שתף קטע נבחר

קבוצת האקרים שיתקה חמישית מהאתרים בדארקנט

ההאקרים המזוהים עם "אנונימוס", חיבלו בשרתים של Freedom Hosting II, המאכסנים למעלה מ-10,000 אתרי אינטרנט ברשת האפלה. לטענת ההאקרים - יותר מחצי מהאתרים שהורדו הם אתרי פורנוגרפיית ילדים

מכה קשה לרשת האפלה: קבוצת האקרים המזוהה עם המטרות של "אנונימוס", חיבלה במהלך סוף השבוע האחרון בשרתים פופולריים בשם Freedom Hosting II, המאכסנים אתרי אינטרנט שנגישים רק באמצעות "Tor" - כלומר, אתרים המצויים בדארקנט. הפגיעה בשרתים שיתקה למעלה מ-10,000 אתרי אינטרנט - המהווים כחמישית מהאתרים המצויים ברשת האפלה.

"אפס סבלנות לפורנוגרפיית ילדים". אנונימוס (צילום מסך) (צילום מסך)
"אפס סבלנות לפורנוגרפיית ילדים". אנונימוס(צילום מסך)

 

מרגע הפריצה נתקלו הגולשים שביקשו גישה לאתרים אלה - בהודעה מטרידה: "שלום Freedom Hosting II, השרתים שלכם נפרצו". בהמשך ההודעה, דורשים ההאקרים למכור בחזרה את המידע שנפגע אל השרתים המארחים, במחיר של 0.1 ביטקוין, או 100 דולרים. בשלב זה, עוד לא ברור אם מדובר בדרישה רצינית.

 

בנוסף, טוענים ההאקרים כי יותר ממחצית המידע שהיה מצוי בשרתים אלה, הכיל פורנוגרפיית ילדים. בעוד שלא ניתן לאמת את הטענות מבלי להיחשף למידע, מדובר בטענות מוכרות בכל הקשור לחומרים המצויים על שרתים ברשת האפלה. השירות המקורי - Freedom Hosting, הורד מהאוויר על ידי רשויות האכיפה בשנת 2013, והוביל למספר אישומים בסעיפי פורנוגרפיית ילדים.

 

חוקרת הרשת האפלה שרה ג'יימי לואיס, טוענת כי שירות זה קטן משמעותית מקודמו, והרכיבה רשימה של אתרים המאוכסנים באמצעותו. לטענתה, מדובר ב"מכה קשה מכיוון שהרבה מהארים האלה היו בלוגים ופורומים בנושאים פוליטיים או פרטיים". לטענתה, הפעולה של ההאקרים פגעה באופי המגוון של הרשת האפלה.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים