שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מערכות בטיחות: 70% מכלי הרכב הכבדים הצטיידו כבר
  תקנה המחייבת מערכות בטיחות ברכב כבד מתגלה כהצלחה, עם יותר מ-70% מכלי הרכב הרלוונטיים שהצטיידו בה עד עתה

  החל ב-1 בנובמבר 2016 מחויבים כלי רכב כבדים, כמו-גם רכבי הצלה, להצטייד במערכות בטיחות המתריעות על קרבה מסוכנת לכלי רכב אחרים או הולכי רגל, כמו-גם על סטיה מנתיב הנסיעה. לפי נתוני איגוד יבואני הרכב, כ-70% מהאוטובוסים והמשאיות כבר הצטיידו בה. בתשובה לפניית ynet מסרו במובילאיי, אחת החברות המספקות מערכות אלה, כי במהלך השנתיים החולפות (2015-2016) הגיעו כ-8,000 כלי רכב כבדים (מעל 3.5 טון) עם מערכות בטיחות מקוריות, וכי כ-28 אלף מערכות מסוג זה הותקנו באוטובוסים ומשאיות על-ידי החברה בישראל.

   

  אחרי שנת השיא: הקטל בדרכים נמשך גם ב-2017

   

  משאיות - ל-70% יש מערכות בטיחות (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
  משאיות - ל-70% יש מערכות בטיחות(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

   

  לפי תקנה עליה חתם שר התחבורה ישראל כץ לפני כשנה, משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים משנת ייצור 2012 ואילך מחויבים להצטייד במערכות בטיחות המתריעות על סטייה מנתיב ואי שמירת מרחק מהרכב לפנים. יש להזכיר כי משאיות, אוטובוסים ואמבולנסים גדולים חדשים שיובאו ארצה החל מנובמבר 2015, מצוידים במערכות אלה במקור.

   

  לדברי משרד התחבורה, מערכות התרעה מסוג זה הוכחו כ"בעלות פוטנציאל גבוה לצמצום מספר הנפגעים בתאונות דרכים, ועמדו במבחן של עלות מול תועלת. לכן הוחלט על ידי יצרני הרכב להתקין את המערכות בכלי הרכב, בהתאם לתקינה האירופאית". מספר המשאיות על כבישי ישראל בהן הותקנו עד היום מערכות בטיחות, עומד על כ-47 אלף, בעוד מספר האוטובוסים בהם הותקנו מערכות שכאלה עומד על כ-13 אלף.

   

  לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת השנה נהרגו 61 בני אדם, לעומת 59 הרוגי תאונות דרכים בתקופה המקבילה אשתקד. שנת 2016 הסתיימה

  - כמו השנים שקדמו לה - עם עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בניגוד למגמה הכלל עולמית של שיפור ניכר בקטל בכביש. משאיות נחשבות לכלי רכב בעל רמת סיכון גבוהה, שכן הן מוגבלות מבחינה דינמית ופגיעתן - עקב משקלן הגבוה - קשה משמעותית מזו של רכב רגיל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מערכות בטיחות: 70% מכלי הרכב הכבדים הצטיידו כבר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  משאיות, יותר ויותר עם מערכות בטיחות
  צילום: עידו ארז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים