שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  גרעין מהיר לפסגה
  נערות ונערי ישראל חולמים על שיבוץ יוקרתי בצה"ל. תכנית חדשה מציעה דווקא לנערים ונערות בארה"ב את הסיכוי להתברג ביחידה יוקרתית ועל הדרך לרכוש מקצוע
  ביום ראשון האחרון נערך כנס תושבים חוזרים במנהטן. נציגים של המשרדים הממשלתיים השונים הגיעו במיוחד כדי לתאר לישראלים המקומיים את התנאים הייחודיים שמוצעים להם במידה וירצו לחיות בישראל. באותו כנס, לראשונה, נחשפה אחת התכניות המלהיבות ביותר עבור צעירים יהודים או ישראלים לשעבר שמתלבטים בנוגע להתגייסות לצבא.

  תכנית לוט"ם היא תכנית לבני נוער המעוניינים להשתלב ביחידה שנחשבת לאחת היוקרתיות ביותר בצבא הגנה לישראל.

   

  יחידת לוט"ם היא יחידה באגף התקשוב בצה"ל, המרכזת את נושאי התקשוב. לוט"ם, הידועה בהגדרה "היחידה הטכנולוגית לתקשוב מבצעי", מספקת שירותים שונים בתחומי התמחותה ליחידות צה"ל השונות ולגופים ביטחוניים נוספים.

   

   

  בימים ממוחשבים אלו, להיות בוגר לוט"ם יכול לפתוח הרבה מאוד דלתות. בוגרי לוט"ם נחשבים לכוח אדם מבוקש במיוחד בעמק הסיליקון ובעולם ההייטק הישראלי. לבוגרי הקורס של לוט"ם שם ויוקרה המאפשרים להם להשתלב בעמדות מפתח בשוק ההייטק הישראלי והעולמי.

   

  ארז רול הוא יו"ר 'רעיונות גדולים בחינוך', שמוכרת בעיקר בזכות BIG IDEA , מחנות הקיץ הטכנולוגים שהיא מפעילה בעשר השנים האחרונות, אשר

  הפכו מוקד משיכה לבני נוער יהודים מכל העולם שמגיעים ללמוד במדינת הסטארטאפ ולהינות ממחנה קיץ בישראל. "התכנית היא ניצוץ קטן שלקחתי לפני שלוש שנים אחרי שחברים מיחידת תקשוב בצה"ל ביקרו אצלנו", הוא מספר בראיון ל'ידיעות אמריקה'. "הם ראו את מה שהחבר'ה עושים במחנה ושאלו למה בעצם שהחברה האלו שמקבלים את הידע ובסיס לא יגיעו לשרת בצה"ל? את האמירה הזו לא שכחתי וכבר למעלה משנתיים עמלתי כדי להביא אותה לכדי ביצוע".

   

   

  ועכשיו זה אכן מתגשם. רול, עם שותפו דותן טמיר, גיבשו את הרעיון לפרטי פרטים ובשיתוף הסוכנות היהודית, נפש בנפש, עיריית באר שבע, משרד הקליטה ואגף התקשוב בצה"ל יחלו, החל מחודש ספטמבר הקרוב להפעיל את התכנית עם ילדים שמגיעים בתום לימודי התיכון ממש מכאן. רול וטמיר ראו לנגד עיניהם את היתרונות הרבים שיש לתכנית להציע. מעבר לציונות והרצון לשרת את המדינה, היחידות הטכנולוגיות בצבא נחשבות מסלול כמעט בטוח להצלחה. "אנחנו מציעים להם מסלול שיוביל אותם קדימה לא רק בצבא אלא בחיים. צריך להראות יכולות להצטיין בתפקיד. לא כל אחד יכול להתגייס יש אתגר של מיון. מיון שנעשה עם הרבה מאוד מחשבה וניסיון. במבדקים עושים בדיקה של היכולת שלך, לא בהכרח הניסיון".

   

  בדרך כלל, ילדים ישראלים שכמהים להתקבל ליחידת לוט"מ צריכים לעבור שלבים רבים וסינונים למכביר. כמו גם להתאים מבחינת הפרופיל הרפואי ולחתום קבע בחלק מן המקצועות. למסלול התוכנית יתקבל וחניכים ללא מגבלת פרופיל רפואי ולאחר מבדקי מיון וקבלה טרם כניסתם לתוכנית ההכשרה.

  המתאימים יחויבו ל-32 חודשי שירות ובמידת הנדרש יחתמו על שירות קבע במקצועות מתאימים המחייבים זאת.

   

   

  בגרעין לוט"ם הדרך כשלעצמה מתגמלת. "בגרעין הרצון שלנו הוא לעטוף את החניך שמגיע לאתגרים משלב המיון ועד תכנית הכנה בשראל. ההכנה תיתן לחניכים גם כלים ברמה הלימודית בבאר שבע, בירת הסייבר של ישראל. במסגרת חמשת חודשי ההכנה היא משמשת קרקע לימודית ושירותית לקראת הגיוס, עושים קורס פיתוח אפליקציית מובייל, קורסים נוספים, וגם אם מישהו לא יעבור או יתקבל, הידע והנסיון שצבר נותן לו אפשרות לעשות מבחנים אפילו של מייקרוסופט כמתכנת. הקורס עצמו נבנה עם בית ספר למקצועות המחשב בצה"ל ומכשיר אותם בצורה יעילה ומתקדמת לעשות את הקורסים בלוט"מ בהמשך. בין לבין החבר'ה מכירים חברים בני גילם, מקבלים סיורים להכרת ישראל, הכרת הצבא, אולפן כמובן".

   

  נשמע שהצבא מעניק יתרון קל דווקא לצעירים מעבר לים אבל נראה שמדובר במקור משיכה רציני לגיוס חיילים נוספים לשורות צה"ל. "הגרעין לא במקום קולג'", מוסיף רול ומזכיר למי שחושש לבחור בין התכנית ובין מעבר ללימודים גבוהים. "המסלול בונה חיים וקריירה. אתה מסיים את השירות כשיש לך את הרזומה של אחת מחברות ההי טק בגדולות בעולם כי היחידה הזו היא מעין חברת ההיי טק של צה"ל. גם באקדמיה יחטפו אותך. וכמובן שמעניק חוויה ישראלית מאין כמוה".

   

  בתום חודשי הקורס יבדקו המתאימים להצטרף ללוט"מ. "הגרעין מבטיח לחניך ולמשפחתו איפה ישרת בצה"ל. עד היום משפחה שהחליטה שהילד יתגייס לא ידעה היכן ישרת, היום אנחנו מסדרים את זה מראש כי אנחנו מודעים לקושי ולפחד שעולה, בעיקר כשהורים רחוקים וחשוב לנו לתת להם את היתרון הזה כדי להקל על המשפחות את ההחלטה. אנחנו בקשר רציף עם המשפחות, יהיו משפחות מאמצות בישראל. חשוב לנו שהתכנית תצליח".

   

  לאתר תוכנית לוט"ם הקליקו כאן


  פורסם לראשונה 01/03/2017 20:14

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים