שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הנפקת רישיון נהיגה? גם בסניפי דואר

  משרד התחבורה יאפשר להנפיק מעתה רישיונות נהיגה גם ב-30 סניפי דואר. התשלום יהיה במזומן, רישיון קבוע יישלח בדואר

  רישיון נהיגה יונפק גם בסניפי דואר ישראל. החל מיום ד' (8.2) ניתן יהיה להנפיק רישיונות נהיגה חדשים (זמניים) גם ב-30 סניפי דואר בכל רחבי הארץ, רשימה שתגדל למאות סניפים בעתיד - כך משרד התחבורה. המשמעות היא כי כל נהג שתוקף רישיונו פג ועדיין לא קיבל את רישיון הנהיגה לביתו, או אם רישיונו אבד, נגנב או נפגם, יוכל לגשת לסניף הדואר, להציג תעודת זהות ולהנפיק רישיון זמני. התשלום יהיה במזומן והנהג יקבל רישיון זמני, ומאוחר יותר רישיון קבע שיגיע לביתו בדואר. לפי משרד התחבורה, השירות לא יינתן למי שאינו רשאי לחדש רישיון, לרבות נהגים הנדרשים לעבור בדיקת ראייה.

   

  קבלו את רשימת הסניפים הרלוונטית

   

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

   

  כיום ניתן להנפיק רישיונות נהיגה במספר דרכים. החל באמצעות האינטרנט, דרך מוקד טלפוני (*5678), וכלה בעמדות "רישיומט" הממוקמות בכ-70 סניפי רשת סופר פארם באמצעות כרטיס אשראי. לדברי שר התחבורה ישראל כץ, "מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ובקרוב גם רישיונות רכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי. הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון רכב ונהיגה", אמר השר.

   

  מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, ציינה כי שיתוף הפעולה עם דואר ישראל מבוצע במסגרת תכנית סדורה לשיפור השירות לציבור בסניפי הרישוי. "מעתה נוכל להציע מגוון שירותים לנהגים ולהרחיב את פעילותנו, בכל אזור שהלקוחות יבחרו ובשעות פעילות ארוכות ונוחות יותר, במיוחד לאזרחים שאינם פנויים בשעות הבוקר", אמרה. לדבריה, בשנה האחרונה הוטמעו שיפורים רבים במשרד התחבורה ובכללם תוספת עמדות שירות להנפקת רישיונות נהיגה ורכב ("רישיומט") ומתן אפשרות להצהיר על סיום תכנית הליווי לנהג חדש באמצעות האינטרנט, ללא הגעה פיזית לסניפים".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  מעכשיו, גם רישיון
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים