שתף קטע נבחר

חיזבאללה בקמפיין תרומות: "לצייד את לוחם הג'יהאד"

אחד הגופים בארגון הטרור הלבנוני השיק קמפיין הקורא לציבור לתרום כספים למען הלוחמים בחזיתות תחת הסיסמה: "ג'יהאד באמצעות כסף הוא חובה". בין השאר מתבקשים האזרחים לתרום עבור רכישת נשקים ושכפ"צים לקרבות

 

חיזבאללה קורא לך לתרום: אחד מהגופים של ארגון הטרור השיעי בלבנון השיק בימים האחרונים קמפיין רחב היקף הקורא לציבור לסייע בכספים למען אנשי הארגון שנמצאים בחזיתות. תחת הסיסמה "ג'יהאד באמצעות כסף הוא חובה" מובילים בחיזבאללה את הקמפיין שלווה גם בהאשטאג ברשתות החברתיות תחת השם של הקמפיין שנקרא "מיזם הנועד לצייד לוחם ג'יהאד".

 

בסרטון שהופץ על ידי חשבון הטוויטר של ההסברה הצבאית של חיזבאללה ניתן לראות את אחד מאנשי הארגון מצטייד ומתארגן בניסיון לעודד את הציבור לתרום כסף לשם אותה מטרה. "מי שצייד פולש נחשב למי שפלש", הסתייע הארגון באחת מהמסורות באיסלאם ואף צירף מספרי טלפון.

דרוש כסף לשכפ"צים. מתוך קמפיין ההתרמה של חיזבאללה ()
דרוש כסף לשכפ"צים. מתוך קמפיין ההתרמה של חיזבאללה


עוד סיסמה שנשמעה בסרטון היא "אתה מסייע, אתה מתנגד". באתר "אל-עהד" של הארגון נכתב: "לוחם ההתנגדות שנלחם בחזיתות הג'יהאד זקוק לבגדים וציוד צבאי. המיזם הזה מאפשר לך לסייע לו להצטייד...". בהמשך אף ניתנה אפשרות לתשלום סכום מסוים בפעם אחת או לחלק את התרומה לתשלומים.

 

לשם הקמפיין בחיזבאללה אף גייסו אנשי דת שהצטלמו בסרטונים כדי שיעודדו את הציבור לתרום. באחד מאתרי החדשות בעיר הלבנונית צור, המזוהה עם הארגון, אף צורף טופס שבאמצעותו אפשר לשלם. לרשתות החברתיות הועלו תמונות של הציוד שבאמצעות הכסף ניתן יהיה לרכוש אותו עבור אנשי הארגון.

הטופס הקורא לתרומות ()
הטופס הקורא לתרומות

יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שחיזבאללה משיק קמפיין בסגנון הזה, אך נראה כי לעומת פעמים קודמות הפעם הוא יותר מוחצן. כאן יכולה לעלות התהייה אם אותו קמפיין קשור לקשיים כלכליים שחווה הארגון בצל הלחימה של אנשיו בסוריה לצד המשטר הסורי נגד המורדים וארגוני הג'יהאד האחרים.

 

היום פרסם העיתון "אל-בינאא'" קטעים מראיון שיפורסם מחר במלואו עם נעים קאסם, סגנו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שבו אמר בהקשר הישראלי כי "חיזבאללה לא מעוניין להרגיע את ישראל או את הפחדים שלה. המסר שלנו אחיד וקבוע והוא שאנחנו מוכנים לשלם את מחיר העימות. אך האם אתם מוכנים?".

 

בהמשך אף המעיט קאסם בערכם של הדיווחים כי טורקיה דורשת במסגרת ההסדר בסוריה כי חיזבאללה ייסוג בחזרה ללבנון: "נסיגה של חיזבאללה מסוריה אינה חלק מהמשוואה של הפתרון הפוליטי בסוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים