שתף קטע נבחר

רכב צבאי ניזוק מירי מעזה, צה"ל תקף בתגובה ברצועה

ההסלמה בדרום נמשכת: טרקטור צבאי ניזוק קלות מירי מנשק קל מרצועת עזה, חצי יממה לאחר שיגור רקטה נוספת לשטח ישראל. דקות לאחר מכן הגיעה תגובת צה"ל: טנקים ומטוסי חיל האוויר השמידו שתי עמדות של חמאס בצפון הרצועה

ההסלמה בדרום נמשכת: חצי יממה לאחר שרקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון, נפגע היום (ה') בצהריים טרקטור צבאי מירי מנשק קל מרצועת עזה. הירי בוצע לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות שגרתית סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. איש לא נפגע. תגובת צה"ל הגיעה כעבור דקות בודדות כשטנקים וכלי טיס של חיל האוויר השמידו שתי עמדות חמאס בצפון הרצועה.

 

ליד מקום הירי במועצת חוף אשקלון  (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
ליד מקום הירי במועצת חוף אשקלון (צילום: בראל אפרים)

סמוך למקום הירי בגבול הרצועה  (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
סמוך למקום הירי בגבול הרצועה (צילום: בראל אפרים)

אתמול הרקטה שהתפוצצה בשטח פתוח לא גרמה לנפגעים או לנזק. חמאס החל בעקבות זאת לפנות מטות ומוצבים ביטחוניים מחשש לתגובה ישראלית. היה זה אירוע הירי החמישי לעבר שטח ישראל בתוך חודש. בלילה שבין ראשון לשני התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, ומאוחר יותר באותו בוקר אותרה הרקטה בשטח חקלאי סמוך לקיבוץ במועצה.

 

בתגובה לירי בתחילת השבוע תקפו כלי טיס של חיל האוויר מטרות חמאס ברחבי רצועת עזה. בחמאס הגיבו לתקיפות ואמרו: "אנחנו מטילים על ישראל את האחריות המלאה להמשך ההסלמה המסוכנת נגד רצועת עזה, שנועדה לפגוע בהתנגדות הפלסטינית ובתושבים שלנו ברצועה. המשך הפגיעה במוצבי ההתנגדות והניסיון המכוון לפוצץ את המצב ברצועת עזה הם דברים שלא ניתן לאפשר או לקבל כפיית משוואות חדשות על ההתנגדות, יהיה אשר יהיה המחיר".

 

מקום נפילת הרקטה בחוף אשקלון ()
מקום נפילת הרקטה בחוף אשקלון

 

"מאז שהגעתי - על כל רקטה, על כל פרובוקציה, אנחנו מגיבים בצורה עוצמתית", אמר הבוקר שר הביטחון אביגדור ליברמן בראיון לאולפן ynet. ליברמן הוסיף: "אנחנו לא חייבים להתנהל לפי החליל של חמאס ולא צריכים להרגיל אותם לדפוסי תגובה או התנהלות קבועים. אנחנו שוקלים כל דבר. יש הנהגה בצבא, אחראית, שקולה, רצינית ונחושה".

 

"במקום להשקיע בחשמל, במים, בכבישים, חמאס משקיע מאות מיליוני דולרים במנהרות וברקטות, על חשבון תושבי עזה. לכן אנחנו חייבים פה קודם כל להבהיר לחמאס - זה לא יעזור. ולתושבי עזה - אתם סובלים בגלל הנהגת חמאס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
ליד מקום הירי
צילום: בראל אפרים
מומלצים