שתף קטע נבחר

מדירה לבית: מלגות שמחזקות את השכונות

כ-40 מלגות בגובה של 10,000 שקלים כל אחת חולקו השבוע לסטודנטים ממערך הדיור הציבורי, לאחר שלקחו חלק בפרויקט למען הקהילה. "המלגה מאפשרת לסטודנטים להגשים חלום ולפרוץ אל מעבר לגבולות השכונה"

בשיתוף חברת עמידר החדשה

 

 

בטקס שהתקיים השבוע, חולקו כ-40 מלגות לסטודנטים שהם גם דיירי מערך הדיור הציבורי. מדובר במלגות לימודים בגובה של 10,000 שקלים בשנה, שניתנו במסגרת פרויקט משותף של חברת עמידר החדשה עם מפעל הפיס. המלגות ניתנות לסטודנטים שסיפקו עזרה לקהילה במסגרת פרויקט "עושים מקום" של ארגון הקיימנים (מיזם להעצמה ומעורבות קהילה), אשר מפגיש בין סטודנטים דיירי הדיור הציבורי ובין דיירים מבוגרים נזקקים, גם הם ממערך הדיור הציבורי.

 

"החלומות של דיירי עמידר לא יוצאים מעבר לשכונה, וחלק מאיתנו בתור בני נוער רצינו לפרוץ, רצינו לחלום", מספר רפאל כהן, שגדל עם הוריו בשכונת עמידר בלוד וכיום הוא סטודנט להנדסת בניין. לדבריו, המלגה מאפשרת לסטודנטים להגשים חלום ולפרוץ אל מעבר לגבולות השכונה.

 

שלומית בן משה מקריית גת מסכימה עם הדברים. "אמא שלי מעולם לא החסירה מאיתנו דבר, תמיד הרגשתי שאני חוזרת הביתה, ולא הרגשתי פחות טובה מאף אחד או שמישהו יותר טוב ממני", היא אומרת. "בגיל 35 יצאתי ללמוד לתואר ראשון. הבנתי שאם אני לא אלך ללמוד - אני לא אוכל להתפתח".

 

נסיה שטרסבורג. ראש אגף קשרי קהילה בעמידר, מסבירה כי בשנתיים האחרונות החליטה החברה לחזק את ראייתה החברתית. "עמידר מבינה שמעבר לתחזוקת הדירות, היא רוצה לעסוק בדיירים עצמם - וכך היא הופכת למעשה את הדירה לבית", היא אומרת. "הרעיון של מתן מלגות לוקח את הרעיון הזה עוד צעד קדימה - חיזוק הדור הצעיר לתקווה לעתיד טוב יותר מבחינה כלכלית".

 

"גדלתי בשכונת נווה יעקב בירושלים, שזו בעצם שכונת פריפריה יחסית בצפון העיר", מתאר קובי סימן טוב, סטודנט למשפטים ומינהל עסקים באוניברסיטה העברית. לדבריו, "תמיד הרגשנו שחסר, למרות שאמא שלי תמיד ניסתה לדאוג שלא נרגיש בחסרון של שום דבר".

 

על המלגה הוא אומר: "תמיד נעים לקבל את התחושה הזאת שאנשים מעריכים מאיפה אתה בא ואת ההישגים שלך, ושהדברים האלה לא מובנים מאליהם. אני באמת יכול להוות מודל לחיקוי ולדוגמא לחבר'ה שמתמודדים מול הבעיות שלכאורה אני גם מתמודד איתן, אז אני מקווה שבעתיד אני אוכל להגיד - כל העבודה הקשה השתלמה".

 

הכתבה בשיתוף חברת עמידר החדשה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים