שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נסיך ליכטנשטיין תומך במדעטק
  חדווה בר מסייעת לבודדים, משה אשר לא מוריד מסים, שוחמכר חוזר למוסד, כוכבי הוליווד מתחברים לאדמה ישראלית, טיפול באלצהיימר מיקנעם ללונדון. רכילות עסקית

  רקנאטי באירוע נסיכי

  מקס, נסיך ליכטנשטיין, היה אורח הכבוד באירוע שקיים מדעטק, להשקת שיתוף פעולה לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל בין שתי המדינות. האירוע של המוזיאון הלאומי למדע וטכנולוגיה בחיפה, בראשות ליאון רקנאטי, התקיים בבית על הים ביפו. רקנאטי קיבל בכבוד את פני הנסיך והנוכחים, בהם אלי שרמייסטר, מנכ"ל מדעטק, גד ואתי פרופר, דוריס ומורי ארקין, ג. יפית, רפי גמזו, יוסי מטיאס מגוגל, גליה אלבין ועוד.

   

  על הקולינארי: מזל טלה. באמנותי: נאומים בזכות החינוך וקונצרט חגיגי של LGT YOUNG SOLOISTS. במדעטק מבקרים בממוצע כ-500,000 איש בשנה. במהלך שנותיו כיו"ר, ביסס רקנאטי את מעמד המדעטק כאחד מהמוזיאונים המובילים בעולם למדע וטכנולוגיה.

  אלי שרמייסטר, מקס, נסיך ליכטשנטיין וליאון רקנאטי (צילום: פביאן קולדורף) (צילום: פביאן קולדורף)
  אלי שרמייסטר, מקס, נסיך ליכטשנטיין וליאון רקנאטי(צילום: פביאן קולדורף)

  ליאון רקנאטי, מורי ודוריס ארקין (צילום: פאביאן קולדורף) (צילום: פאביאן קולדורף)
  ליאון רקנאטי, מורי ודוריס ארקין(צילום: פאביאן קולדורף)
   

  מנכ"ל חדש באופטיקנה

  אלרועי תורג'מן התמנה למנכ"ל אופטיקנה וזו פעם ראשונה שאופטיקנה ממנה מנכ"ל חיצוני. הוא יחליף בתפקידו את מאיר רסין, הבעלים של החברה, שיהיה מעתה היו"ר. תורג'מן בן ה-36 הוא רואה חשבון, שנכנס לתפקיד מנהל הכספים של הרשת לפני 4 שנים ולאחר מכן מונה לסמנכ"ל החברה. רסין אמר שהוא מעביר את התפקיד לידיו של תורג'מן מתוך אמונה שזה יוביל את החברה כ"לידרית" של שוק המשקפיים בישראל. לאופטיקנה 550 עובדים ב-80 סניפים בארץ.

  מנכ"ל אופטיקנה, אלרועי תורג'מן (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  מנכ"ל אופטיקנה, אלרועי תורג'מן(צילום: יח"צ)

   

  קטורזה בטוח בספארי

  הקומיקאי ישראל קטורזה ישלשל לכיסו כמה מאות אלפי שקלים כפרזנטור הקמפיין החדש של קבוצת מנורה מבטחים, שנעשה על ידי משרד הפרסום יהושוע TBWA. הקמפיין יעלה בטלוויזיה, בעיתונות הכתובה ובדיגיטל. קמפיין הראשון שיעלה בשבוע הבא, צולם בספארי בדרום אפריקה. הוא מציג מגוון סצנות המשלבות בעלי חיים בצורה הומוריסטית.

   

  מטרת הקמפיין היא העלאת המודעות, היתרונות והחשיבות של בחירה בקרן פנסיה גדולה ויציבה. משנה למנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, יעל גרינוולד, ציינה כי היא מוצאת את החיבור בין ישראל קטורזה למנורה מבטחים כטבעי. היקף הנכסים שמנהלת מנורה מבטחים מוערך בכ-160 מיליארד שקלים, והיא מחזיקה במלוא הבעלות על קרן הפנסיה מבטחים החדשה, המנהלת נכסים בהיקף של למעלה מ-86 מיליארד שקלים בשנה.

  ישראל קטורזה בצילומי הפרסומת (צילום: עופר חג'יוב) (צילום: עופר חג'יוב)
  ישראל קטורזה בצילומי הפרסומת(צילום: עופר חג'יוב)

  כבוד לאשת המוסד

  אנשי המוסד לתפקידים מיוחדים בעבר ובהווה הגיעו בשישי בצהריים לסינמטק תל אביב, שם צפו בהקרנת בכורה של הסרט התיעודי של מירי פרלמן על חייה של יהודית נסיהו ז"ל, שהיתה למעלה מ-20 שנה סוכנת מוסד והשתתפה בעשרות מבצעים נועזים. לדוגמה: מבצע שבו נטמעה בקהילת סאטמר בתחילת שנות השישים וחשפה את מיקומו של הילד יוסל'ה שוחמכר. נסיהו גם היתה האישה היחידה בין לוכדי אייכמן ב-1960. שלמה צח, המפיק, נראה נרגש.

   

  מירי פרלמן, יוסלה שוחמכר ושלמה צח (צילום: רז רוגובסקי) (צילום: רז רוגובסקי)
  מירי פרלמן, יוסלה שוחמכר ושלמה צח(צילום: רז רוגובסקי)
   

  משה אשר מאכזב

  מאות מבכירי שוק ההון הישראלי השתתפו בכנס 'מניות במקום דירות - מס הבורסה על שולחן הניתוחים', שקיים איגוד החברות הציבוריות והבורסה לניירות ערך, בשיתוף עם משרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן ו-BDO זיו האפט. איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה ואילן פלטו מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, קראו לרשות המסים להוריד את המס על רווחי הון כדי לשקם את הפעילות בבורסה הישראלית. אלא שקריאה לחוד ומציאות לחוד, ומשה אשר, מנהל רשות המסים, הצהיר כי אין בכוונת הרשות לפעול בשלב זה להורדת המס. אצל עו"ד טל עצמון, שותף וראש מחלקת המסים בגולפרב-זליגמן, ואייל רובין, שותף ומנהל אשכול ב-BDO זיו האפט, נרשמה אכזבה.

  טל עצמון, משה אשר, אילן פלטו ואייל רובין (צילום: ניר קידר) (צילום: ניר קידר)
  טל עצמון, משה אשר, אילן פלטו ואייל רובין(צילום: ניר קידר)
   

  מי שמאמין – לא מפחד

  ג'ון מדבד, מייסד מועדון OurCrowd , קרן השקעות ההמונים הבינלאומית, ריכז במרכז הקונגרסים הבינלאומי בבנייני האומה בירושלים קרוב ל- 3,000 משקיעים משוק ההון ויזמים בחברות סטרט-אפ. מדבד, שיתף אותם ואת המארחים, ניר ברקת ראש עיריית ירושלים, ומירה אלטמן מנכ"לית מרכז הקונגרסים, בסיפור, שכשפתח את הקרן שמיועדת למשקיעים בינוניים וקטנים לפני 4 שנים, אף אחד לא האמין שהיא תצמח. היום, לקרן כבר מעל 17,000 משקיעים מ-110 מדינות בעולם, שהשקיעו בקרן בשנה האחרונה כ-400 מיליון שקלים.

  מירה אלטמן וג'ון מדבד (צילום: מיכל פתאל) (צילום: מיכל פתאל)
  מירה אלטמן וג'ון מדבד(צילום: מיכל פתאל)
   

  בר עושה נפשות

  חדווה בר, המפקחת על הבנקים, העניקה ייעוץ לחיילים בודדים שנכחו ביום הסידורים שקיימו בבית החייל בתל אביב במסגרת אירוע שהפעיל ארגון "נפש בנפש" וארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF) בשיתוף אכ"א, קק"ל, משרד העליה והקליטה והסוכנות היהודית. עמדת הייעוץ של "בנק ישראל" היתה אחת מתוך כ-40 עמדות בהם נכחו יועצים של משרדי ממשלה ורשויות ממשלתיות. במייעצים: משה כחלון שר האוצר, סופה לנדבר שרת העלייה והקליטה, אריה דרעי שר הפנים, ח"כים נוספים, הרב יהושע פס מייסד ומנכ"ל ארגון נפש בנפש שסייע עד היום ללמעלה מ-50 אלף עולים. האירוע מתקיים זאת הפעם הרביעית בתיאום צה"ל, לרווחת כלל החיילים הבודדים.

  חדווה בר בעמדה (צילום: שחר עזרן) (צילום: שחר עזרן)
  חדווה בר בעמדה(צילום: שחר עזרן)

  הבריחה של הרצוג

  המכללה האקדמית הרצוג החליטה לאמץ לעצמה אופי עיסקי והצטרפה לטרנד של חדרי הבריחה. חדרה הבריחה במקרה שלה, משמש כפלטפורמה ללמידה בדרך חדשנית. החדר הוקם במתחם הסיפריה במכללה ביוזמתם של ציפי קלר, מנהלת הספריות, והמרצה צחי כהן, כשהנושא הוא ש"י עגנון. הבריחה מפתחת את יכולות הסטודנטים לעבוד בקבוצה, להיות יצירתיים ולהעז.

  חדר הבריחה במכללת הרצוג (צילום: יאיר עמיחי) (צילום: יאיר עמיחי)
  חדר הבריחה במכללת הרצוג(צילום: יאיר עמיחי)
   

  אביר של ילדים חולים

  במרכז הרפואי שיבא הסתיים כנס איטליה-ישראל, שעסק בחידושים פורצי דרך במחקר ברפואת ילדים, במטרה לקדם ולטפל במחלות קשות בילדים באמצעות שיתופי פעולה בינלאומיים. פרנצ'סקו מריה טאלו, שגריר איטליה בישראל, העניק תואר אביר של כבוד מטעם נשיא הרפובליקה האיטלקית לפרופסור שי יזרעאלי, כהוקרה על פועלו לקידום המחקר המשותף בין המדינות. הפרופסור יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי, הודיע כי שיתוף הפעולה יימשך.

  פרופ' שי יזרעאלי מקבל תואר אביר (צילום: יחידת הצילום שיבא) (צילום: יחידת הצילום שיבא)
  פרופ' שי יזרעאלי מקבל תואר אביר(צילום: יחידת הצילום שיבא)
   

  טיב וטעם של תרומה

  בסניף טיב טעם ברמת החייל העניקו בכירי הקבוצה תרומה של 54,000 שקלים לעמותת איל"ן (האיגוד הישראלי לילדים נפגעים). במעניקים: עדי כהן, מנכ"ל הרשת, יוסי שליו, סמנכ"ל הסחר והשיווק ורוני גרין מנהל המכירות. קיבל את התרומה עבור האיגוד: רו"ח אילן רצאבי, יו"ר העמותה.

  עדי כהן ואהוד ראצבי (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
  עדי כהן ואהוד ראצבי(צילום: אלעד גוטמן)
   

  רימונים מביאים לשיא

  בסוף השבוע האחרון הסתיימה תחרות רימונים אולטרה צ'לאנג' - תחרות הסיבולת האולטימטיבית, שנמשכה שלושה ימים. התחרות כללה שחייה של 10 ק"מ בכנרת, המשיכה ברכיבה על אופניים למרחק של 425 ק"מ וריצה למרחק של 84.5 ק"מ. למקום הראשון הגיע רועי פלג, בן 31, שסיים את התחרות ב-27.22 שעות, למקום השני אייל פרל, מיוזמי ומארגני התחרות, שסיים ב-27.39 שעות וחגג את הזכייה ביחד עם חגיגת יום הולדתו ה-50, ולמקום השלישי מתן פרטמן בן 28, שסיים ב-28.28 שעות. טקס חלוקת הפרסים התקיים במלון רימונים באילת, כשאסף שלו, מנכ"ל הרשת, הדגיש שמתן החסות לתחרות עולה בקנה אחד עם היוזמה להעניק לאורחי הרשת ערך מוסף בתחום ה-wellness ואורח חיים בריא.

  רועי פלג ואסף שלו (צילום: ניר עמוס) (צילום: ניר עמוס)
  רועי פלג ואסף שלו(צילום: ניר עמוס)
   

  שרליז תרון מתחברת לאדמה

  כוכבי הקולנוע שרליז תרון, ג'ק בלאק וטים רובינס מצאו את עצמם במהלך פסטיבל הסרטים סאנדס ביוטה שבארה"ב, פועלים כשגרירי קידום למוצר ש ליקודרם מקבוצת אדמה. המוצר שמגן על עור הפנים והגוף הוצג בעמדה שהקימה ליקודרם בפסטיבל, שנשא את הסלוגן "לחשוב מחדש על יופי". במסגרת הקידום, התבקשו הסלבס לכתוב מכתב אהבה לעצמם על גלויה. מאוחר יותר הגלויה תשלח אל הכוכבים באמצעות פלטפורמה אינטרנטית, כך, ייזכרו במסרים החיוביים שכתבו.

  שרליז תרון ()
  שרליז תרון

  טים רובינס ()
  טים רובינס
   

  תעמדו ביעד ותתפנקו במלטה

  רשתות האופנה עונות וג'אמפ מחדירות מוטיבציה: 23 מנהלים, מוכרים ואנשי מטה, שהצטיינו במכירת קולקציית חורף 2017 ותרמו לעמידה ביעדים, הוטסו על ידי יואב שמע, מבעלי הרשתות, לחופשה מפנקת במלטה.

  העובדים המצטיינים ()
  העובדים המצטיינים

  נוירוניקס תטפל באלצהיימר בלונדון

  חברת נוירוניקס, חברה ישראלית מיקנעם, ומפתחת מערכת neuroAD לטיפול בחולי אלצהיימר, פותחת מרכז טיפולי ראשון בלונדון, שינוהל ע"י ד"ר וויין קמפרס, פסיכיאטר מומחה לטיפול במחלות אלצהיימר. "אנחנו מתרגשים מפתיחת המרכז של נוירוניקס בלונדון, ומהיכולת להציע את טיפול neuroAD למטופלים בבריטניה", אמר בהתרגשות איל בר-אור, מנכ"ל נוירוניקס.

   

  דן סים ואיל בר אור ()
  דן סים ואיל בר אור
   

  בקצר...

  1. בעקבות שיתוף הפעולה בין בית הספר למנהל עסקים MIT Sloan (מכון טכנולוגי במסצ'וסטס) עם חברות סטארט-אפ ישראליות, ובניית תכנית אסטרטגית משותפת לכניסה לשווקים חדשים, הגיעו 8 צוותים של סטודנטים מ-MIT לישראל. בדיוק בשעות אלו הם שוקדים על עבודה משותפת עם חברות סטארט אפ ישראליות, ולומדים על צמיחה אסטרטגית, חדירה לשווקים חדשים וגיוס כספים.

   

  2. חברת הפרסום בווידאו Aniview השיקה מוצר חדש בשם Partner Connection, במסיבת קוקטייל וארוחת ערב בבר הבוקסה. בהשקה לקחו חלק שותפיה בארץ ובעולם. אלון כרמל, מנכ"ל החברה, וטל מלנבוים, המייסד, אירחו את מנהלי ובכירי תעשיית הפרסום בדיגיטל בישראל.

   

  3. פילאר אסטבז, מנהלת הייצוא העולמי של FLOS, נחתה לביקור קצר בישראל, במהלכו פגשה את הנהלת ניסים בן שוהם, מנכ"ל קרני תכלת, יבואנית FLOS לישראל, ואת יתר חברי ההנהלה. בנוסף היא ביקרה בפרויקט משרדי הייטק סטרטסיס, פרויקט הדגל של החברה, ונפגשה עם אדריכלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פביאן קולדורף
  רכילות עסקית אלי שרמייסטר מקס נסיך ליכטשנטיין ליאון רקאנטי
  צילום: פביאן קולדורף
  מומלצים