שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהנדסות העתיד מכבות שריפות
  המפגש השני של מהנדסות העתיד 2 החל בסיור מרתק במפעל המל"טים של התעשייה האווירית - "זה מאוד מרגש לראות פה דברים שלא היה יוצא לי לראות בשום סיטואציה אחרת" סיפרה הדס ל-ynet. את הקינוח המושלם קיבלנו כשהצטרפנו לעבודה האינטנסיבית של שתי קבוצות שמנסות למצוא פתרונות לכיבוי שריפות יער וייעול עגלת המטוס שנותרה זהה כבר 50 שנה

  בשיתוף תעשייה אווירית

   

  המפגש השני של מהנדסות העתיד יצא לדרך עם מפגש מיוחד במינו בהאנגר המל"טים שם זכו התלמידות המצטיינות שנבחרו לפרויקט לפגוש בפעם הראשונה את המל"טים שהפכו לחלק בלתי נפרד בתחומים שונים בחיינו. בתום הסיור פנו לטיפול בפרויקטים פורצי הדרך בהם הן מטפלות במסגרת קבוצות הלימוד. קבוצה אחת פועלת לייעול כיבוי שריפות, המטוסים והחומרים בהם משתמשים לכיבוי. שריפות הענק שהשתוללו בחיפה לפני כמה חודשים הראו לכולנו עד כמה קשה להילחם באיתני הטבע ולכבות שריפות שקופצות מצד לצד במשב רוח אחד, מכלות בדרכן את כל מה שיש סביב - מהנדסות העתיד מחפשות דרך ליצור שילוב של אלמנטים שיעזרו לכבות את השריפות מהר יותר ובצורה טובה ויעילה יותר.

   

  קבוצה נוספת פועלת לשינוי חווית הטיסה - ואתם מכירים את זה, אתם יושבים במטוס, מחכים לארוחה המוגשת, אתם רואים את עגלת המטוס מתקרבת אליכם ואז מישהו קם וצריך ללכת לשירותים בדחיפות, אבל איך הוא יעבור אם העגלה חוסמת את המעבר ומהצד השני יש עוד עגלה עם שתייה? עגלות המטוס המוכרות לכולנו לא השתנו כבר 50 שנה, מהנדסות העתיד לקחו על עצמן פרויקט - לשפר את העגלה, להתאים אותה למטוסים בעלי גוף צר וגם לקחת אותה אל העתיד וליצור ממנה משהו מיטבי שפועל לטובת כולם. צפו במפגש המרתק:

   

  כתבת: נעה חסלוביצר, צילום: ירון שרון, עריכה: דפי מקל

  כתבת: נעה חסלוביצר, צילום: ירון שרון, עריכה: דפי מקל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תגובות התלמידות שנבחרו לפרויקט מעידות על ההתרגשות הגדולה והן מודות שאילולא הפרויקט לא הייתה להם הזדמנות לחוות ולהיחשף למה שהן רואות ומפתחות במהלך המפגשים. "אני ממש מאושרת שהתקבלתי, הכרתי מלא בנות ואני חושבת שזה פותח לי מלא דלתות לחיים ואני אשמח להעשיר את הידע שלי ולקבל עוד דברים", אמרה אליה. "זה מאוד מרגש, מאוד מעניין, אף פעם לא, אתה לא מתקרב לדברים האלה, התעשייה, דברים שאתה יותר חושב עליהם כשאתה נמצא באוניברסיטה, ללכת לעבוד במקומות כאלה, ופה ממש מדברים פה על הכל כאילו אני כבר נמצאת בשלב הזה."

   

  בשיתוף תעשייה אווירית

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון שרון
  מחפשות את פתרונות העתיד
  צילום: ירון שרון
  מומלצים