שתף קטע נבחר

אישום: גנבו עשרות תוכים בדרום

בבתיהם של שני תושבי באר שבע נתפסו תוכים רבים שעל פי האישום הם גנבו מבתי גידול ומבתים פרטיים בדרום הארץ. על פי האישום הם נהגו למכור את התוכים לאחר שגנבו אותם

 

כלובים ובהם תוכים גנובים שנתפסו בבתי הנאשמים ()
כלובים ובהם תוכים גנובים שנתפסו בבתי הנאשמים

שני תושבי באר שבע נאשמים בעשרות מקרים של פריצה וגניבה של תוכים מסוגים שונים בדרום הארץ. כתב האישום נגד השניים, אלכסי קובלבסקי (38) ויניב בן שמעון (20), הוגש בסוף השבוע לבית משפט השלום בעיר. בבתיהם של השניים נתפסו תוכים רבים שהם גנבו ולא הספיקו למכור.

 

12 סעיפים בכתב האישום מפרטים כיצד פרצו השניים לבתי גידול של תוכים בבאר שבע, בנתיבות ובמושבים באזור הדרום, כמו גם לבתים פרטיים. מבית גידול במושב רווחה הסמוך לקריית גת הם גנבו על פי האישום 20 תוכים מסוג גרינצ'יק, 25 קוקטליים, שני תוכי ג'אקו ו-100 תוכנים. לחלק מהפריצות הם הגיעו מצוידים בכלובים. במושב תאשור הם ניסו לגנוב 80 תוכנים, אך בעקבות ערנותו של אחד השכנים הם נמלטו מהמקום. אל בבית גידול באשקלון פרצו השניים וגנבו 50 תוכונים. מבית נוסף בעיר גנבו שני תוכים בשווי 1,500 שקל, ומדירה בבאר שבע גנבו 24 ציפורי נוי, חלקם קנרים. מבית בנתיבות גנבו עוד עשרות תוכים יקרים. מיד לאחר הגניבות מיהרו השניים למכור את התוכים ושלשלו לכיסם אלפי שקלים.

 

הנאשמים נתפסו בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידי היחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת מרחב הנגב. הם נעצרו בשבוע שעבר וסעיפי האישום נגדם כוללים גניבה, פריצה והסגת גבול. עם הגשת כתב האישום מעצרם הוארך. "המשטרה הפעילה את מיטב האמצעים העומדים לרשותה על מנת להתחקות אחר החשודים שנהגו לפרוץ ולגנוב את הציפורים וגרמו בכך נזק כבד למגדלים", אמר גורם במשטרת מרחב הנגב.

 

עו"ד אלי בנייה שמייצג את שני הנאשמים מטעם הסנגוריה הציבורית, טען כי הם מודים באשמה, אך הוסיף כי אחד מהם מכור לסמים. לדבריו "הוא זועק לעזרה במטרה להיגמל ולחזור לחיק משפחתו. אנו סבורים שהאינטרס הציבורי הוא להושיט לו יד ולסייע לו בתהליכי השיקום". הנאשם השני, לטענתו, ביצע את המעשים עקב מצוקה כלכלית.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוכים גנובים שנתפסו את הנאשמים
מומלצים