלה מ-1000 ילדים עם קרוב ל-600 מבוגרים וינסו לשבור את שיא "שיעור האפייה הגדול בעולם", והילדים הגיעו בהמוניהם. השיא הקודם נשבר בשנת 2013. הוא שייך בכלל למבוגרים, בהונג קונג, והוא עומד על 420 משתתפים בלבד. "מהרגע שהבנו מה הדרישות של גינס, פנינו לכל המרכזים היהודיים, לבתי הספר השונים, בכל המגזרים, וגם לבתי הכנסת. הופתענו", סיפרו, "שחלקם מיד התמסרו ושיתפו פעולה, וחלקם היססו, אבל חזרו בהם אחרי שראו שכל השאר כבר לוקחים חלק".

 

מארגני האפיה המיוחדת של השנה שעברה התכנסו אז בתקווה לאחד בין היהודים מכל הזרמים. הפעם אין להם כוונה לשבור שיא או לאחד בין רפורמים קונסרבטיביים אן חילונים. השנה מקווים המארגנים ללמד דרך אפיית החלה את הקהילה היהודית כולה על החיים שיש מעבר למה שמתחולל בשולחן השבת שלהם או בין כותלי ביתם.

 

 

גילי שנוביץ', הצ'יף של אמהות החלה מספרת שהשנה מעבר לאפיה, יקחו הילדים חלק בצעד נוסף. "השנה יכינו הילדים חלה עבור עצמם אבל גם עבור ארגון צדקה שנקרא WIN ומסייע לנשים וילדים במצוקה. אנחנו מקווים", היא מוסיפה, "לאפות אלפי חלות כדי להפיץ ולחלק אותן לאלפי אמהות וילדים מכל הדתות והקהילות ברחבי ניו יורק. חלק מהמחויבויות שלנו כיהודים", הדגישה, "זה להשפיע על אוכלוסיות מסביבנו וזה מה שאנחנו מקווים ללמד את הילדים שלנו במפגש השנה".

 

בין הילדים יעברו נשים שיגיעו משלל הקהילות היהודיות, מחילוניות ועד חסידיות, לעזור לילדים ולהוכיח, שוב, שחלה יכולה לחבר בין כולנו.

 

לפרטים והרשמה הקליקו כאן

 

 

ברייס גרובר-חרמון, עורכת אתר theluxuryspot.com

מומחית לייפסטייל אמריקאית שרבים מכירים מהטלוויזיה, כשהיא מגלה בהופעותיה בערוצים השונים לכולם את הטרנדים שאף אחד עדיין לא הספיק להכיר. בין לבין היא גם אמא לארבעה קטנטנים, חיה במנהטן, חולמת על חופים כחולים בתל אביב, אוכל אנין ובייביסיטר!

פורסם לראשונה 02/02/2017 21:41

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים