שתף קטע נבחר

ראש העיר כפר סבא חשוד בעבירות שוחד

בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרו של ראש העיר יהודה בן חמו, אחד מ-14 החשודים שנעצרו הבוקר בגין מעורבות בפרשת החשד לשוחד בעירייה. המשטרה ניהלה חקירה סמויה במשך יותר משנתיים. המשטרה: "החשודים היוו חלק מתעשיית השוחד בעיר כפר סבא"

 

 

החשד לשוחד בעיריית כפר סבא: בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב (יום ב') בשבעה ימים את מעצרו של ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו, אחד מ-14 החשודים שעוכבו לחקירה בשעות הבוקר בגין מעורבותם בפרשת החשד לשוחד בעירייה. שני חשודים נוספים הם איש העסקים רפי כחלון והקבלן רמי שבירו.

 

המשטרה מייחסת לחשודים עבירות של לקיחת שוחד, מתן שוחד, סיוע לשוחד, גניבה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ואיסור הלבנת הון. בבקשת הארכת המעצר של המעורבים צוין כי "החשודים מעורבים בעבירות המיוחסות להם בבקשה זו בכך שהיוו חלק מתעשיית השוחד בעיר כפר סבא".

 

במהלך הדיון בהארכת המעצר של בן חמו עלה כי המשטרה מנהלת חקירה סמויה בעניין במשך יותר משנתיים. על פי נציג המשטרה, ראש העיר היה תחת מעקב, ו"ממצאי החקירה בשלבים האלו מעלים חשדות חמורים של שחיתות ציבורית מובנית בתוך עיריית כפר סבא תוך ניצול כוחו של ראש העיר".

 

נטען כי בידי המשטרה ראיות לדרכי העברת השוחד. בין היתר עלה בדיון כי לפחות במקרה אחד הועברו תלושי חג בשווי אלפי שקלים מקבלן מוכר בעיר לבכיר בעירייה.

 

סנגורו של ראש העיר, עו"ד בועז בן צור, הכחיש שבן חמו קיבל שוחד וציין שהוא אף לא מחזיק דירה על שמו ואין לו נכסים אחרים. בין העצורים גם קבלן גדול בעיר כפר סבא ואיש עסקים מוכר.

יהודה בון חמו, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יהודה בון חמו, הערב(צילום: מוטי קמחי)

החוקרים בעיריית כפר סבא, הבוקר (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
החוקרים בעיריית כפר סבא, הבוקר(צילום: שאול גולן)

הבוקר פשטה המשטרה על משרדי העירייה ועיכבה לחקירה 14 איש, בהם בכירים בעירייה וגורמים נוספים בעלי אינטרסים כלכליים. במסגרת הפעילות, שבוצעה בתום חקירה סמויה שביססה את החשדות לכאורה, בוצעו חיפושים בבתי החשודים, במשרדי החשודים ובזירות רלוונטיות לחקירה, לרבות בבניין העירייה.

 

סגן ראש העיר כפר סבא עד לפני שנה, עילאי הרסגור-הנדין, אמר ל-ynet מוקדם יותר כי "מדובר בלא פחות מרעידת אדמה עבור תושבי כפר סבא, אם כי אני לחלוטין לא מופתע מהדברים. קיבלתי לידי במהלך התקופה האחרונה מידע על מעשים חמורים שנעשו בעירייה, מדובר ביותר מפרשה אחת, מדובר בעובדי עירייה שאילצו אותם לעשות דברים בניגוד לחוק ואני עצוב מאד שכפר סבא הגיעה למצב הזה. החשדות הם ברמה החמורה ביותר".

 

עורך הדין אהוד יובל לוי, יו"ר ועדת הביקורת וחבר מועצת העיר כפר סבא, אמר כי "כולנו קיבלנו הודעה עצובה הבוקר על מעצר וחקירה שהפכה לגלויה. נכנסו לבתים של 14 משפחות, וזה אומר שכל עובדי העירייה שיש לנו אמון גדול בהם נקלעו שלא מרצונם למצב שבו הם בגדר נחקרים וחשודים. מי שנקראים שומרי הסף יצטרכו להסביר את כל ההחלטות שהם קיבלו".


פורסם לראשונה 13/02/2017 16:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ראש העיר יהודה בן חמו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים