שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לה פן עושה טראמפ: "התקשורת מנהלת נגדי קמפיין היסטרי"
  מנהיגת הימין הקיצוני, שלפי הסקרים תפסיד בהפרש ניכר בבחירות לנשיאות, השתלחה בתקשורת הצרפתית שלטענתה תומכת ביריבה למרוץ עמנואל מאקרון. "הם מעמידים פנים שהם רק מנתחים את 'העובדות' ואז צועקים על חופש העיתונות ברגע שמותחים עליהם ביקורת"

   

  שואבת השראה? לה פן נגד התקשורת    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הסקרים בצרפת ממשיכים לנבא למרין לה פן, מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, הפסד למועמד העצמאי עמנואל מאקרון בבחירות לנשיאות בהפרש של כ-20 נקודות, אך לה פן, שעומדת בראש מפלגת "החזית הלאומית", לא מוותרת והחלה לתקף בימים האחרונים את התקשורת במדינה בשל העדפתה המוחלטת, לטענתה, של יריבה למרוץ.

   

  באופן שמזכיר לא מעט את הרטוריקה של דונלד טראמפ בעת המרוץ לנשיאות בארצות הברית בסוף 2016 ואף בימים אלו - חודש לאחר שכבר הושבע לנשיאות, האשימה לה פן בעצרת בעיר נאנט את התקשורת בגין "קמפיין היסטרי" עבור מאקרון ושימוש בעובדות שקריות.

  "התקשורת מנהלת קמפיין היסטרי עבור מאקרון". לה פן (צילום: MCT)
  "התקשורת מנהלת קמפיין היסטרי עבור מאקרון". לה פן(צילום: MCT)

   

  "בבחירות האלה בחרה התקשורת את המחנה שלה, והיא עושה קמפיין של היסטריה ושומרת רק על הסייח שלה", אמרה. "בעיתונות מעמידים פנים שהם מנתחים 'עובדות' וצורחים מיד 'חופש העיתונות' כשיוצאים נגדם או מעירים על משהו. סליחה, יש לנו עדיין את הזכות לבקר את העיתונות. זו זכות אלמנטרית. ואז הם מייללים, ובצדק, שהם איבדו את אמון הציבור. ואז הציבור פונה לאינטרנט כדי לקבל מידע אמין יותר".

   

  לפי הסקרים האחרונים במדינה, לה פן עדיין מנצחת בסיבוב הראשון שייערך ב-23 באפריל, אך במאבק ראש בראש מול מאקרון בסיבוב השני ב-7 במאי היא מפסידה בהפרש של יותר מ-20%. לה פן עם זאת נשארת אופטימית, ומקווה שהגל שהביא את הברקזיט ובחירתו של טראמפ, בניגוד לסקרים, יגיע גם לצרפת. 

   

   

   

  רחל קדרס השתתפה בהכנת הידיעה
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לה פן עושה טראמפ: "התקשורת מנהלת נגדי קמפיין היסטרי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים