שתף קטע נבחר

קרנית פלוג מנגבת חומוס: רכילות עסקית

קרנית פלוג מנגבת חומוס, הראל בלו נוחת בשרון, קרומינס מעצב בתל אביב, מוזר מתרגש מהופר. רכילות עסקית

מוזר, הופר, גו'צי ובן גוריון

הבמאי יריב מוזר מרוגש. גם הוא פגש את השחקנית איזבל הופר, שמתמודדת על האוסקר בשל תפקידה בסרט "אל", בפסטיבל הקולנוע בסנטה ברברה שבארה"ב, והתפעם משמלת הגוצ'י שהיא לבשה, וגם כי תספרו שלושה ימים והסרט "בן גוריון אפילוג" שבבימויו עולה לשידור בתקציב של 2 מיליון שקל. ביחס לתקציבי סרטים בארה"ב הסכום הזה מגוחך, ובכל זאת סיבר מוזר את אוזני הנוכחים בפסטיבל, כי הסרט מורכב רובו ככולו מחומרי ארכיון, שנלקחו מ-70 ארכיונים ואוספים, ובסה"כ נאספו כ-70 שעות ארכיון ולמעלה מ-10,000 תמונות סטילס, מתוכם נערך הסרט באורך 70 דקות.

 

עלות ממוצעת של זכויות על שימוש בדקת ארכיון בישראל עומדת על כ-2000 שקל, בעוד שבארה"ב ואנגליה התמחור של רשתות כמו BBC CBS ITN ועוד הוא לפי שנייה, שעלותה בממוצע כ-100 דולר.

 

איזבל הופר ויריב מוזר. צילום: יח"צ

 

בלו תוקע יתד ומזוזה בשרון

אחרי כמה ימים ולילות של הרצה, פתח איש העסקים הראל בלו רשמית את מסעדת תל יצחק קיטשן אנד גרדן בקיבוץ תל יצחק בשרון, בעלות של כ-6 מיליון שקל. זו המסעדה השביעית של בלו, אחיה של ליאת בלו, שבצדק בחר לערוך את טקס קביעת המזוזה בנוכחות האחים יניב ושלומי הרוש, השותפים, שקיבלו ביחד החלטה לנטוע יתד קולינרית גם בקיבוצים.

 

ברשותו של בלו נמצאות המסעדות סיטארה, פיש שופ, מציצים וברנז'ה בתל אביב. את המסעדה הזאת בחרו השותפים, כיאה לסביבה, לעצב בצורת אסם כפרי.

 

הראל בלו והאחים הרוש. צילום: יח"צ

 

חותך, מעצב, מתחתן

רוברט קרומינס, מעצב השיער של ליידי גאגא, מדונה, קלינט איסטווד ועוד כמה נוצצים הוליוודיים, נחת בישראל עם ארוסתו הטרייה מרי, וסחף לאירוע של מותג השיער פול מיטשל, המיובא לישראל ע"י איש העסקים קובי סקאל, כ-1,000 מעצבי שיער, שבאו לראות מקרוב איך הוא חותך, צובע ומעצב את ראשים של כ-20 דוגמניות.

 

גיא שטנצר, מנכ"ל פול מיטשל ישראל, הזכיר לנוכחים את המוטו של קרומיקס, שאמר: "אם אני יכול לעשות את זה – גם אתם יכולים". קרומיניס שיתף את הנוכחים בעובדה, שארוסתו ביקשה לחגוג את ירח הדבש בירושלים. עיר הקודש בכוננות אירוח.

 (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
(צילום: אלעד גוטמן)
 

קובי סקאל, רוברט קרומינס, גיא שטנצר. צילום: אלעד גוטמן

 

פלוג מתחברת למזון טרי

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, המשנה לנגידה, נדין בודו טרכטנברג, מנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל, ומנהל מרחב צפון של ההתאחדות, ליאור אפלבאום, סיירו במפעלי תעשייה בצפון הארץ, ובין היתר נכחו בסדנת החומוס, שהעבירו להם בכירי שטראוס מזון טרי. פלוג טעמה בזהירות.

 

רובי גינל, קרנית פלוג, נדין טרכטנברג. צילום: יח"צ

 

אינצ'ליני מרוצה ממכבי

מרצ'לו אינצ'ליני, מנכ"ל פרנצ'י נדל"ן, שמעניק למכבי תל אביב בכדורסל חסות בגובה 500 אלף שקל לעונה, נשם לרווחה. לאחר עונה לא ממש מספקת, הצליחה הקבוצה להניף את גביע המדינה. אז הוא הזמין לצילום את אלי דריקס, ואת דיווין סמית', שביקש את עצותיו של אינצ'ליני במציאת דירה להשקעה בת"א.

 

אלי דריקס, דיווין סמית', מרצ'לו אינצ'ליני. צילום: יח"צ

 

מכירות למען מתמודדי נפש

עמותת "שכולו טוב", שמקדמת צרכנות חברתית ומספקת הכשרה תעסקותית לתמודדים עם אתגרים נפשיים, פתחה את ימי המכירות שלה, כבכל שנה לקראת פסח, לארגונים ועסקים, השותפים לקידום הזדמנות תעסוקתית שווה למתמודדי נפש, בהם אינטל, HP, משרד התיירות, משטרת ישראל, בנקים ואוניברסיטת תל אביב.

 

עירד אייכלר, המייסד, ועופר כהן, המנכ"ל, סיפרו שהשנה סייעה העמותה לכ -600 מתמודדי נפש להשתלב בקהילה ובשוק העבודה החופשי.

 

 (צילום: זיו קורן) (צילום: זיו קורן)
(צילום: זיו קורן)

עירד אייכלר. צילום: זיו קורן

 

סיור מודרך לטיילר

המפיק שי מור יוסף ובת הזוג נעמי טסו לחופשה קטנה בלאס וגאס, רגע לפני שמתחיל לחץ הופעות הקיץ. והנה, בין השיטוטים בבתי הקזינו, נתקלה בת הזוג בסטיבן טיילר, סולנה של להקת אירוסמית', אותה יביאו לישראל בקיץ הקרוב בלוסטון הפקות של מור יוסף ושותפו גיא בסר.

 

טיילר לא בזבז זמן והתעניין אצל נעמי בדבר המקומות המעניינים בתל אביב. במקום הסברים, הבטיחה לו הבת זוג של המפיק סיור מודרך בעיר ללא הפסקה. טיילר בציפייה.

 

סטיבן טיילר ונעמי. צילום: יח"צ

 

שגרירת תאילנד והסביח

אילן בן חקון, מנכ"ל הרודס הרצליה, מרשת מלונות פתאל, והנהלת המלון, קיבלו בכבוד את נציגי שגרירות תאילנד, בראשם השגרירה הנכנסת, פנפרפה וונגקוביט. הצוות והשגרירה נהנו מארוחת צהריים עשירה, שעל מטעמיה התאילנדים שקד השף כפיר חדד. אלא שהנוכחים נכחו בהתלהבות השגרירה דווקא מפיתה סביח, שהוגשה בארוחה. אולי כי קולינריה היא ענין של גיאוגרפיה.

 

פנפרפה וונקוביט ואילן בן חקון. צילום: יח"צ

 

אלקין ממחזר בקבוקים והיסטוריה

תלמידי בתי הספר וילדי גנים מכל הארץ הגיעו לטקס מצטייני המיחזור של ישראל ל 2016, במהלכה אספו התלמידים מעל 4.5 מיליון בקבוקי משקה, שהניבו למוסדות דמי פיקדון בסך 1,359,000 שקל, גידול של 20% מהשנה החולפת.

 

השנה גם תנועת נוער ומתנ"ס קיבלו את אות המיחזור, והח"כ זאב אלקין, השר להגנת הסביבה, שנכח בטקס, שיתף בהתרגשותו, כשראה שסניף בני עקיבא נמנה עם אלופי המיחזור, בשל עברו כמזכ"ל בני עקיבא של בריה"מ לשעבר. נחמה רונן, יו"ר תאגיד המיחזור אל"ה, ציינה כי בעולם המיחזור של היום הילדים מחנכים את הוריהם למחזר.

 (צילום: יוני רייף) (צילום: יוני רייף)
(צילום: יוני רייף)
 

נחמה רונן זאב אלקין. צילום: יוני רייף

 

נוטלה על הגג

במסגרת הקונספט של קמפיין המסרים האישיים - "תגידו את זה עם נוטלה", מהלך שיווקי בינלאומי של ממרח אגוזי הלוז של החברה, שמושק בישראל, הועמדה בקניון עזריאלי בתל אביב צנצנת ענקית של הממרח.

 

ולריה טלמלי, מנהלת השיווק של נוטלה ישראל, וקרלו קובלי, מנכ"ל פררו פרמיום ישראל, הזמינו את העוברים ושבים לבדוק את גובה הצנצנת ואת הטעם.

 

 (צילום: ליאור גולדשטיין) (צילום: ליאור גולדשטיין)
(צילום: ליאור גולדשטיין)

ולריה טלמלי וקרלו קובלי. צילום: ליאור גולדשטיין

 

עושים כבוד לכבוד הבוכרי

במסגרת קונגרס יהודי בוכרה העולמי ה-17, התקיים ערב הוקרה לדור וותיקי העדה הבוכרית בארץ ובעולם בסימן מורשת של כבוד. יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת ישראל, אמר שבכל פעם שאני מגיע לאירוע של קונגרס יהדות בוכרה הלב שלו מתרחב.

 

לב לבייב, נשיא קונגרס יהודי בוכרה העולמי, סיבר על מושג הכבוד, ובין היתר אמר: "איזהו מכובד? המכבד את הבריות". זו המורשת שמאפיינת את הקהילה הבוכרית, שאני כ"כ גאה להיות חלק ממנה ולשמר אותה למען הדורות הבאים".

 

עוד נכחו בכנס, שהתקיים בהיכל התרבות בת"א: שגריר קזחסטן בישראל, דואלט קוונישב, שגריר אוזבקיסטן בישראל, אוייבק אוסמנוב, הרבנים יצחק יוסף שליטא הראשון לציון, והרב רחמים ברכיהו, בן העדה הבוכרית, שמונה לאחרונה לתפקיד הרב הראשי של משטרת ישראל, ודוד ארבוב, סגן נשיא הקונגרס ואביו של צחי ארבוב, מהבעלים של מאקרו נדל"ן, ואברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה ישראל.

(משה גלנץ)

 (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
(צילום: ישראל ברדוגו)

דוד ארבוב, לב לבייב, יולי אדלשטיין. צילום: ישראל ברדוגו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים