שתף קטע נבחר

קריסת המנוף בבת ים: נחקרים שוחררו למעצר בית

המשטרה חקרה אמש ארבעה מעורבים בניהול ובאחריות לאתר שבו קרס אתמול המנוף בבת ים. שלושה מהם שוחררו למעצר בית ונחקר נוסף הורחק מהאתר שנסגר ליומיים

 

 

המשטרה ממשיכה לחקור את אירוע קריסת המנוף בפינת הרחובות הנביאים והקוממיות בבת ים. אמש עוכבו לחקירה ארבעה מעורבים בניהול ובאחריות לאתר ושלושה מהם שוחררו למעצר בית. נחקר רביעי שוחרר אף הוא והורחק מהאתר. בשלב זה נסגר האתר ליומיים בהוראת משרד העבודה.

 

 
המנוף שקרס באתר הבנייה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
המנוף שקרס באתר הבנייה(צילום: שאול גולן)
היתר הבנייה ניתן בעת האחרונה  ()
היתר הבנייה ניתן בעת האחרונה

 

 

מפעיל המנוף וגבר שעמד ליד מכונית שעליה קרס המנוף נפצעו בינוני. שניים נוספים נפצעו קל.

 

המנוף מופעל על ידי חברת "מבנים ונתיבים". המנכ"ל יובל עטיה ששוחח עם ynet אחרי האירוע לא ידע להסביר מה גרם לקריסה: "צריך לתחקר וללמוד את הנושא. יש שם בטח עניינים הנדסיים. יש לנו את כל הרישיונות האפשריים. צריך לראות איזה כשל היה. אני לא מסוגל לתת אינפורמציה כזאת עכשיו. אני מניח שזה ייחקר ויהיו לנו תשובות".

 

האירוע באתר הבנייה דווח למד"א ב-16:15. חובשים ופראמדיקים העניקו טיפול ופינו לבתי חולים את ארבעת הפצועים: מפעיל המנוף, כבן 30, סבל מחבלות בגפיים ופונה בהכרה לבית החולים איכילוב בתל אביב. בן 38 שעמד ליד מכונית שעליה קרס המנוף פונה לבית החולים וולפסון במצב בינוני. כמו כן פונו לוולפסון שני הפצועים קל.

 

ממשרד העבודה והרווחה נמסר אתמול: "למקום הגיעו שני מפקחי מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית שחברו לכוחות המשטרה הנמצאים בשטח. מדובר בעגורן שמוקם באתר לפני כשבועיים. אחד מכיווני הבדיקה יתמקד בהלימה בין הקמת העגורן לנדרש בהנחיית מפקחת עבודה ראשית במשרד העבודה והרווחה, ולפיה טרם הקמתו של עגורן תבוצע סדרת בדיקות מקדימות, בהן בדיקת ביסוס הקרקע שעליה מוצב העגורן, ובסופן אישור בודק מוסמך טרם הפעלתו הסדירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
קריסת המנוף בבת ים
צילום: שאול גולן
מומלצים