שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   תחרות העסקים הקטנים: התאימו את האשראי לעסק
   שוקלים לקחת אשראי לעסק? במסגרת ההרשמה לתחרות העסקים הקטנים, בשיתוף ידיעות אחרונות ynet ובנק הפועלים, ריכזנו כמה עצות בתחום

   בשיתוף בנק הפועלים

    

   אלפי עסקים קטנים נזקקים למימון כדי להקים, לנהל ולפתח את העסק. ניהול עסק קטן אינו משימה פשוטה, הדרך להצלחה עלולה להיות ממושכת ומלאת אתגרים רבים, שעל בעלי העסק ללמוד להתמודד איתם. אחת הסוגיות המרכזיות היא המימון.

    

    

   המימון הוא צינור הנשימה של העסק. כל עסק, קטן ככל שיהיה, נזקק להון ראשוני, שמשמש גם להשקעה בעסק עצמו, רכישת ציוד ומלאי וכו', וגם לקיום ומחייה בחודשים הראשונים, בהם העסק נמצא בהקמה ועדיין אינו מניב הכנסות. במקביל יש צורך במימון שוטף לקיום העסק, להרחבתו וצמיחתו.

    

   לצורך המימון עומדים לרשות בעל העסק מגוון מקורות ובהם כסף פרטי, "אשראי ספקים", אשראי בנקאי, קרנות פילנתרופיות, קרנות הון סיכון ועוד.

    

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
   (צילום: shutterstock)

   יש חשיבות רבה, לפעמים מכרעת, לבחירת מקורות המימון הנכונים והמתאימים לעסק ולאופן פריסת ההלוואה והתקופה בהתאם לצורך העסקי – טווח קצר או טווח ארוך.

    

   גם אם נדמה לכם שאתם יכולים לעמוד בהחזרים של הלוואות לעסק, לדוגמה לרכישת רכב או ציוד, בטווח קצר יחסית – מומלץ לבחון לבצע את ההשקעות בעסק באמצעות מימון לטווח ארוך. כאשר אתם מבצעים השקעה בעסק, התמורה עליה לא חוזרת בזמן קצר אלא נפרסת על פני שנים. לכן, גם את השקעה יש לפרוס לתקופה ארוכה, לא לחצי שנה או שנה ובוודאי שלא מומלץ לבצע החזר בשלושה תשלומים.

    

   כדאי לבדוק את הקרנות הרלוונטיות לעסקים קטנים הקיימות היום בשוק. לרוב, מציעות קרנות אלו אשראי בתנאים נוחים, גם כאשר בעל העסק מתקשה להעמיד ביטחונות, כפי שנדרש בהלוואות רגילות.

    

   אשראי אמין וזמין זו תעודת הביטוח שלכם מכל המצבים הלא נעימים שיכולים לקרות. חשוב לוודא שבבנק שלכם ישנו שירות של מתן אשראי זמין לבעלי עסקים קטנים. יש לקחת בחשבון גם את מהירות קבלת האשראי לעסק שלכם - לפעמים, זמן ההמתנה עד קבלת ההלוואה עלול להיות קריטי וחשוב לוודא שלוח הזמנים לא פוגע לכם בפעילות.

    

   בשיתוף בנק הפועלים

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים