שתף קטע נבחר

מאות תומכי אזריה הפגינו אחרי גזר הדין: "ביזיון"

בזמן הקראת גזר הדין של החייל היורה התקבצו מחוץ לבית הדין כ-500 איש שקראו: "אם לא תחזירו את הילד - נהפוך את המדינה". אריאל זילבר הופיע עם שיר שכתב: "אלאור אזריה אתה גיבור, ויש עוד חיילים כמוך בבור"

 

 

לקראת הקראת גזר הדין של אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון במרס שעבר, התקבצו בצהריים (יום ג') מחוץ לבית הדין הצבאי בקריה כ-500 מפגינים כדי להביע תמיכה בחייל. בהם היה גם הזמר אריאל זילבר, שכתב שיר לכבוד אזריה וניגן אותו בפני בנוכחים: "אלאור אזריה אתה גיבור, ויש עוד חיילים כמוך בבור".

 

לפני שנגזרו על אזריה 18 חודשי מאסר, שרו המפגינים גם "אם לא תחזירו את הילד - נהפוך את המדינה", "מוות למחבלים" ו"יאללה לשחרר את הילד". אחרי שפורסם גזר הדין קראו המפגינים "ביזיון".

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אלאור אזריה ואמו אושרה, הבוקר (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
אלאור אזריה ואמו אושרה, הבוקר(צילום: תומר אפלבאום)

אריאל זילבר בהופעה מחוץ לבית הדין ()
אריאל זילבר בהופעה מחוץ לבית הדין

הח"כ לשעבר שרון גל, שייצג את משפחת אזריה לאורך חלק מהתקופה, לא נכח בהקראת גזר הדין משום שהוא משתתף בימים אלה בתוכנית "האח הגדול". במסר מתוזמן מראש בעמוד הפייסבוק שלו נכתב: "אחים ואחיות. כצפוי, בית הדין, שהיה מהרגע הראשון נגד אלאור, גזר עליו עונש מאסר בפועל. לא נשלים עם זה. כפי שהתחייבתי, גייסתי את עו"ד יורם שפטל להגשת הערעור, ולפני כניסתי לבית (האח הגדול, א"ב) - דאגתי לכל מה שצריך כדי שהוא יוביל את הערעור בהצלחה וישמור על קשר יום-יומי עם משפחת אזריה".

 

הראפר יואב אליאסי "הצל", הודיע מראש שלא יגיע היום להפגנה שמתוכננת מחוץ לבית הדין הצבאי: "אשב בבית מול הטלוויזיה ואתפלל. אולי בלי הצל הגדול והקיצוני הפעם נקבל טיפה של נחת". פעיל נוסף למען אזריה, ח"כ לשעבר שרון גל שוהה בבית האח הגדול.

 

פעיל הימין עו"ד איתמר בן גביר אמר אחרי גזר הדין: "גזר הדין אומלל. שום תוצאה מלבד זה שאלאור יוצא מכאן עם זרים ופרחים לא מתקבלת על הדעת. רק בישראל שולחים לכלא חייל שהגן עליה. רק בישראל שולחים חייל שהרג מחבל לכלא. זו תוצאה אבסורדית. יש זעם גדול על ביהמ"ש ועל פוליטיקאים. אנחנו זוכרים את ליברמן בדיונים האחרונים, נעלם כלא היה. נמשיך להילחם עד אשר התוצאה תהיה זיכוי מוחלט".

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

אזריה התייצב בבוקר מוקדמת ועם כניסתו לבית הדין התקבל במחיאות כפיים סוערות על-ידי תומכיו. למקום הגיעו גם הוריו צ'רלי ואושרה, חברתו אוראל ובני משפחה נוספים.

 

סנגוריו של אזריה, עורכי אילן כץ ואייל בסרגליק, ביקשו עיכוב בביצוע העונש עד לפסק הדין בערעור שאותו הם מתכוונים להגיש. התביעה אמרה בתגובה: "אנו מתנגדים לעיכוב ביצוע מלבד כמה ימי התארגנות".

 

במהלך המשפט שהה אזריה במעצר פתוח בבסיס נחשונים שליד ראש העין. הוא עדיין לא הביע חרטה על מעשהו, אך ביקש בשלב הטיעונים לעונש שהשופטים ינהגו בו "במידת הרחמים", בין היתר לאור עברו כלוחם מצטיין וללא דופי, והבעיות הרפואיות שמהן סובלים הוריו, צ'רלי ואושרה – בעיות שאף החמירו במהלך המשפט המתוקשר שהסעיר את צה"ל והחברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאל זילבר מחוץ לבית הדין
מומלצים