שתף קטע נבחר

מדוע חיסל "שר הביטחון של חמאס" את בכיר הארגון

אתר של מערכת הביטחון יעלה היום לאוויר וידווח לאוכלוסיה הפלסטינית חדשות שההנהגה שלה מנסה להסתיר. הכתבה הראשונה תגלה מדוע חוסל אשתקד בכיר חמאס מחמוד שתיווי על ידי "שר הביטחון בעזה" יחיא סינוואר

 

מערכת הביטחון מבקשת להעביר את מסריה לציבור הפלסטיני מעל ראשי ההנהגה ברמאללה ומעל ראשו של חמאס ברצועת עזה: היום (ה') הושק אתר האינטרנט של יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים בשפה הערבית, שישמש בין היתר את הפלסטינים בהורדת טפסים שימושיים לתיאום היתרי כניסה לישראל וכן לתחומי פעילות אחרים שמקודמים מול הפלסטינים ומול ארגונים בינלאומיים. האתר מצטרף לדפי פייסבוק וטוויטר בערבית של היחידה שגם בה מועברים מסרים לציבור הפלסטיני ללא מתווכים.

 

האתר הוקם בהנחיית שר הביטחון אביגדור ליברמן ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי. נראה כי המטרה העליונה של האתר היא לחשוף את הפלסטינים לאירועים שהנהגתם מסתירה מהם. לפיכך, יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים צפויה לפרסם באתר בשיתוף עם גורמים נוספים במערכת הביטחון כתבות רוחביות על אירועים שונים בזירה הפלסטינית. מדובר בעיקר על כתבות שמכוונות נגד חמאס בעזה, מעשיו והתנהלותו מול גורמים פנימיים ברצועת עזה ומול גורמים חיצוניים דוגמת שלוחת דאעש בסיני.  

שתיווי (מימין) ןסינוואר. מאבקי כוח והוצאה להורג  ()
שתיווי (מימין) ןסינוואר. מאבקי כוח והוצאה להורג

האתר החדש. יכוון נגד חמאס בעזה ()
האתר החדש. יכוון נגד חמאס בעזה

אלוף יואב מרדכי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
אלוף יואב מרדכי, מתאם פעולות הממשלה בשטחים(צילום: חיים צח, לע"מ)
  

"מכת הפתיחה" היא כתבה על חיסולו לפני שנה של מפקד גדוד זיתון בזרוע הצבאית של חמאס, מחמוד שתיווי. הוא חוסל על ידי בכיר הארגון ובכיר משוחררי עסקת שליט יחיא סינוואר, שהפך להיות מעין שר הביטחון של חמאס ברצועת עזה. שתיווי נעצר והואשם בעבירות על רקע מוסר ושחיתות. היו מי שדאגו להדליף מידע על נטיותיו המיניות, אולם מרצועת עזה גם יצאו קולות על כך ששתיווי נעצר בחשד כי הוא היה סוכן שב"כ וכי הוא היה האדם שהעביר לשב"כ את מקום הימצאו של ראש הזרוע הצבאית מוחמד דף במהלך ניסיון החיסול הכושל במבצע צוק איתן. שתיווי עונה עד שהוצא להורג. משפחתו ניסתה לפתוח בגל מחאה נגד הנהגת חמאס אולם ניסיונות אלה דוכאו, ככל הנראה בכוח הזרוע.

 

באתר נטען לעומת זאת, כי הסיבה האמיתית שבגינה חוסל את שתיווי היא ביקורת חריפה שהעביר על אנשי מחנהו של סינוואר בזרוע הצבאית של חמאס בפני צמרת הארגון שאליה הוא היה מקושר בצורה ישירה. סינוואר חשש, כך על פי הפרסום, מעלייה בכוחו של שתיווי בחמאס על חשבונו והחליט לחסלו בכל דרך. הכתבה רומזת כי האישומים נגד שתיווי היו שקריים ונועדו לכסות על המטרה האמיתית.

 

העובדה שהאתר בחר באירוע זה כסיפור הפותח (במטרה לפגוע במעמדו של יחיא סינוואר בחמאס) מעידה על רצונו להעביר לאוכלוסיה ברצועת עזה מידע מביך ומפליל על בכירים בארגון כדי לעורר סוג של מחאה נגדם, וכל זאת מבלי שיש לחמאס יכולת לשלוט על המידע ועל פרסומו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים