שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: תשתית ראייתית לשוחד נגד ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ
  המשטרה העבירה לפרקליטות המדינה את הממצאים נגד ארי הרו. מהמשטרה נמסר כי יאח"ה גיבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון. הרו חשוד שקידם את ענייני חברה בבעלותו למרות הסדר ניגוד עניינים. ראיות גם נגד עורך דינו הראל ארנון

   

  ארי הרו עם ראש הממשלה נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי ) (צילום: אלכס קולומויסקי )
  ארי הרו עם ראש הממשלה נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי )

  המשטרה הודיעה הערב (יום ה') כי התגבשה תשתית ראייתית נגד ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, ארי הרו. הוא חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. בנוסף, עורך הדין הראל ארנון שעסק בעניינו חשוד בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובהלבנת הון. התיקים הועברו להכרעת פרקליטות המדינה.

    

  במסגרת הסדר ניגוד עניינים שעליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש סגל לשכת ראש הממשלה, התחייב הרו למכור חברה שהיתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד בפועל המשיך להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

   

  ארי הרו ועורך הדין הראל ארנון שטיפל בעסקת המכירה לכאורה נחקרו באזהרה. כמו כן נחקרו עשרות מעורבים, נערכו חיפושים, נתפסו מסמכים ומוצגים וכן נתפסו רכוש וחשבוניות בשווי מיליוני שקלים לצורך בקשות חילוט בהמשך.

   

  עם סיום החקירה מעבירה משטרת ישראל למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, את כלל הממצאים, תשתית הראיות לכאורה והחומרים שנאספו, לעיון והחלטה.

   

  ראשיתה של החקירה שהחלה כסמויה במחצית שנת 2015, ועברה בסופה של 2015 לשלב הגלוי. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה פרסמה חוות דעת בנושא, לה קדמה פנייה של מחלקת ייעוץ וחקיקה ליועץ המשפטי לממשלה ובהמשך לפרקליט המדינה.

   

  עו״ד רועי בלכר ממשרד קריספין-רובינשטיין-בלכר המייצג את ארי הרו מסר בתגובה: "אני מאמין ומקווה שהפרקליטות תגיע למסקנה שלא נפל רבב פלילי במעשיו של מר הרו, וכי אין מקום להגשת כתב אישום נגדו".

   

  עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של ארנון, מסר כי הוא משוכנע שהפרקליטות תגיע למסקנה כי לא נפל רבב במרשו וכי אין מקום להעמידו לדין. עו"ד קוסטליץ הוסיף כי "על מעמדה של 'המלצת' משטרה כבר נקבע על ידי בית המשפט העליון כי מדובר ב'הליך שאין לו זכר בדין, ולא ברור מאין צץ'".

   

  יצוין כי עו"ד ארנון אמור לייצג את המדינה בבג"ץ נגד חוק ההסדרה שאושר בכנסת, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי לא יעשה זאת משום שמדובר בחוק לא חוקתי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים