שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר: כמה אנחנו באמת מתנדבים?
  מסקר שערכה עמותת רוח טובה לרגל יום מעשים טובים שיתקיים ב-28 במרס, עולה כי 77% מהישראלים עושים מעשים טובים גם לא ברגעי משבר, 59% מאמינים כי החברה הישראלית עוזרת רבות לזלות. כנסו וגלו - מי מתנדב יותר הירושלמים או התל-אביבים?

  לקראת יום מעשים טובים שיחול השנה ב-28 במרס, עמותת רוח טובה אשר פועלת במהלך כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים, ערכה סקר במטרה לבחון את עמדות הציבור בנוגע להתנדבות ולמעשים טובים בחברה הישראלית. בסקר, נדגמו 513 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה, במדגם ארצי, המייצג את האוכלוסייה הבוגרת בישראל שדוברת עברית.

   

  אחד הנתונים המעניינים העולים מן הסקר הוא כי- 77% מהציבור בישראל מצהיר שהוא נוהג לעשות מעשים טובים לעתים מזדמנות ושמעשה טוב נקשר בקרב הציבור בעיקר כעזרה (51%), כלומר סיוע כללי או עזרה לנזקקים והתנדבות. במקום השני, אחרי התנדבות לנזקקים הציבור מאמין כי מעשה טוב קשור לצדקה ולתרומה (40%).

   

  77% מהישראלים עושים מעשים טובים מפעם לפעם, כחלק משגרת החיים
  77% מהישראלים עושים מעשים טובים מפעם לפעם, כחלק משגרת החיים

   

  עוד עולה מן הסקר, כי 59% סבורים שהחברה הישראלית מאופיינת כחברה שעוזרת לזולת ומתנדבת. זאת ועוד, כמחצית מהציבור אופטימי (49%) כשמתוכו רוב נשי, שמאמינות כי קיים גידול בעשייה הטובה בחברה. לדעת הנשאלים, התחומים הבהולים ביותר לייצר עבורם רוח התנדבותית הם עזרה לאוכלוסיות מוחלשות: 41% ראו בעזרה לנזקקים נושא קריטי, 41% נשים וגברים בכל שכבות הגילאים סבורים כי קיימת דחיפות לסייע לקשישים ו- 33% חושבים כי יש לעזור לנוער בסיכון.

   

  41% סבורים כי קיימת דחיפות לסייע לקשישים
  41% סבורים כי קיימת דחיפות לסייע לקשישים

   

  מסורתיים וחרדים, מצהירים כי הם מקיימים מעשים טובים באופן קבוע הרבה יותר מאשר החילונים (36% מול 18% בלבד), גם תושבי ירושלים והסביבה מצהירים על מעשים טובים באופן קבוע הרבה יותר מאשר התל אביבים (38% מול 22%).

   

  תושבי ירושלים והסביבה מבצעים יותר מעשים טובים באופן קבוע מאשר התל-אביבים
  תושבי ירושלים והסביבה מבצעים יותר מעשים טובים באופן קבוע מאשר התל-אביבים

   

  רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה: "הרעיון העומד בבסיסו של יום מעשים טובים מדבר על כך שמעשה טוב יכול להיות כל מעשה שמשמח ומועיל לזולת, החל מאדיבות, מתן עזרה חד פעמית לאדם אחר, או התנדבות ארוכת טווח. מדובר ביום שיא של עשיית הטוב המתמשכת לאורך כל השנה, על פי נתוני רוח טובה, ישנה עלייה מתמדת בכמות האנשים הפונים לעמותה כדי להתנדב לאחר יום מעשים טובים. בנוסף, תוצאות הסקר מצביעות על כך שמחצית מהציבור מאמין שקיים גידול בעשייה הטובה בחברה ואנו מאמינים שנתון זה ילך ויגדל."

   

  "ישנה עלייה מתמדת בכמות האנשים הפונים להתנדבות" מציין יו"ר עמותת רוח טובה, רפי אלול
  "ישנה עלייה מתמדת בכמות האנשים הפונים להתנדבות" מציין יו"ר עמותת רוח טובה, רפי אלול
   

   

  ב-28 למרס יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לפעילות שנתית למען הקהילה והסביבה. למעלה ממיליון וחצי ישראלים צפויים להשתתף בפרויקט שיתקיים השנה ב-87 מדינות. הרעיון מאחורי היוזמה הוא כי כל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר - החל בחיוך למישהו, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

   

  רוצים לעשות טוב ולהצטרף ליום מעשים טובים? חפשו בגוגל "יום מעשים טובים" או חייגו *9093

  לפרטים נוספים חפשו 'יום מעשים טובים' בגוגל או בפייסבוק 

  http://www.good-deeds-day.org.il/

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סקר: כמה אנחנו באמת מתנדבים?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים