שתף קטע נבחר

שיר הציבה יעד לרוץ - ונרצחה בפיגוע: "נרוץ לזכרה"

בין 40 אלף הרצים במרתון תל אביב יהיו גם משפחתה וחבריה של סגן שיר חג'אג' שנרצחה בפיגוע הדריסה בירושלים בחודש שעבר. בין החפצים שהועברו למשפחה הייתה תוכנית אימונים ששיר מילאה עם שאיפה לרוץ 5 ק"מ. ההורים והחברים ירוצו במקומה: "נעשה את מה שהיא לא הספיקה"

 

שיר חג'אג' ז"ל ()
שיר חג'אג' ז"ל
עשרות אלפים התאמנו יומם ולילה לקראת מרתון תל אביב שיצא לדרך הבוקר (ו'). בין 40 אלף המשתתפים היום במרתון יהיו גם משפחתה וחבריה של סגן שיר חג'אג' ז"ל ממעלה אדומים, שנרצחה בפיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים בחודש שעבר.

 

הוריה של שיר, שהייתה בת 22 במותה, סיפרו כי המפקדת שלה בקורס הקצינים שנפצעה גם כן בפיגוע שבו נרצחו עוד שלושה חיילי צה"ל הגיעה לטקס גילוי המצבה בהר הרצל והביאה להם חפצים ומסמכים של שיר ובהם שאלון תוכנית אימונים גופנית שאותה מילאה שיר במהלך הקורס.

 

"לא יכולנו להסתכל על מה שהיא הביאה, זה עדיין מאוד קשה לנו להתעסק בחפצים שלה", מספרים ההורים הרצל ומרב בדמעות. "בת דודתה הילה ראתה ששיר מילאה את תכנית אימונים והציבה לעצמה יעד - לרוץ 5 ק"מ. היא הייתה רצה הרבה", הוסיף האב הרצל. 

היעד - לרוץ 5 ק"מ. תוכנית האימונים של שיר ז"ל (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
היעד - לרוץ 5 ק"מ. תוכנית האימונים של שיר ז"ל(באדיבות המשפחה)

פתק שכתבה שיר. "סוף סוף עשיתי ריצת 4 ק"מ" (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
פתק שכתבה שיר. "סוף סוף עשיתי ריצת 4 ק"מ"(צילום: באדיבות המשפחה)

להורים לא היה ספק שהם יגשימו את מה ששיר לא הספיקה לעשות. "עכשיו כשיש את מרוץ תל אביב והיא כבר לא איתנו ולא יכולה להשתתף בו, החלטנו לקבץ חברים ומשפחה ולרוץ ביחד לזכר שיר במרוץ ולרוץ את הריצה שהיא רצתה כל כך לרוץ בעצמה ולא הספיקה".

 

בת דודתה הילה סיפרה עוד: הקצינה של שיר הביאה איתה קלסר עם דפים שכנראה שיר הגישה לה במהלך הקורס. ואז ראיתי שם את הטופס הזה. אני כל הזמן מחפשת דרכים, שבהם אני אוכל בתוך חיי השגרה המטורפים שלנו להנציח את זכרה ולחיות אותה כי זה מה שנשאר לנו ממנה בסופו של דבר, רק זיכרון. גיבשתי קבוצה של חברים ומשפחה והדפסתי חולצות מיוחדות איתן אנחנו נרוץ לזכרה, אותה ריצה ששיר כל כך רצה לעשות ולא הספיקה".

חודש וחצי אחרי הפיגוע הנורא ומשפחתה של שיר חג'אג' מתקשה לעכל את האסון הנורא שפקד אותם. "אני עדיין לא חולמת עליה על אף שאני מאוד רוצה", מספרת מרב חג'אג' אמה של שיר ז"ל. "אני כל הזמן מבקשת שתיתן לי סימן שהיא כאן, אני עדיין לא מצליחה לעכל באמת שהיא כבר לא איתנו".

 

"מבחינתי היא לא הייתה פרח. היא הייתה זר פרחים אחד גדול שמילא באור לכל מקום שאליו היא הגיעה", הוסיף האב הרצל. "כל היום אני חושב עליה, כל דבר קטן שאני רואה מיד מזכיר לי אותה, לפעמים אני ממש רוצה לסמס לה ואז אני קולט שכבר אין למי".

 

הוריה של חג'אג' מספרים גם על דף מיומן אישי שמצאו ששיר כתבה. "השבוע סוף סוף עשיתי ריצת 4 קילומטר. זה לא היה מיוזמתי אלא כחלק מהמד"ס הפלגותי, אבל העיקר שזה קרה ואני מתקדמת לעבר ריצת 5 קילומטרים.  

 

בעקבות המרתון נחסמו הכבישים הבאים עד השעה 13:30:

באזור הצפוני - צומת גלילות, יוניצמן, 2040, לוי אשכול וש"י עגנון. דרך נמיר חסומה מהשעה 08:00 ועד 10:00 בין צומת גלילות לצומת ההלכה בשני הכיוונים.

באזור המזרחי - לא תתאפשר נסיעת כלי רכב מבגין/נמיר לכיוון מערב ברחובות הבאים: בני אפרים, שד' רוקח, פנקס, ארלוזורוב, קפלן, חשמונאים, הרכבת וכיכר המושבות.

באזור המערבי - לא תתאפשר נסיעת כלי רכב כלל על ציר החוף הרברט סמואל, קויפמן.

באזור הדרומי - לא תתאפשר נסיעת כלי רכב מדרום לצפון בצירים הבאים: שד' ירושלים מבן צבי, אליפלט מקיבוץ גלויות, קויפמן/הירקון מרח' אילת, הרצל מרח' דרך יפו, אלנבי ממנחם בגין.

כביש 20 (נתיבי איילון) יישאר פתוח לנסיעה לכל שעות המרוץ לצפון ולדרום.

 

מחלף רוקח חסום לתנועה (צפונה ודרומה) עד השעה 14:00. מחלף מרכז הירידים נחסם לכיוון איילון צפון עד השעה 14:00. ייתכנו חסימות של העליות למחלף השלום, בהתאם לעומסי התנועה. חסימות הצירים מסומנות באפליקציית waze ומומלץ לציבור הנהגים להתעדכן באפליקציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים