שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנגבי ימונה לממלא מקום שר התקשורת ל-3 חודשים
  ראש הממשלה נתניהו הודיע עם חזרתו לארץ שהחליט למנות את השר לשיתוף פעולה אזורי לממלא מקום שר התקשורת

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בצהריים (יום ו') כי החליט למנות את השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי לממלא מקום שר התקשורת למשך שלושה חודשים. נתניהו, שאמר את הדברים לכתבים מדיניים במהלך טיסתו ארצה מארצות הברית, הוסיף כי בתום התקופה יקבל החלטה לגבי התיק. על כוונת נתניהו לפרוש מתפקידו כשר התקשורת פורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

   

  נתניהו מסר את התיק באופן זמני לאחר שלפני כשבועיים וחצי הודיע בג"ץ כי הרכב מורחב של שופטים ידון בעתירות שהוגשו נגדו בדרישה לחייב אותו לעזוב את תפקידו כשר התקשורת בשל חקירתו בפרשת תיק 2000.

   

  ראש הממשלה נתניהו והשר הנגבי (צילום: עמית שאבי)
  ראש הממשלה נתניהו והשר הנגבי(צילום: עמית שאבי)

  את העתירות הגישו יו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג והתנועה לאיכות השלטון, שאף דרשה מבג"ץ להורות לנתניהו להפסיק להחזיק בתיק החוץ לנוכח העובדה שראש ממשלה לא יכול להחזיק גם תפקיד של במקביל. בצו על תנאי שהוציא בג"ץ, נתניהו חויב לנמק לא ימסור את שני התיקים לשרים אחרים.

   

  בהחלטת בג"ץ נאמר כי "על המשיב 1 (נתניהו. ת"י) ליתן טעם מדוע לא יפרוש או ישעה את עצמו מתפקידיו כשר החוץ ושר התקשורת לנוכח הטענות שהועלו בעתירות". המדינה אמורה להגיש את תשובתה לעתירות עד 20 בפברואר והדיון בנושא צפוי להתקיים בחודש מרס.

   

  יו"ר האופוזיציה הרצוג אמר היום בצהריים כי "העברת סמכויות תיק התקשורת מידי ראש הממשלה לשר צחי הנגבי לפרק זמן של שלושה חודשים בעקבות עתירתי לבג"ץ היא בגדר בדיחה עלובה של נתניהו והתחמקות זמנית בלבד מהידוע מראש והוא שנתניהו לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כשר התקשורת.

   

  "על נתניהו לוותר על התיק באופן מלא ולפרק זמן בלתי מוגבל לאלתר. אני וסיעתי נמשיך בעתירתנו לבג"ץ כנגד ניגוד העניינים המוחלט שבו מצוי נתניהו עד שיפרוש מתפקידו כשר התקשורת או שבית המשפט יורה לו לעשות כן".

   

  בהכנת הידיעה השתתף תלם יהב
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הנגבי ימונה לממלא מקום שר התקשורת ל-3 חודשים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים