שתף קטע נבחר

המשפחה השנייה של דורין פרנקפורט

"ביליתי שבועות ארוכים בתערוכות אופנה וחילקתי את חיי בין ישראל לאנגליה. ניהלתי חיים מעניינים ומתישים, כשבנותיי היו איתי בנסיעות והסטודיו שלי במפעל היה להן בית שני". דורין פרנקפורט על השילוב בין משפחה וקריירה והרגע שהיה הרגישה המבורכת בעולם

לקראת יום המשפחה אני בוחרת להתמקד באותם רגעים קטנים, שברירי שנייה בהם מתחולל מהפך תודעתי קטן וחיובי בהוויה. בתחילת שנות ה-80 פגשתי את מרגיט סגל בפרויקט תלבושות למלון "אביה סונסטה" בטאבה ונרקמה ביננו חברות ושותפות. יחד הקמנו מפעל קטן, בו עיצבנו וייצרנו "אלגנטיות אגבית" בהשראת המקום והמורשת של תושבי הארץ בני כל הלאומים, העדות והדתות.

 

החלום לייצר כאן בגדי מעצבת ייחודיים בסדרות קטנות ומחירים הוגנים היה הרעיון שהניע אותנו. הצלחנו לקחת הלוואה, להקים מערך ייצור קטן, לבנות צוות נהדר, אך עדיין לא היו לנו די לקוחות בארץ לפרנס את ה"חלום". חיפשנו דרך לשווק את הבגדים שלנו, ולשם כך פתחנו חנות קטנה בקובנט גארדן בלונדון.

דורין פרנקפורט: "ניהלתי חיים חצויים, מעניינים ומתישים" (צילום: אריק סולטן)
דורין פרנקפורט: "ניהלתי חיים חצויים, מעניינים ומתישים"(צילום: אריק סולטן)
 

ביליתי שבועות ארוכים בתערוכות אופנה באנגליה ובארצות הברית וחילקתי את חיי בין ישראל לאנגליה. על מנת שנוכל להגשים חלום של ייצור מקומי, ניהלתי חיים חצויים, מעניינים ומתישים, מגובה בשותפה, במשפחה תומכת וצוות נהדר, ואכן החלום נשא פרי.

 

כשבנותיי שנולדו בתחילת שנות ה-90 הייתי כבר בתנופת קריירה. הן היו איתי גם בנסיעות, הסטודיו שלי במפעל היה להן בית שני והן גדלו ובגרו לצד הצוות הצעיר.

קמיע וקיאן. נסעו עם אמא לעבודה (צילום: אלבום פרטי)
קמיע וקיאן. נסעו עם אמא לעבודה(צילום: אלבום פרטי)
 

כשהגיעו הבנות לגיל גן, היה המפעל בארץ כבר מבוסס יותר ויכולתי לבחור להישאר כאן ולנסוע לחו״ל לעבודה במקסימום לשניים-שלושה לילות. בהחלטה משותפת עם מרגיט, סגרנו את החנות בלונדון והיקטנו את מערך היצוא לכזה הניתן לתפעול מהארץ.


 

שנים מאוחר יותר, בשנת 2014 חגגנו מרגיט שותפתי ואני "יום הולדת 30" למפעל הקטן שלנו. בתי קיאן ,שהייתה אז סטודנטית לאופנה, עשתה לנו הפתעה והצטלמה בקולקציה שעיצבנו במיוחד לקראת יום ההולדת.

 (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

ביום בו חגגנו במפעל את מסיבת "יום ההולדת" שלנו והרמנו כוסית עם צוות העובדים בברכה לעתיד טוב יותר לכולנו, באותו שבריר שנייה כשהכוס המורמת בידי ראיתי את אותם חברים לדרך שבגרו והתקדמו איתנו וכיום מנהלים חטיבות במפעל.

 (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)
 

הבנתי עד כמה המשפחה הקרובה שלי מורחבת - צוות העובדים הנהדרים שאיתנו ולצידנו במהלך כל השנים האלה גם הם משפחתי. הוריי, אחיותי, אחי, בן זוגי והחשוב מכל בנותיי אימצו אליהם את מרגיט שותפתי כאחות לפני שנים רבות, אך משפחתי הרחבה סבבה אותי סביב השולחן העמוס כל טוב ובאותו הרגע הרגשתי המבורכת בעולם.


דורין פרנקפורט היא מעצבת אופנה ותעשיינית. אמא לקמיע וקיאן, בת של אדי ונאווה, אחות לאלמה, עדנה וליאם. בת זוג של מיקי קרצמן ואמא חורגת לקרן ונטע.
פורסם לראשונה 23/02/2017 13:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
קורין ובנותיה. "משפחה תומכת וצוות נהדר"
צילום: אלבום פרטי
מומלצים