שתף קטע נבחר

חיפה: קרונות של הכרמלית עלו באש, רחובות נסגרו

שריפה פרצה בתחנת כיכר פריז בעיר התחתית. קרון אחד נשרף כליל והשני ניזוק. עשן כבד היתמר מתוך התחנה ומתחנות נוספות בעיר חיפה. אזורים בעיר נותקו מחשמל. בת 70 נפגעה קל משאיפת עשן. נבדקת אפשרות שהשריפה פרצה בגלל תקלה

  

 

שריפה פרצה בצהריים (שבת) בתחנת כיכר פריז של הכרמלית בעיר התחתית בחיפה. שני קרונות שחנו בתחנה עלו באש ועשן כבד היתמר מתוך התחנה. קרון אחד נשרף כליל והשני ניזוק. עשן כבד היתמר גם מתחנות נוספות בעיר. המשטרה סגרה לתנועה את כל הרחובות לאורך כל תחנות הכרמלית. לאחר כשעה האש כובתה וכל צירי התנועה נפתחו מחדש, למעט נתיב אחד בשדרות הנשיא, בין האודטוריום לרחוב שער הלבנון, צמוד לתחנת גן האם. הכרמלית לא פעילה בשבת. 13 צוותי כיבוי פעלו בשטח.  

הקרון שנשרף כליל (צילום: דוברות הכבאות חיפה) (צילום: דוברות הכבאות חיפה)
הקרון שנשרף כליל(צילום: דוברות הכבאות חיפה)
 

העשן הכבד עלה, בין היתר, מכיוון תחנת הנביאים לתחנות הגבוהות יותר, מסדה, גולומב ומרכז הכרמל. צוותי הכיבוי הפעילו מסכי מים בתחנות לאורך המסלול כדי למנוע התפשטות של העשן לעסקים ובתים. אחת התחנות (סולל בונה) נמצאת בתוך מרכז מסחרי - מגדל הנביאים. חברת החשמל הודיעה כי לבקשת שירותי הכיבוי נותקו אזורים שונים בעיר. "צוותים שלנו נמצאים כעת בשטח ומנסים לצמצם למינימום ההכרחי את האזורים המופסקים", נמסר מהחברה.

 

אישה כבת 70, המתגוררת ליד תחנת גולומב, שאפה עשן וחשה ברע. צוותי מד"א כרמל פינו אותה לבית החולים בני ציון ומצבה קל. 

 

 

עשן כבד בחיפה בתחנה בשדרות הנשיא שבמרכז הכרמל (צילום: אודי קרני) (צילום: אודי קרני)
עשן כבד בחיפה בתחנה בשדרות הנשיא שבמרכז הכרמל(צילום: אודי קרני)
 

 (צילום: אודי קרני ) (צילום: אודי קרני )
(צילום: אודי קרני )

 (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

מרכז הכרמל (צילום: ורד אביטן) (צילום: ורד אביטן)
מרכז הכרמל(צילום: ורד אביטן)

 (צילום: ליהי מצא) (צילום: ליהי מצא)
(צילום: ליהי מצא)

 (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
(צילום: ראובן כהן)

עשן בתחנת מסדה (צילום: אורי שמילוביץ) (צילום: אורי שמילוביץ)
עשן בתחנת מסדה(צילום: אורי שמילוביץ)

כבאים מחוץ לתחנת כיכר פריז בעיר התחתית (צילום: גילי נחושתן) (צילום: גילי נחושתן)
כבאים מחוץ לתחנת כיכר פריז בעיר התחתית(צילום: גילי נחושתן)

עשן בתחנת הנביאים בחיפה (צילום: מוטי ניגו) (צילום: מוטי ניגו)
עשן בתחנת הנביאים בחיפה(צילום: מוטי ניגו)

הכרמלית בחיפה בימים יפים יותר ()
הכרמלית בחיפה בימים יפים יותר

 

 

הקרון שנשרף כליל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הקרון שנשרף כליל(צילום: עידו ארז)

הכרמלית מורכבת משתי רכבות - אחת שעולה ואחת שיורדת - שבכל אחת שני קרונות שאין ביניהם מעבר. כעת היא צפויה להיות מושבתת, זאת לאחר שרק בחודש שעבר היא נכנסה להסדר של "רב קו", ומספר הנוסעים בה זינק בכ-30 אחוזים.

 

ראש העיר חיפה, יונה יהב, מינה את מנכ"ל העירייה לעמוד בראשות צוות שיפעל החל ממחר בבוקר לעשות את כל מה שאפשר כדי להחזיר את הכרמלית לפעולה. בשעות הבוקר יקיים המנכ"ל פגישה עם הנהלת הכרמלית לקבלת תמונת מצב עדכנית וקביעת דרכי פעולה.

 

מכבי האש הקימו צוות חקירה לבדיקת נסיבות השריפה, בראשות ראש ענף חקירות במחוז חוף בכיבוי האש טפסר משנה רן לוי. בין היתר נבדקת אפשרות שהשריפה נגרמה עקב תקלה, בעקבות עבודות תחזוקה שגרתיות שבוצעו בקו בשעות שקדמו לשריפה.

 

טפסר אבי תמרי, מפקד תחנת חיפה, אמר ל-ynet כי מדובר ב"אירוע מאוד מאוד מורכב. יש לנו מזל שזה היה בשבת שאין אנשים בכרמלית ובקרונות, אילו זה היה קורה ביום חול רגיל ואנשים היו בכרמלית הסיפור היה הרבה יותר קשה והרבה יותר מורכב. אנשים היו נפגעים, אני כבר לא מדבר על נכים שבטוח לא היו יוצאים בחיים. מה שבער בפנים זה שני קרונות שבעצם מסיעים את האזרחים. העשן פה היה כבד מאוד ויצא מכל התחנות. ייתכן מאוד שנבחן את האישור שלנו לכרמלית מחדש. גם כך היינו איתם בדין ודברים בקשר לסידורי כבאות".

 

אורי שמילוביץ, תושב רחוב מסדה שמתגורר מול תחנת הכרמלית ועזב את הבית בעקבות העשן, סיפר: "הבוקר התחלתי להריח חשמל ופלסטיק שרופים, פתחתי את הדלת וראיתי המון עשן, היה מבהיל. שכנה צעקה לי שהכרמלית נשרפת, ראיתי שאכן העשן מגיע ממנה. בהתחלה נשארתי בבית וסגרתי הכל, אבל העשן כבר היה בלתי נסבל גם בתוך הבית, העיניים צרבו, לקחתי תיק קטן ופשוט ברחתי".


פורסם לראשונה 04/02/2017 12:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכבאות חיפה
הקרון שנשרף
צילום: דוברות הכבאות חיפה
מומלצים