שתף קטע נבחר

זוכה מתקיפת אשתו בשל "יריבות משפחתית"

כתב אישום הוגש נגד הבעל בגין שורת אירועים אלימים. אולם השופט שאול אבינור סבר שהעוינות בין משפחות בני הזוג "זיהמה" את העדויות והראיות

בית משפט השלום בתל אביב זיכה לאחרונה בעל שהואשם בשורת אירועים אלימים כלפי אשתו, בשל סתירות שהתגלו בעדותה ועל רקע יריבות בין משפחות שני בני הזוג, שלדברי השופט שאול אבינור זיהמו את העדויות והראיות במשפט.

 

מתחילת הדרך התנגדו הורי האישה לקשר. הם סברו שהבעל אינו ראוי לבתם, מאחר שמצבם הכלכלי היה טוב יותר בהשוואה למשפחתו, ועל רקע זה הם אף החרימו את החתונה. רק לאחר שנולדה הבת של הזוג הצעיר חודש הקשר, והם אף החלו להעסיק את הבעל בחנות שלהם. אך תוך זמן קצר החלו ביניהם ויכוחים כספיים שהגיעו לשיא באוגוסט 2014, אז האשים אביה של האישה את הבעל באלימות כלפיה, ובתגובה התפטר האחרון מעבודתו בחנות.

 

יומיים לאחר מכן הזעיקה האישה משטרה בטענה שבעלה הכה אותה והוא נעצר לשישה ימים. כתב אישום שהוגש נגדו כחודש לאחר מכן ייחס לו עבירות אלימות ואיומים: נטען כי בחמישה אירועים שונים בין השנים 2014-2012 הוא דחף אותה, חנק אותה ובעט בה בעודה בחודש הרביעי להריונה, דבר שהצריך את אשפוזה בשמירת היריון. במקרים אחרים, נטען, הוא הכה אותה באמצעות כיסא, משך בשערותיה, הטיח את ראשה בקיר ואיים עליה שיהרוג אותה.

 

העל כפר בהאשמות וטען שמעולם לא היה אלים כלפי אשתו. לדבריו, ביום שבו נעצר היא איימה עליו שתזמין משטרה "אם לא ימצא עבודה עד השעה 14:00". לדבריו משפחתה מנהלת נגדו מסע נקמה, מה גם שבעודו במעצר רוקנה אשתו את חשבונותיהם המשותפים והגישה נגדו תלונות שווא נוספות.

 

ואכן, השופט ד"ר שאול אבינור כתב שבעדותה של האישה עלו סתירות מהותיות. כך למשל, ביחס לאחד האירועים היא סיפרה שהאלימות התרחשה במכונית, בעוד שבכתב האישום מצוין שהתקיפה הייתה בדירתם המשותפת.

 

כמו כן, האלימות שהיא תיארה בעדותה בבית המשפט הייתה חמורה בהרבה מזו שתיארה לשוטר שהגיע לדירה, וכללה אירועים שלא הוזכרו בכתב האישום, כמו הצמדת סכין לבטנה ועבירות מין.

 

עוד לדברי השופט, לא סביר שהנאשם היכה את המתלוננת בבעיטות, באגרופים ובהטחות ראש בקיר מבלי שאלימות חמורה זו הניבה כל ממצא רפואי. כל שהוצג בבית המשפט הן תמונות של שריטה קלה בלחי, שלא ניתן לקבוע מה מקורה. השופט הדגיש שבסיכום אשפוזה של המתלוננת במהלך ההיריון אין כל אינדיקציה לכך שסבלה מאלימות. זאת ועוד, גרסתו של הנאשם נתמכה בעדות אביו שציין כי אם היה מבחין באלימות כלשהי, לא היה מהסס "להרביץ" לבנו.

 

השופט אבינור ציין בנוסף שהרושם הברור מהעדויות הוא שהיריבות בין המשפחות, ובמיוחד האיבה המרה והבלתי מוסתרת מצד הורי המתלוננת כלפי הנאשם, הובילה לתהליך של "זיהום" עדויות המתלוננת ואחותה הקטינה באופן המקשה מאוד כיום לקבוע את העובדות הרלוונטיות.

 

הוא סיכם שבסופו של יום נותר ספק סביר בשאלת אשמתו של הנאשם ולכן החליט לזכות אותו.

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המדינה: עו"ד איציק אמיר
  • ב"כ הנאשם: עו"ד רענן עמוסי
  • עו"ד מוחמד סביחאת עוסק בפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים