שתף קטע נבחר

בוטל כתב אישום נגד צעיר בגין תקיפת פלסטיני

בשל קושי בגיבוש תשתית ראייתית ביטלה הפרקליטות את כתב האישום נגד איתמר בן אהרון, שהואשם בחברות בחוליית טרור יהודי מהיישוב נחליאל ובתקיפת פלסטיני ביוני 2015

פרקליטות מחוז מרכז חזרה בה מכתב האישום שהוגש נגד איתמר בן אהרון, צעיר שהואשם בחברות בחוליית הטרור היהודי מהיישוב נחליאל בבנימין. נגד בן אהרון הוגש כתב אישום חמור בגין תקיפת פלסטיני ויוחסו לו עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

בחודש פברואר 2016 חשף שב"כ חוליית טרור יהודי שביצעה במשך תקופה ארוכה מספר רב של אירועי תג מחיר. בין היתר, ביצעו חברי החוליה הצתות של רכוש פלסטיני, השליכו בקבוק תבערה לעבר בית בכפר ביתילו שבאזור בית אל ואף היכו פלסטינים. נגד כל חברי החוליה הוגשו כתבי אישום חמורים בגין תקיפה ממניע גזעני.

אחד האירועים שיוחס לחוליה: הצתת רכב בכפר ביתילו ()
אחד האירועים שיוחס לחוליה: הצתת רכב בכפר ביתילו


עו"ד סיניה חריזי ()
עו"ד סיניה חריזי

בין היתר, נעצר גם בן אהרון ולו יוחסה תקיפה של פלסטיני ביוני 2015. על-פי כתב האישום, בן אהרון יצא יחד עם חברי החוליה הנוספים מהיישוב נחליאל ברכב על מנת לאתר פלסטיני ולפגוע בו. לאחר נסיעה קצרה, שבה הצטיידו באלות עץ, פגשו חברי החוליה בפלסטיני, תושב הכפר ראס כרכר, היכו אותו ולאחר מכן אף התיזו עליו גז מדמיע.

 

בן אהרון טען לכל אורך חקירתו כי לא היה מעורב בתקיפה, אולם שמו עלה בחקירתם של שאר חברי החוליה. בניהול תיקו התקשתה הפרלקיטות לגבש תשתית ראייתית ולכן חזרה בה מכתב האישום. מדובר באירוע די חריג, בייחוד כיוון שהתיק הוגדר בשב"כ ובמשטרה כבעל חשיבות גבוהה.

 

עורכת דינו של בן אהרון, סיניה חריזי מטעם ארגון חננו, מסרה בתגובה: "כבר בתחילה היה ברור שיש חורים גדולים בראיות כלפי מרשי. במהלך החודשים מאז הגשת כתב האישום עמדנו מול הפרקליטות על הבעיתיות בחומר הראיות, ואני שמחה שבסופו של דבר היא חזרה בה מכתב האישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד מפשעי השנאה שיוחסו לחוליה
מומלצים