שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצמיגים מתייקרים ב-20%
  יצרני הצמיגים בעולם העלו את המחירים, וכעת הם מתייקרים גם בארץ. בשלב ראשון ב-20%, אך בחודשים הקרובים צפויה התייקרות נוספת

  חדשות רעות לנהגים ולחברות עם ציי רכב גדולים: לאחר שנתיים של ירידות מחירים בשוק הישראלי, יעלו מחירי הצמיגים בחודש הקרוב בשיעור של 15 עד 20 אחוזים, ועשויים לעלות שוב בחודשים הקרובים. כך עולה מבדיקת ממון. כמה מיבואני הצמיגים הגדולים הודיעו בימים האחרונים לצמיגיות ולמפיצים על העלאות שצפויות באותן שיעורים, חלקן ב-1 במארס ואחרות ב-15 בחודש.

   

  מייקרים את הצמיג (צילום: shutterstock)
  מייקרים את הצמיג(צילום: shutterstock)
   

   

  בין מי שכבר הודיעו על העלאת המחירים נמצאים קוגול, יבואנית צמיגי מישלן, אוטולוקס, יבואנית טויו והנקוק, וצמיגי נעמן יבואנית קומהו. ראלי אביזרי תנועה ודקה צמיגים, יבואניות דאנלופ, נקסן, יוקוהומה והארו הסיניים, העלו מחירים כבר בפברואר אבל בשיעור של 5% בלבד.

   

  מאחורי עליית המחירים עומדת התייקרות עולמית במחירים, אותה נימקו היצרנים בעלייה דרמטית במחירי חומרי הגלם. כך למשל עלו מחירי הגומי הטבעי בתוך שנה ב-156% ומחירי הגומי הסינטטי ב-91%. גם עליית מחירי הנפט תרמה לעליית מחירי הצמיגים, בעקבות השפעה ישירה על עלויות הייצור וייקור עלויות ההובלה ממפעלים הנמצאים בדרך כלל בדרום מזרח אסיה, בסין, תאילנד וויטנאם.

   

  בשנתיים האחרונות נהנו נהגים ובעלי ציי הרכב בארץ דווקא מירידות מחירים, על רקע מהלכים בעולם ושינויים בארץ. הורדת מחיר משמעותית שביצעה יבואנית צמיגי מישלן הביאה להוזלות גם במחירי צמיגים אחרים, מהלך שצמצם את פערי העלויות מול המותגים הזולים ביותר מהמזרח.

   

  "הייתה לנו תקופה שבה ירדו מחירי הצמיגים בישראל, אבל המגמה כעת היא התייקרות, ואני מעריך שהמחירים יחזרו בחודשים הקרובים לרמה שבה היו לפני

  שלוש שנים", העריך בסוף השבוע אחד מיבואני הצמיגים הגדולים בארץ. "הגורם העיקרי לעליית המחירים הם המחירונים החדשים של היצרנים בחו"ל, אבל גם תיקון למחירים בארץ", אמר.

  .

  יש לציין כי עבור חלק מהנהגים תהיה עליית המחירים משמעותית יותר, על רקע השינויים בהעדפות השוק. בשנים האחרונות בולט מעבר של נהגים ממכוניות משפחתיות לרכבי פנאי, בעלי צמיגיהם רחבים וגדולי קוטר ביחס, ולכן מחירם עשוי להיות יקר אף בכ-50%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הצמיגים מתייקרים ב-20%"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים