שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  תואר ראשון בניהול: כשהשמיים הם הגבול
  ידע ניהולי אפשר לרכוש, ואם הוא מצטרף גם לאישיות הנכונה אז אין סוף לאפשרויות שעומדות בפניכם. חברות וארגונים רבים במשק מחפשים מנהלים מוצלחים שידעו לייעל את העסק ולנהל בצורה אפקטיבית את עובדיו. איפה תוכלו ללמוד להיות מנהלים?

   

  *התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

   

  אם לחלק הוראות זה חלק מהאישיות שלכם, ומהגן ועד הצבא הצלחתם להוכיח שיש בכם את זה, כנראה שזורם בכם דם של מנהלים. אבל מתברר, שגם אם לא הייתם בצד הזה של הבמה, תוכלו ללמוד איך עושים זאת.

   

  לדברי פרופ' דניאל צ'מנסקי, ראש בית הספר לניהול של המכללה האקדמית גליל מערבי, כישורי ניהול הם בהחלט כישורים שניתן לרכוש וללמוד: "אחד למיליונים, זה בן אדם שנולד עם תכונות של מנהל. רוב המנהלים בעולם, כולל כאלה שמצליחים בצורה יוצאת מן הכלל, זה ידע ויכולות שנרכשו באמצעות לימוד, תארים בניהול, ואחר כך ניסיון בעבודה".

   

  לדבריו, תוכנית הלימודים מורכבת מ"מבואות בכל מיני נושאים, ומיד אחרי השנה הראשונה אנשים לומדים קורסים יותר מתקדמים, ולבסוף התנסות מעשית בכל מיני ארגונים, בחברות פרטיות, ברשויות מקומיות, בארגונים ללא כוונות רווח. אנחנו מלמדים אותם תוך כדי ביצוע משימות ניהוליות בפועל במשך שנה תמימה".

   

   

   

  ומהן אפשרויות התעסוקה העומדות בפני הבוגרים? "כשהם יוצאים מפה הם יכולים לקבל משרת ניהול בכל מיני נושאים - אם זה משאבי אנוש, ניהול מערכות לוגיסטיקה. לאורך השנים גם הם יכולים לעבור אלכסונית מתחום אחד של ניהול לתחום אחר של ניהול", מסביר צ'מנסקי.

   

  התוכנית לתואר ראשון בניהול מורכבת מלימודי בסיס שמאפשרים לסטודנטים לדעת את היסוד ולקבל את הכלים שיאפשרו להם ללמוד את מקצוע הניהול. חלק זה כולל שיעורי מתמטיקה, סטטיסטיקה, אנגלית וכדומה. החלק השני הוא לימודי הליבה, שהוא העיקרי בתואר וכולל קורסי כלכלה וניהול. לבסוף, השיעורים המתקדמים כוללים התנסויות מעשיות.

   

  משך לימודי התואר הוא שלוש שנים, וניתן ללמוד אותו בחמישה מוסדות שונים ברחבי הארץ. בוגרי התואר במכללה האקדמית גליל מערבי יכולים להמשיך לתואר שני בכל אוניברסיטה בישראל ובחו"ל.

   

     פורסם לראשונה 15/02/2017 23:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים