שתף קטע נבחר

אתלטים רוסים לא ישתתפו באליפות העולם

איגוד האתלטיקה העולמי האריך את השעיית הספורטאים הרוסים בעקבות פרשת הסמים, והם יישארו מחוץ לתחרויות בלונדון באוגוסט

הדרמה נמשכת. איגוד האתלטיקה העולמי (IAAF) הודיע הערב (ב') כי הוא מחליט להאריך את השעיית האתלטים הרוסים, שיהיה תקף גם באליפות העולם הקרובה באוגוסט שתיערך בלונדון. עם זאת, האיגוד אישר ל-35 ספורטאים רוסים להשתתף בתחרויות ברחבי העולם בעונה הקרובה, אך תחת דגל נייטרלי.

 

החלטה זו מגיעה לאחר שרק לאחרונה החליט הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) כי הוא מאריך עד להודעה חדשה את הסנקציות נגד רוסיה, בעקבות פרשת הסמים הגדולה, אך עדיין לא ברור כיצב ישפיע הדבר על אולימפיאדת החורף שתתקיים בשנה הבאה.

 

הסוכנות למניעת סימום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הסוכנות למניעת סימום(צילום: רויטרס)

 

למי ששכח, הפרשה החלה לאחר שהסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט (WADA) ערכה בדיקה במשך 11 חודשים, בעקבות טענות לרמאות ולהעלמת עין מצד התאחדות האתלטיקה הרוסית וההתאחדות הבינלאומית. בדו"ח שכלל 232 עמודים צוין כי המעבדה לבדיקת סמים בספורט במוסקבה השמידה במכוון 1,417 דגימות של בדיקות, חלקן חיוביות.

 

הפגיעה הגדולה הגיעה באולימפיאדת ריו, בה לא התאפשר לאתלטים הרוסים לקחת חלק. ביתר הענפים נערכה בדיקה מקיפה לפני שספרוטאים אחרים קיבלו אישור, ובחלק המקרים היו איגודים נוספים שמנעו השתתפות מתחרים רוסים. האתלטים הרוסים גם הספיקו להחמיץ את אליפות העולם באולמות שנערכה בחורף.

 

מעבר לכך, הספורט הרוסי נקשר לאחרונה עם פרשיות סמים אחרות. על פי תחקיר של ה"ניו-יורק טיימס", 15 מדליסטים מהנבחרת הרוסית מאולימפיאדת החורף האחרונה בסוצ'י היו חלק מ"תוכנית סימום" ממלכתית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים