שתף קטע נבחר

הכנפיים הישראליות של ה-F35

הוא נחשב למטוס הקרב המתקדם בעולם ויש בו משהו ישראלי: יצאנו עם מהנדסות העתיד לסיור מרתק במפעל "להב" של התעשייה האווירית, שבו מייצרים כנפיים למטוס ה-F35 וזכינו לליווי מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, שיקי שני. צפו

בשיתוף התעשייה האווירית

 

ישראל נחשבת למעצמת היי-טק, למדינה שמטפחת מוחות מבריקים וגם מייצרת תוצרת משובחת בתחומים שונים. מהנדסות העתיד קיבלו במפגש החמישי במסגרת הפרויקט, הצצה מיוחדת במינה למקום בו ישראל הופכת לבינלאומית - מפעל "להב" של התעשייה האווירית, בו מייצרים את הכנפיים למטוסי הקרב F35 - מהמתקדמים ביותר בעולם. כרגע מתנהל יצור של 811 זוגות כנפיים שנשלחות מישראל ללוקהיד-מרטין שבטקסס, שם מורכב המטוס.

 

 

קו ייצור כנפיים למטוס ה-F35, מטוס הקרב הכי מתקדם בעולם הוא חלק ממסגרת העבודה של התעשייה האווירית מול לוקהיד מרטין. מדובר בייצור של שליש מכמות הכנפיים בעולם, הווה אומר סדר גודל של 811 זוגות כנפיים, שייוצרו ב"להב" עד שנת 2033. מדובר בקו ייצור חדשני הכולל טכנולוגיות מתקדמות ותיכנות מוקדם מחושב עליו עבדו רבות.

 

התלמידות שנבחרו לפרויקט "מהנדסות העתיד", זכו לביקור בקו הייצור בליווי מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, שיקי שני, וסיפרו על התרגשות גדולה, על מהלך שעזר להן להבין עד כמה העולם הזה מרגש ועד כמה הן באמת רוצות להיות חלק ממנו לכשיגדלו. בהמשך הוזמנו התלמידות לסיור בלוקהיד מרטין ארה"ב.

 

"חשוב להפגיש את הנערות היום עם מודלים לחיקוי שהן נשים אמיתיות. לספר להן על מה שאני עושה, לספר להן על מה שהחברות שלי, החברות שלי למקצוע עושות ולתת להן את הפרספקטיבה הזו שמדובר במקצוע שבהחלט יש בו מקום לנשים," מסבירה קרן אלעזרי, אנליסטית אסטרטגית וחוקרת סייבר. "למעשה בתעשיית הסייבר, תעשיית אבטחת המידע העולמית טוענים שדרושים עוד לפחות מיליון אנשי ונשות אבטחת מידע. אז אני חושבת שהם צריכים להגיע מאיפשהו ואני מקווה שהם יגיעו ממהנדסות העתיד."

 

"כשלוקהיד מרטין שמעה על פרויקט 'מהנדסות העתיד' מיד הוחלט לאמץ אותו", סיפר שני והוסיף כי "חלק מהבנות יוזמנו למפעלי לוקהיד מרטין בארה"ב כדי לראות לא רק כיצד מייצרים את הכנפיים, אלא את המטוס כולו."

 

בשיתוף התעשייה האווירית

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים