שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הספר שהרגיז את גופשטיין

  "תפסיקו לבלבל את הילדים שלנו!", כתב פעיל הימין בנצי גופשטיין בפייסבוק לצד תמונת הספר "שני אבאים", ועורר סערה ברשת. מחברת הספר: "זה נושא מורכב. בהפוך על הפוך, אני חייבת תודה גדולה לבנצי"

   

  "לבן יש שני אבאים, ולמרות שזה נשמע קצת מוזר, אצלם בבית כמעט הכל אותו הדבר". לספר שממנו לקוח המשפט הזה קוראים "שני אבאים", והוא עורר סערה בימים האחרונים למרות שיצא בכלל לפני יותר מעשור, לאחר שפעיל הימין בנצי גופשטיין כתב בחשבון הפייסבוק שלו בחמישי האחרון "תפסיקו לבלבל את הילדים שלנו!", לצד תמונה של הספר.

   

  "אני אישית לא חושבת שיש בו מימד מבלבל", אומרת מקדה בן-נאה, מחברת הספר שיצא ב-2003, בראיון לאולפן ynet, אבל אני כן חושבת שהספר 'שני אבאים', כמו כמה ספרים נוספים שלי, לא מתאים לכל אחד".

   

  הפוסט שהעלה גופשטיין
  הפוסט שהעלה גופשטיין

  אז את לא חושבת שכיום ב-2017 צריך להיות איזשהו ספר חובה לילדים כדי שיכירו את השונה וידעו שיש עוד אפשרויות למשפחה?

  "אני יודעת שהנושא הזה מאוד מאוד טעון. בואי נעביר את זה לספר אחר שכתבתי, שקוראים לו "סבא בלב" והוא על מוות. לא כל אחד רוצה להביא ספר כזה הביתה לילדים שלו ואני מכבדת את זה, זה לגיטימי בעיניי. בשביל זה יש הורים ומורים ואנשים שמחליטים כל אחד עבור הילד שלו מה מתאים לו ובאיזה שלב. גם אני בתור אמא הייתי רוצה לדעת מה הילדה שלי לומדת ואיזה תכנים היא מקבלת כדי שגם אני אוכל להכניס את האינטרפרטציה שלי לסיפור".

   

  הספר שעורר את הסערה ()
  הספר שעורר את הסערה

  זאת אומרת שיש בך משהו שמבין את המחאה הזאת של ארגון להב"ה וארגונים נוספים?

  "אני יכולה להבין. זה נושא מורכב, זה לא פשוט, אני כותבת מאהבה ומהמון המון רצון טוב, ובשבת הייתה לי תחושה לא קלה. אני לא מעוניינת לפגוע באף אחד, אני כותבת את הספרים למי שעבורו הם מיועדים. אני רוצה שהם יגיעו לכתובת הנכונה, שישמחו, שיקלו על אנשים ושיפתחו נושאים שהם לפעמים מורכבים, ויהפכו אותם לפשוטים יותר. שיעזרו לקבל את עצמנו ואת האחרים בצורה הכי קלה והכי פשוטה. אצל ילדים הכל הרבה יותר פשוט".

   

  כותבת מאהבה ומרצון טוב. מקדה בן-נאה ()
  כותבת מאהבה ומרצון טוב. מקדה בן-נאה

  "הספרים שלי דידקטיים, אבל הם מלמדים את האהבה של עצמך והאהבה של האחר", אומרת בן-נאה, "ואני חושבת שחינוך זה הפתרון היחיד לכמעט כל העוולות שיש בחברה שלנו ובעולם בכלל. חינוך, חינוך ושוב חינוך. אני רוצה להוסיף משהו, לכבוד פורים, בכל זאת נגמור את השיחה הזאת בחיוך - אני מרגישה שאני בהפוך על הפוך חייבת תודה גדולה לבנצי וגם לכל האנשים שהיו שותפים לסופ"ש המאוד עמוס הזה.

   

  "רציתי להסב את תשומת לבכם לספר חמוד ביותר, על פיל צבעוני שרוצה להיות כמו כל שאר הפילים האפורים, עד שהוא מגלה שבסופו של דבר הוא אוהב את עצמו כמו שהוא וחוגג את השונות והמיוחדות שלו. לספר הזה כמובן קוראים 'בנצי'"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים