שתף קטע נבחר

סטודנטים מובילים: לעשות למען האחר

לתת מכל הלב: כשדרור זיידה, נדב צפרוני ורועי קמחי הבינו שסטודנטים הזכאים למלגה על רקע סוציו-אקונומי מתקשים במציאת ציוד לדירה והובלתו, הם החליטו לעשות מעשה. צפו

המיזם החברתי Givit, של אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי הרצליה, התחיל כמעט במקרה: "במפגש ההכרות לתואר הראשון התחלתי לדבר עם סטודנט שהגיע מאריתריאה. הבנתי תוך כדי השיחה שאין לו ריהוט וציוד והחלטתי לעזור לו", אומר ל-ynet דרור זיידה, סטודנט במרכז הבינתחומי הרצליה וממקימי מיזם Givit.

 

הסיוע הגיע מהר מהצפוי: "פרסמנו ב-1:00 בלילה פוסט בפייסבוק עם רשימת הציוד שהיתה חסרה לאותו סטודנט. קמנו בבוקר ופשוט קיבלנו את כל הציוד הנדרש מחברים ומכרים שראו את הפרסום", מוסיף רועי קמחי, גם הוא סטודנט במרכז הבינתחומי הרצליה ושותף להקמת המיזם.

 

 

 

אחרי הסיוע הספונטני הראשון, הבינו זיידה וקמחי שסטודנטים הזכאים למלגה על רקע מצב סוציו-אקונומי, אינם מקבלים עזרה בקיום היום יומי, "כך למעשה הגיע הרעיון למסד את המיזם, סיוע לסטודנטים הזכאים למגלה על רקע סוציו אקנומי, בהשגת ציוד בסיסי לקיום החיים", מסביר קמחי.

 

השגת הציוד המתאפשרת דרך הרשתות החברתיות איננה התמיכה היחידה שמקבלים הסטודנטים, "יש לנו צוות של אנשים שמחפשים ברשת את הציוד במהלך השבוע ובכל סוף שבוע יש צוות של מובילים שהולך ומביא לאנשים את הציוד עד הבית", מתאר זיידה את המבצע הלוגיסטי.

 

מבצע לוגיסטי: השגת ציוד ברשת והובלתו לבית הסטודנט ()
מבצע לוגיסטי: השגת ציוד ברשת והובלתו לבית הסטודנט

     

המיזם שהתחיל כפרויקט חברתי של כמה סטודנטים, מונה היום כ-50 סטודנטים שמתנדבים באופן קבוע בהשגת ציוד והובלתו. "הכרתי את הסטודנטים שמתנדבים במיזם, כשהם עזרו לי במציאת ציוד והובלתו. מיד הבנתי כמה העזרה הזו העניקה לי בחיים ושיש עוד אנשים באותו מצב, ככה החלטתי לתת בחזרה" אומר אושרי גרמה, מתנדב ב-Givit. "מאז שהצטרפתי לצוות הניהול של התכנית, הפעילות התרחבה באופן משמעותי, בכל שבוע יש העברה של ציוד. הפוטנציאל הוא עצום, יש מאות סטודנטים, רק במרכז הבינתחומי בהרצליה, שניתן לסייע להם. תדמיינו מה קורה בשאר המוסדות" אומר נדב צפרוני, מנהל פרויקטים ב-Givit. "יום מעשים טובים הוא מבחינתנו יום חג", מסכם זיידה. "אנחנו מתכוונים לקיים מסע גיוס גדול של ציוד וכל מי שיגיע לתרום יקבל צ'ופר קטן".

 

 

המיזם Givit, שהתחיל מסיוע חד פעמי, מונה כיום כ-50 מתנדבים ()
המיזם Givit, שהתחיל מסיוע חד פעמי, מונה כיום כ-50 מתנדבים

 

 

ב-28 למרס יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לפעילות שנתית למען הקהילה והסביבה. למעלה ממיליון וחצי ישראלים צפויים להשתתף בפרויקט שיתקיים השנה ב-87 מדינות. הרעיון מאחורי היוזמה הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר - החל בחיוך למישהו, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

 

רוצים לעשות טוב ולהצטרף ליום מעשים טובים? חפשו בגוגל "יום מעשים טובים" או חייגו *9093

לפרטים נוספים חפשו 'יום מעשים טובים' בגוגל או בפייסבוק

http://www.good-deeds-day.org.il/

 


פורסם לראשונה 25/02/2017 07:54

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטודנטים מובלים: Givit למען האחר
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים