שתף קטע נבחר

מהפכה בסין: יותר רפואה סינית, גם לאיידס

ממשלת סין יצאה בתוכנית שמטרתה להפיץ ולהרחיב את השימוש ברפואה הסינית המסורתית - המסתמכת בין השאר על תערובות צמחים ודיקור - ולהפחית את התלות בשיטות רפואה מערביות. למרות ספקות המדענים, ביעדים הראשונים של הממשלה יהיו נשאי ה-HIV

סין הודיעה כי היא מתכוונת להכפיל את מספר המטופלים מקרב חולי האיידס ונשאי ה-HIV שבהם היא מטפלת בשיטת הרפואה הסינית המסורתית. הצעד הוא חלק ממאמץ נרחב יותר של בייג'ינג להגביר את השימוש בשיטת הריפוי הסינית העתיקה במסגרת מערכת הבריאות של המדינה.

 

קידומה של הרפואה הסינית המסורתית הוא חלק מתוכנית חומש של ממשלת סין במלחמתה ב-HIV. "מספר האנשים החיים עם איידס ומטופלים בשיטות סיניות מסורתית צריך להיות כפול מזה שהיה ב-2015", קבע הקבינט בהודעה שפורסמה באתרו הרשמי אתמול.

 

כוסות רוח. לא מפסיקים לטפל בשיטות מערביות (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
כוסות רוח. לא מפסיקים לטפל בשיטות מערביות(צילום: shutterstock )

לפי התוכנית יהיה שיתוף פעולה בין מחלקות לרפואה סינית מסורתית לבין הרשויות הארציות לבריאות ולתכנון המשפחה, ומטרתו תהיה "למצוא משטר טיפולי המשלב את הרפואה הסינית המסורתית עם הרפואה המערבית".

 

הרפואה הסינית היא רפואה בת אלפי שנים, וברפואה זו מטפלים במחלות בתערובות צמחים ותרפיות גופניות כמו דיקור סיני וכוסות רוח. זה שנים שיש שאלות וספקות בנוגע לאמת המדעית העומדת מאחורי שיטות הטיפול האלה. בחודש שעבר למשל תקפו מדענים נחרצות מחקר שטענת כי דיקור סיני יכול לרפא כאב בטן עוויתי שממנו סובלים תינוקות.

דיקור סיני. אלפי שנים של רפואה מסורתית (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
דיקור סיני. אלפי שנים של רפואה מסורתית(צילום: shutterstock)

בשלהי דצמבר העביר הפרלמנט הסיני את החוק הראשון הנוגע לרפואה הסינית, חוק שיאפשר לעוסקים במקצוע הזה לקבל רישיון ולפתוח מרפאות. ברחבי סין יש כ-450 אלף אנשי מקצוע העוסקים ברפואה סינית, וממשלת סין רואה ברפואה הסינית חלופה חסכונית לרפואה המודרנית.

 

סין הצהירה כי במסגרת היוזמה החדשה שלה למלחמה באיידס היא תנסה להפחית "התנהגויות הומוסקסואליות הקשורות לאיידס" ב-10% לפחות ולהפחית הדבקה מאם לילד לשיעור של פחות מ-4%. בשנת 2015 דיווחה סין לאו"ם כי נכון לסוף שנת 2014 היו לה כ-501,000 נשאי HIV.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המטרה: פי 2 נשאים מטופלים ברפואה סינית
צילום: shutterstock
מומלצים